Zobacz temat - Układ wydechowy do 200vi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Układ wydechowy do 200vi

pajakVi - Pią Sie 27, 2010 14:36
Temat postu: Układ wydechowy do 200vi
Z uwagi na fakt że mój układ wydechowy poza kolektorem 4-2 i 2-1 jest do wyje... zastanawiam się na wymianą całej reszty i tu pytanie.
Czy ktoś kiedyś robił np przelot na 1 (lub 2) tłumiku bez kata itd. Albo może można gdzieś zakupić ciekawy zamiennik naszego seryjnego wydechu. (Nie zależy mi na odpowiedziach kup w uk za 2000funtów).
Zależało by mi na ciekawym dzwięku (ale nie tragicznym mega basie) i ewentualnym przyrostem mocy.

Bumelant - Pią Sie 27, 2010 15:17

Ja robilem takie klocki - u mnie było w VVC troche inaczej bo mialem juz przy zakupie tylny, zdrowy tlumik Janspeeda owalny i jakis dobierany srodkowy tez nieseryjny delikatnie mniejszy wymiarowo od tego oryginalnego tlumik OEM - rozleciala sie rura miedzy srodkowym a tylnym tlumikiem - generalnie zadna filozowia - kupujesz rurke z diesla Vito 6cm - masz tam gotowe kolanka wszystko i zrobi Ci kazdy normlany tlumikarz - tlumiki rowniez pod wymiar dobierzesz jakie chcesz - wiem jedno - male przeloty sie nie sprawdzily w vvc - ryk byl nieziemski - mocy jakos nie odczulem - poczulem owszem roznice po decacie + oszukiwajce sondy ale raczej sadze, ze porpostu ogolnie sie wydech odmulil - roznie pisza - jedni maja spadek mocy inni wzrost - ja swojego juz nie zdazylem zmierzyc bo kleknal caly silnik i nie mam juz vvc. Idealem jest zwykla dwururka seryjna z 160 - jest cicho na codzien ale ma ten basowy pomruk delikatny wiec moze szukaj porpostu oryginalnych tlumikow z ZR 160 a rury dorob i tyle. Pozbywajac sie katalizatora bediesz musial wyposazyc sie w MIL eliminator - szpejka za pare funciakow. Reasumujac - dazylbym do seryjnej dwurury i skopiowaniu wydechu z ZR 160 i tyle. Pozdro!
marcinmarcin - Pią Sie 27, 2010 15:31

Bumelant napisał/a:
Pozbywajac sie katalizatora bediesz musial wyposazyc sie w MIL eliminator - szpejka za pare funciakow
Niekoniecznie, w 200VI nie ma chyba 2 sondy za katem. Całą resztę rób jak Bumelant mówi :) tłumik seryjny 160 niedościgniony ideał
pajakVi - Pią Sie 27, 2010 15:33

marcinmarcin napisał/a:
Niekoniecznie, w 200VI nie ma chyba 2 sondy za katem.
Prawda, jest tylko jedna na kolektorze.

A macie może schemat układu wydechowego od 160?

Bumelant - Pią Sie 27, 2010 15:37

Fakt - to nie mems3 a wiec jeszcze prosciej ;) Mamy - wrzuce tylko musze dostac sie do innego komputera.

Dolaczam schemat wydechu w zalaczniku ponizej.

pajakVi - Nie Sie 29, 2010 21:15

A to niczym się nie różni od układu w 200vi?