Zobacz temat - [R75] Kod błędu 13120
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kod błędu 13120

szwed - Wto Sie 31, 2010 11:49
Temat postu: [R75] Kod błędu 13120
witam nadal walcze z ta kontrolka poduszek dzis bylem na jednym komputerze nie mogl sie wpiac w poduszki wyskakiwalo brak bledow.Pojechalem na drugi komputer wpial sie bez problemu wykazalo ze blad jest ze strony kierowcy ale nie zdiagnozowal jaki tylko pokazal kod 13120.Nie wiem jakie to byly komputery,czy ktos wie co to za blad?
mocu - Wto Sie 31, 2010 13:25

Co do kodu błędu to nie mam pojęcia co on oznacza, ale jeśli wyświetla Ci błąd poduszki to spróbuj poruszać wtyczką pod siedzeniem kierowcy. U mnie pomogło. Niekiedy komputer pokazywał Err poduchy, teraz jak ręką odjął. Na wszelki wypadek rób to na wyłączonej stacyjce, bo kto wie co się stanie z poduszką...
szwed - Wto Sie 31, 2010 14:07

kostki juz przerabialem wyciete i na stale polaczone nic nie dalo mysle ze to sensor ale wymiana to duzo roboty z ta wykladzina
VMatas - Wto Sie 31, 2010 14:51

Nie aż tak dużo jak wydaje się - mi zajęło około pól godziny (http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=537812#537812). Wyciągasz siedzenie, zdejmujesz plastyk przy progu i plastyk, gdzie chowa się mechanizm pasów, odpinasz zatrzaski wykładziny w rejonie obu drzwi, podnosisz wykładzinę (najlepiej mieć cos podłożyć żeby było łatwiej z dostępem) i cała sprawa.

Oo, na stałe połączone kostki... To już problem - ja swoje wymieniłem na normalne :)

szwed - Wto Sie 31, 2010 17:08

normalne to znaczy takie elektryczne skrecane? tylko problem tkwi w tym ze nikt nie moze odczytac co to za usterka. Bylem na trzech kompach na dwoch nie mogli sie polaczyc z poduchami a dzis na trzecim wyskoczyl blad z tym numerem i ze po stronie kierowcy
VMatas - Wto Sie 31, 2010 17:26

No mi na Launch X431 wyświeciło P0818F, i też nikt nie wiedział co to jest :) Jak zobaczyłem że ci fachowcy nie wiedzą co robić i już chcą mi wyciągać kompa SRS to podziękowałem im, kupiłem w szrocie czujnik uderzenia i sam wymieniłem. Na tym problem się skończył. Bez podłączenia pod T4 mało co będziesz wiedział, więc lub ryzykuj i szukaj czujnika uderzenia, lub T4.
Łącze dałem takie: http://www.swiat-kabli.co...---NV-0002.html .

szwed - Wto Sie 31, 2010 19:24

a jak poznac ze czujnik uderzen bocznych jest uszkodzony? chce kupic na allegro
VMatas - Wto Sie 31, 2010 19:43

Nie wiem sposobu na to niestety. Wewnątrz ma procesor, który komunikuje się z ECU, no i sam czujnik oczywiście. Więc tylko wymiana może pokazać, lub sprawdzenie przez T4 tego problemu co masz teraz. W pamięci ECU informacja o błędzie czujnika jest, tylko nie każdy komputer diagnostyczny umie to w R75 normalnie odczytać. Ja trafilem z pierwszego razu :mrgreen: