Zobacz temat - [Rover 45 1.8 117kM] sprzęgło...a raczej objawy zużycia??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45 1.8 117kM] sprzęgło...a raczej objawy zużycia??

dawidek126 - Wto Sie 31, 2010 13:51
Temat postu: [Rover 45 1.8 117kM] sprzęgło...a raczej objawy zużycia??
Witam!!!
wymieniłem ostatnio sprzęgło gdyż sprzęgło brało dopiero przy prawie całym puszczonym pedale sprzęgła...to znaczy chodziło mi oto zeby sprzęgło zaczeło "brać" prawie od podłogi a nie na samym końcu puszczenia pedału...i po wymianie sprzęgła okazuje sie że nic sie nie zmieniło!!!!!!!! wysprzęglik wykonuje duży ruch nie wiem czy to ważne
pomocy ..... może ktos juz kiedys spotkał sie z takim przypadkiem?????

oprawca_1978 - Wto Sie 31, 2010 18:35

Jeśli sprzęgło zostało wymienione i masz na to pewność (czasami bywa tak, że "mechanicy" mówią, że coś wymienili, wystawiają nawet za to faktury, a czynności za którą sowicie zapłacono wogóle nie było) - to do sprawdzenia jest układ włączania sprzęgła - linka/przewód hydrauliczny (jeśli jest sprzęgło sterowane hydraulicznie - to też wysprzęgnik hydrauliczny, łapa sprzęgła i jej łożyskowanie. W Roverach dość często jest kłopot ze sprzęgłem sterowanym hydraulicznie (rover 75), a w innych, z łapą sprzęgła, która się zaciera w swoim łożyskowaniu, tudzież wygina.
des - Sro Wrz 01, 2010 20:57

Oddali Ci stare sprzęgło? Bo jeśli nie to jest duże prawdopodobieństwo, że nic nie wymienili a tylko wzięli kaskę.
oprawca_1978 - Sro Wrz 01, 2010 21:25

aiwer napisał/a:
Oddali Ci stare sprzęgło? Bo jeśli nie to jest duże prawdopodobieństwo, że nic nie wymienili a tylko wzięli kaskę.


O, to to! Częsty "chwyt" tzw. "mechaników".