Zobacz temat - [R416] Gaśnie ale można zaraz odpalić
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Gaśnie ale można zaraz odpalić

han2 - Wto Sie 31, 2010 21:37
Temat postu: [R416] Gaśnie ale można zaraz odpalić
Witam mam problem kupilem owe autko jakies pare dni temu (Bena +lpg) Podczas jazdy .. jakies 20 min auto ma tendencje by zgasnac.. odrazu potem moge go odpalic normalnie z klucza i jedzie dalej. Czy ktos sie spotkal z takim przypadkiem? wiem ze byly podane przyklady o tym ze roverek gasnie itp ale ze nie da sie go odrazu zapalic. Dlatego wydaje mi sie ze moj problem jest troche inny . Dzieki i pozdrawiam.
truten23 - Sro Wrz 01, 2010 00:48

Gaśnie na LPG i na benzynie, czy tylko na gazie albo tylko na benzynie?
han2 - Sro Wrz 01, 2010 08:49

dzis jadac do pracy stestuje i dam znac. A i zauwazylem ze jest to podczas malych predkosci np dojazd do skrzyzowania (moment zatrzymania) zakrecanie na skrzyzowaniu.
darek_wp - Sro Wrz 01, 2010 09:21

Najczęstsza przypadłość pasująca do Twoich objawów to problemy z silnikiem krokowym. Nie można też wykluczyć problemów z zasysaniem lewego powietrza lub złej regulacji przepustnicy jednak najczęściej problemem jest silnik krokowy. Poszukaj na forum są tematy dotyczące jego czyszczenia i sprawdzania.
truten23 - Sro Wrz 01, 2010 10:12

han2, A odpal na postoju silnik i przysłuchaj się jego pracy. Czy nie słychać takiego charakterystycznego syczenia? :>
zdenek - Sro Wrz 01, 2010 11:08

han2 napisał/a:
zauwazylem ze jest to podczas malych predkosci np dojazd do skrzyzowania (moment zatrzymania) zakrecanie na skrzyzowaniu

Tak jak poprzednicy napisali to może być lewe powietrze, przy dojeżdżaniu do skrzyżowania dmucha w dolot mieszanka robi się za uboga i gaśnie. Gaśnięcie przy zakręcaniu, membrana w parowniku odchyla się pod wpływem sił bezwładności i przymyka dopływ gazu. Czy jest różnica w którą stronę zakręcasz? Piszę to wszystko w odniesieniu do jazdy na LPG.

paff - Sro Wrz 01, 2010 11:16

moj krokowiec tak robil, po wymianie ustało, oczywiscie jeszcze jak mialem R400 1.4 si :)
han2 - Sro Wrz 01, 2010 13:52

zdenek hmm chyba nie ma roznicy . w ktora strone. Moje pytanko jesli to lewe powietrze jak temu zaradzic? Szukalem na forum ale cos nie znalazlem.
zdenek - Sro Wrz 01, 2010 13:59

han2 napisał/a:
chyba nie ma roznicy

A jak masz ustawiony parownik? Prostopadle do kierunku jazdy i czy gaśnie tylko na gazie?

truten23 - Sro Wrz 01, 2010 18:28

han2 napisał/a:
zdenek hmm chyba nie ma roznicy . w ktora strone. Moje pytanko jesli to lewe powietrze jak temu zaradzic? Szukalem na forum ale cos nie znalazlem.

Pooglądaj przewody gumowe, czy nie ma pęknięć. Czy krokowy jest dobrze przykręcony, czy nie ssie gdzieś kolo przepustnicy...

grisza23 - Czw Wrz 02, 2010 12:12

Ja miałem tak samo, też mi gasł podczas dojeżdżania do skrzyżowania, ale tylko na gazie.
A jaką masz instalacje? Bo ja wymieniłem i krokowy i przewody, itp. Nie gasł mi tak często jak wcześniej, ale jeszcze czasami zdarzało mu się. Więc gazownik wymienił mi cewkę od gazu i od tej pory nigdy ni już nie zgasł :mrgreen: Więc może to sprawdź

han2 - Pią Wrz 03, 2010 19:51

witam :) Sorka ze nie pisalem (praca praca praca) Autko dam ze tak powiem do full wgladu do znajomego mechanika. Zobaczymy co powie (auto ledwo co kupilem ) wiec trzeba troche powymieniac filtrow itp . Odezwe sie zapewne po naprawach :)
driftdreamer - Pią Wrz 03, 2010 20:14

Moim zdaniem musisz wyregulować gaz, mi też czasem gaśnie co zdarza się bardzo rzadko ale oczywiscie mowie o lpg bo na benzynce jest ok i tez zazwyczaj po dojechaniu do skrzyzowania i wcisnieciu sprzegła.
han2 - Wto Paź 12, 2010 08:55

Dobra sorka ze odgrzebuje... znowu mi sie to dzieje i tylko i wylacznie na benzynie! Raz tez mialem sytuacje ze zgasl i nie chcial zapalic .. pojechal do mechanika mechanik powiedzial ze cos nie tak moze byc z przekaznikiem. Hm? jesli tak to gdzie znajde przekaznik pompy paliwa.
darek_wp - Wto Paź 12, 2010 09:15

han2 napisał/a:
jesli tak to gdzie znajde przekaznik pompy paliwa.


W module przekaźników za komputerem.

han2 - Wto Paź 12, 2010 09:18

a to juz wiem :) myslicie ze to moze byc tego przyczyna? ze znowu gasnie przy wcisnieciu sprzegla? I czy ktos sie orientuje jaki symbol ma w/w przekaznik?

A mechanik wspominal ze ktos juz przedtem grzebal tam .. i rozkrecal owy przekaznik.

darek_wp - Wto Paź 12, 2010 09:26

Mało prawdopodobne moim skromnym zdaniem. Raczej stawiał bym na zapłon bądź krokowy. U mnie podobne problemy ustąpiły po wymianie cewki zapłonowej.
Co do modelu przekaźnika - jest to przekaźnik do druku i nie ma na nim żadnego opisu. Trzeba by coś dobrać w sklepie z częściami elektronicznymi. Natomiast na pewno nie zaszkodzi sprawdzić naocznie czy przypadkiem nie skorodowały połaczenia lutowane w module i ew je poprawić.