Zobacz temat - [R400 2.0Di, '98] Pasy bezpieczeństwa a hamowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 2.0Di, '98] Pasy bezpieczeństwa a hamowanie

mi_sza1 - Pią Wrz 03, 2010 13:48
Temat postu: [R400 2.0Di, '98] Pasy bezpieczeństwa a hamowanie
Dojeżając dzisiaj do skrzyżowania próbowałem zapiąć pasy i ni jak nie mogłem. Wyczaiłem, że gdy jest naciśnięty hamulec i tocze się ( nie sprawdzałem na postoju) to nie rozwinie sie pas bezpieczeństwa, puszczam hamulec pas sie rozwija. Tak więc szarpanie się z pasem widząc policję i mając nacisniety hamulec ( bo za szybko jedziemy) nic nie da.
Swoją drogą mam go już 3 rok i dopiero to zuważyłem.
U reszty właścicieli też tak jest?

szoso - Pią Wrz 03, 2010 13:56

napinacze w 400 są mechaniczne i nie powiązane z niczym
ja zapinam pasy bez problemu kiedy chcę
choć czasami gwałtowna próba zapięcia pasa kończy się na jego zablokowaniu dlatego trzeba to robić powoli

mi_sza1 - Pią Wrz 03, 2010 13:59

Tzn. że co? Mam coś nie tak? Sprawdzałeś czy oby napewno rowiniesz tocząc sie na luzie z hamulcem wciśniętym. Bo ja napewno nie rozwine wtedy nawet milimetra.
Poduchy miałem wystrzelone??? :roll:

szoso - Pią Wrz 03, 2010 14:06

mi_sza1 napisał/a:
Poduchy miałem wystrzelone??? :roll:

ile raz mam ci mówić że napinacze są mechaniczne i nie powiązane z poduchami :wink:

bociannielot - Pią Wrz 03, 2010 14:09

Może po prostu w stresie widząc policję zapinając pasy pociągnąłeś za mocno i napinacze załapały, to naprawdę autonomiczny moduł jest - napinacze pasów bezpieczeństwa.
mi_sza1 - Pią Wrz 03, 2010 14:13

szoso420 napisał/a:
ile raz mam ci mówić że napinacze są mechaniczne i nie powiązane z poduchami

Nie denerwuj, sie tak sobie gdybam.
bociannielot napisał/a:
widząc policję zapinając pasy pociągnąłeś za mocno i napinacze załapały

Nie było policji i sprawdzałem kilkakrotnie, taka zależność u mnie istnieje.
I stąd pytanie czy to dobrze czy żle.

darek_wp - Pią Wrz 03, 2010 14:18

mi_sza1, czasem podczas hamowania ze względu na bezwładnościowy charakter działania pasów bezpieczeństwa może się zdarzyć, że blokada w pasach zadziała. Związane jest to z przesunięciem się kulki, która pełni w mechaniźmie pasów rolę czujnika przyspieszenia/opóźnienia prędkości pojazdu. Jest to całkiem normalne zjawisko i jego brak raczej wskazywać by mógł na niesprawność pasów.
szoso - Pią Wrz 03, 2010 14:23

mi_sza1 napisał/a:
Nie denerwuj, sie tak sobie gdybam.

ja się nie denerwuję, ja człowiek spokojny :wink:

Paul - Pią Wrz 03, 2010 14:56

szoso420 napisał/a:
napinacze są mechaniczne i nie powiązane z poduchami

Tak tylko w kwestii formalnej - mowa jest o ZWIJACZACH, nie mylić z napinaczami (przeważnie pirotechnicznymi), które SĄ powiązane z poduszkami ;p :)

mi_sza1 - Pią Wrz 03, 2010 16:50

darek_wp napisał/a:
Związane jest to z przesunięciem się kulki, która pełni w mechaniźmie pasów rolę czujnika przyspieszenia/opóźnienia prędkości pojazdu.

O to będzie to chyba. Jeżdziłem sprawdzić jeszcze raz przy małych predkościach i lekkim hamowaniu rozwija sie, ale tak od 60 wrzucam na luz i hamuje nie lekko ale i nie mocno i blokuje się pas.
szoso420 napisał/a:
ja się nie denerwuję, ja człowiek spokojny

No to ok :ok: . To przy okazji weż no bez nerwów sprawdz czy przypadkiem też tak jest :wink: