Zobacz temat - [R200] Jak odpowietrzyc wspomaganie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Jak odpowietrzyc wspomaganie

zapal - Sob Wrz 04, 2010 17:25
Temat postu: [R200] Jak odpowietrzyc wspomaganie
koledzy mam problem, otoz saczyl mi plyn od wspomagania po wezu ( kiepski zacisk) zedmontowalem weza wyjolem przy tym caly zbiornik zeby go wyczyscic zalalem nowy plyn odpalilem auto wszystko bylo ok. teraz odpalam drugi raz i pompa jakos dziwnie brzeczy a wspomaganie jakos dziwnie dziala... :( nie wiem czy czegos nie popsulem...


krecilem kolami w prawo i lewo przy zgaszonym silniku ale to nic nie dalo dalej tak dziwnie dziala pomozcie koledzy

tronsek - Sob Wrz 04, 2010 20:06

Pokręć kołami na maxa w prawo w lewo kilka razy, ale na zapalonym silniku i zdjętym korku zbiorniczka z płynem. Powinno pomóc.
oprawca_1978 - Sob Wrz 04, 2010 20:46

Dobrze radzą.

W hydraulicznych systemach wspomagania skrętu kół płyn pracuje w obiegu i cały czas cyrkuluje, widać to po dwóch wężach, które idą do zbiorniczka płynu.
Układ ten odpowietrza się sam, wystarczy po prostu pokręcić kierownicą w obie mańki, dla ułatwienia wywalania powietrza, jak kolega powyżej słusznie radzi, można zdjąć korek ze zbiorniczka. Po paru obrotach kierownica w obie strony do oporu, układ - jeśli jest sprawny i nie uszkodzony - odpowietrzy się po prostu sam.

zapal - Nie Wrz 05, 2010 15:53

chyba cos sie syplo plyn znika kapie gdzies spod pompy... weze szczelne... :(