Zobacz temat - [R416si] Czasami wogóle nie kręci . Gdziesz szukać usterki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si] Czasami wogóle nie kręci . Gdziesz szukać usterki

sadkus - Sob Wrz 04, 2010 19:30
Temat postu: [R416si] Czasami wogóle nie kręci . Gdziesz szukać usterki
Witam. Mam Roverka 416si i od niedawna zacząłem mieć problem z odpalaniem, dosć nie typowy problem. Samochód ma przejechane 110tys km i silnik jest w idealnym stanie. Problem polega na tym że przeważnie pali od tzw. strzału po przekręceniu kluczyka a czasami po przekręceniu kluczyka nic sie nie dzieje, tzn nie kręci rozrusznik, kontrolki nie przygasają, zero reakcji, wtedy na popych już elegancko i znou jak go zgasze po zapaleniu na popych to czasam odpali z kluczyka a czasem nie. Już próbowałem wypinać aku żeby mu zresetować komputer i czasami po tym zabiegu pomaga a czasami nie. I teraz nie wiem gdzie szukać problemu. Może ktoś miał coś podobnego?
rtworek - Nie Wrz 05, 2010 01:41

Do rozrusznika ida dwa przewody, jeden jest czerwony to +, i czarny masowy. Sprawdź ten przewód może gdzieś nie styka.
sTERYD - Nie Wrz 05, 2010 09:40

http://www.roverki.pl/zro...ch-serii-k.html :ziewa:
shilus82 - Pon Wrz 06, 2010 09:30

a ma takie momenty że ciężko kręci?u mnie tak było i w końcu rozrusznik zdechł. Kupiłem w pełni zregenerowany na allegro od gości z Kłodzka i śmiga jak szalony