Zobacz temat - [MG ZR 160] dioda na srodu deski rozdzielczej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] dioda na srodu deski rozdzielczej

rieger - Sro Wrz 08, 2010 17:36
Temat postu: [MG ZR 160] dioda na srodu deski rozdzielczej
Czy moglby ktos oswiecic mnie co to za dioda jest na srodku deski rozdzielczej tak pomiedzy zegarami mniej wiecej?? :mrgreen:
ReVoR - Sro Wrz 08, 2010 17:57

moze immo :twisted:
tronsek - Sro Wrz 08, 2010 17:59

Raczej na pewno IMMO :taa:
rieger - Sro Wrz 08, 2010 18:27

czyli znaczy sie ze jak umnie wogole sie nie swieci to mam zje../spute?? jak moglbym to sprawdzic moze wiecie ?? :smile:
ReVoR - Sro Wrz 08, 2010 18:40

o czym mowisz?w ogole nie swieci sie dioda?nawet jak pilotem zamkniesz? jak sie swieci to auta nie odpalisz-immo blokuje. Ma migac dioda jak zamkniesz drzwi pilotem :> immo + alarm a jak jedziesz to ma nie migac,czasem po paru sekundach sie samo immo aktywuje po wylączeniyu zaplonu . :lol:
tronsek - Sro Wrz 08, 2010 18:58

Dioda nie będzie świecić jak immo wycięte lub deaktywowane kluczykiem
kasjopea - Sro Wrz 08, 2010 19:53

rieger napisał/a:
zje../
a to po co? :>
rieger - Sro Wrz 08, 2010 20:04

Sprawa jest tego typu ze pilot wogole nie trybi a jak zamkne z kluczyka to nie swieci sie ta dioda, generalnie wogole nie swieci w zadnym przypadku :/

Cytat:
rieger napisał/a:
zje../

a to po co?

Przepraszam :smile:

tronsek - Sro Wrz 08, 2010 20:07

Zatem wychodzi na to, że IMMO masz wyłączone poprzez kod immo. Dlatego nie świeci Ci się ta dioda. A masz 2 komplety pilotów ??
rieger - Sro Wrz 08, 2010 20:16

Niestety tylko jeden mial gosciu od ktorego kupilem i to jeszcze niedzialajacy, pomyslalem ze bez tego tez da sie zyc, a moze uda sie jakos najwyzej naprawic he, niestety chyba nie bedzie to takie proste :mrgreen: To moje pierwsze auto no i jeszcze nie wiem gdzie rece wlozyc mam w nim hehe.
Troche nietrafiony egzemplarz chyba bo wlasnie bylem sie przejechac i wskazowka od temp. zaczela zasuwac w gore jak szalona, ja pod maske a tam zero plynu. a pare dnie temu sprawdzalem stan bylo deczko ponizej minimum wiec dolalem i wydawalo sie git heh

tronsek - Sro Wrz 08, 2010 20:23

Najlepiej będzie, jak podjedziesz gdzieś, gdzie dorobią Ci pilota. Bo teraz nie wiadomo, czy IMMO masz wycięte, czy tylko deaktywowane kodem. Jeżeli masz tylko deaktywowane, to np. po wypięciu a potem wpięciu aku IMMO Ci się włączy i bez sprawnego pilota nie uruchomisz auta.
rieger - Sro Wrz 08, 2010 20:31

No wlasnie dzisiaj mi to przeszlo przez mysl ze jakbym odlaczym aku to czy cos by sie nie powalilo. Moglbym chyba znowu go deaktywowac kode tylko go nie otrzymalem haa :/ Czyli moge doliczyc kolejne koszty hehe jakiegos pecha mam chyba
a na temat tego tajemniczego znikniecia plynu myslisz ze mogl jakis waz peknac czy cos powazniejszego? bo jeszcze niedawno mialem normalny poziom a teraz nagle zniknal caly.
tymczasowo dolalem wody, niby juz sie nie grzeje ale nie wiem gdzie szukac problemu...

tronsek - Sro Wrz 08, 2010 20:53

Jeżeli chodzi o IMMO, to tak jak napisałem, trzeba dorobić pilota (lub naprawić tego co masz) i sczytać kob IMMO. Poczytaj ten artykuł: http://www.roverki.pl/zro...-200-i-400.html

Jeżeli chodzi o znikający płyn, to musisz obserwować często czy dalej znika i ewentualnie zlokalizować miejsce wycieku. Nie wiem, czy wiesz, ale silniki ROVER'a cierpią na tzw HGF, czyli uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Poszukaj artykułów na stronie klubowej i tematów na forum.

Kozi850728 - Czw Wrz 09, 2010 10:21

Z tym płynem to uważaj jak znika to zobacz lepiej olej czy nie robi się tzw masło:D, bo to śmierdzi uszczelką pod głowicą doby mechanik sobie z tym poradzi... Pozdro :!:
Harry - Czw Wrz 09, 2010 10:34

kup pilot od rovera, tylo taki sam typ jak masz napisany na pilocie np. 3tx-b
jezlei zmkniesz auto z pilota, automatycznie powinien imo wrocic.

demerzel - Czw Wrz 09, 2010 10:41

Mnie uciekał płyn z powodu uszkodzonej pompy wody - zobacz czy nie masz mokrego silnika w okolicach paska rozrządu.
rieger - Czw Wrz 09, 2010 18:25

znalazlem ze skrzynka od immo powinna byc gdzies po prawej stronie pedalu gazu, no to wsadzam tam swoj pusty leb i ni ma jest tylko jakas czarna wtyczka samotna a puszki zadnej nie widac :/ myslicie ze mozna tak usunac ja zeby nic sie nie powalilo??

Olej wlasnie mam czysty a wyciek zlokalizowalem polowicznie :mrgreen: hehe znalazlem mniej wiecej gdzie mi kapie przy silniku ale jest to w takim miejscu ze musialbym pod niego wlezc a nie mialem jak niestety. Z gory jak patrze to widze ze kapie na poloske i sa tam jakies weze ale nie jestem w stanie sprawdzic ktory to taki madry z nich :mrgreen:
No i jeszcze zauwazylem ze na laczeniu tlumika srodkowego i koncowego cos mi pryska jakby woda, na zimnym silniku jakby mocniej a potem ustalo

leszczu - Czw Wrz 09, 2010 19:23

rieger napisał/a:
No i jeszcze zauwazylem ze na laczeniu tlumika srodkowego i koncowego cos mi pryska jakby woda, na zimnym silniku jakby mocniej a potem ustalo

Tym nie musisz się przejmować, bo to zjawisko powszechne. :grin:

TrAViShOn - Czw Wrz 09, 2010 19:32

RIEGER, przykulaj się swoim ZR'em na spota - obejrzymy, zobaczymy... są koledzy, którzy będą mogli Ci pomóc, doradzić...
Zapraszamy

rieger - Czw Wrz 09, 2010 19:38

No to git bo juz myslalem ze to cos powaznego. W sobote obadam sobie co z tym wyciekiem bo musze kanal znalezc a wiesz jak to jest nie w swoim miescie hehe( chyba se go wykopie szybciej ;P ), mam nadzieje ze to jakas drobnostka...

podaje link ze zdjeciami miejsca w ktorym chyba powinna byc pucha immo moze ktos rzuci okiem?
http://www.fotosik.pl/pok...5f687f2bed.html

Cytat:
RIEGER, przykulaj się swoim ZR'em na spota - obejrzymy, zobaczymy... są koledzy, którzy będą mogli Ci pomóc, doradzić...
Zapraszamy


o widzisz swietna sprawa dzieki za zaproszenie a kiedy te spoty sa??

TrAViShOn - Czw Wrz 09, 2010 20:16

http://forum.roverki.eu/v...=asc&start=1220
:]

A 'ogólnodostępny' kanał na żabiance znajdziesz

rieger - Czw Wrz 09, 2010 21:24

Ok podziekowal :mrgreen:
Cytat:
A 'ogólnodostępny' kanał na żabiance znajdziesz
jaki kanal bo nie kumam?;P
kasjopea - Czw Wrz 09, 2010 21:33

Kanał - włazisz pod auto i grzebiesz :razz: :wink: .
rieger - Czw Wrz 09, 2010 21:46

Haaa ale zamuła :mrgreen:

TrAViShOn a gdzie dokladnie ten kanal??

Harry - Czw Wrz 09, 2010 22:02

puszke od imop, masz w komorze silnika po lewej str. srbna je :razz:
rieger - Czw Wrz 09, 2010 22:06

po lewej stojac przed autem jo??;p
TrAViShOn - Czw Wrz 09, 2010 22:22

Z tego co pisałeś wcześniej, to Gdańsk nie jest 'Twoim' miastem, także chyba ciężko będzie wytłumaczyć... Na spocie (jak będziesz) pokażę ci w nawigacji.
Aha na spoty funkcjonują listy, aby była jasność kto będzie, także jak zamierzasz się pojawić to wpisz się w listę i tyle...

pozdro

trochę OT się zrobił :p

rieger - Czw Wrz 09, 2010 22:31

Wiesz az tak strasznie nie jest troche juz znam po roku miasto, tak orientacyjnie pytalem :mrgreen:
Oko widzialem ze w weekend cos planujecie po malu wiec jak bede wolny to przywloke swoja padline :razz:

Harry - Pią Wrz 10, 2010 09:22

stojac przed autem po prawej :P
http://allegro.pl/rover-6...1186823884.html
to tak wyglada

biszuks - Pią Wrz 10, 2010 09:58

Włącz silnik i ponaciskaj przewody. Ja miałem malutką dziurkę, przy wyłączonym silniku nie ciekło a jak włączyłęm i dodawałęm gazu to leciało. Z pilotem też miałem problemy wymiana i zaprogramowanie w serwisie kosztowało mnie 450 zł.
Brt - Pią Wrz 10, 2010 10:09

ta srebrna puszka to raczej komp silnika .... sam moduł immobilizera jest (przynajmniej w R200 ale w ZR pewnei też) nad bezpiecznikami w kabinie ... jak głowewłożysz to nad bezpiecznikami będzie taka czarna puszka. Generalnie cały system jest ze sobą powiązany (immo + komp silnika + piloty + pętla prądowa obok stacyjki).
rieger - Pią Wrz 10, 2010 16:44

Brt, to taka puszka jak na tym zdjeciu??


a moze mi jeszcze powiesz co to za kostka jest?? :mrgreen:


biszuks, wlasnie zaraz jade do kumpla i bedziemy dzialac w tym temacie, dzieki za rade;)

martens - Pią Wrz 10, 2010 19:48

rieger, kostka na drugim zdjeciu to zlacze diagnostyczne.
rieger - Pią Wrz 10, 2010 20:21

No i chyba sie stalo najgorsze :sad: znalazlem wyciek ale niestety nie walnal wezyk tylko mam taka fontanne wody cieniutka z silnika, wyglada ze jest tam jakas uszczelka ale nie wiem czy to ta pod glowica chociaz pewnie to to. Ponizej zamieszczam zdjecia moze ktos rzuci okiem, jest to zaraz pod kolektorem wydechowym jest tam jakby laczenie dwoch czesci silnika i stamtad tryska taka cieniutka struzka wody, powiedzta ludzie czy to hgf ??