Zobacz temat - [R45 1.8 '01] Alarm się włącza samoczynnie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 1.8 '01] Alarm się włącza samoczynnie.

edzio123 - Pią Wrz 10, 2010 19:32
Temat postu: [R45 1.8 '01] Alarm się włącza samoczynnie.
Witam,
Mam do Was pytanie, wiem że temat alarmów był już wałkowany, ale pomimo tego nie uzykałem odpowiedzi.
Sytuacja wygląda tak:
Zamykając auto z pilota (bateria świeżo wymieniana), dioda miga szybko (alarm się uzbraja) po czym gaśnie i raz sobie mrugnie, raz zaczyna znowu pulsować, jakby się coś działo po czym otwierają się zamki (nie wiem czy zawsze) i wyje klakson. Zamykając auto z kluczyka zachowuje się normalnie tj.,pulsuje szybko (uzbraja się) po czym miga sobie równomiernie i jest cisza. Czy w tym wypadku również może być wina przetartego kabla ? Niechciałby rowalać oryginalnych osłonek od kabli w celu ich sprawdzenia, czy może być to np. walnięty pilot ?
Proszę o pilną odpowiedź.
Pozdrawiam.

darek_wp - Pią Wrz 10, 2010 20:57

Różnica przy uzbrajaniu alarmu z pilota i kluczyka jest tylko jedna. W pierwszym przypadku dodatkowo załącza się czujnik ruchu jeśli jest zamontowany w kabinie. Warto zatem poszukać w tym kierunku. Jest jeszcze jedna możliwość choć mało prawdopodobna - uszkodzony siłownik przy zamku kierowcy, który nie do końca zamyka. To tłumaczyło by samoczynne otwieranie zamków. Możesz sprawdzić przy otwartej szybie w drzwiach kierowcy czy po zamknięciu samochodu pilotem da się ręcznie dopchnąć w dół bolec zamka. Jeśli tak to warto się przyjrzeć siłownikowi.
edzio123 - Pią Wrz 10, 2010 21:11

A czy te czujniki ruchu widać w kabinie ?
magneto - Pią Wrz 10, 2010 21:17

edzio123 napisał/a:
A czy te czujniki ruchu widać w kabinie ?

w niektorych wersjach jest on na suficie nad środkowym słupkiem od strony pasażera.Ja u siebe mam tylko zaslepkę

edzio123 - Pią Wrz 10, 2010 21:19

no właśnie ja nie widzę u siebie w kabinie żadnego czujnika :/
magneto - Pią Wrz 10, 2010 21:21

edzio123 napisał/a:
ja nie widzę u siebie w kabinie żadnego czujnika

to znaczy że nie masz

edzio123 - Pią Wrz 10, 2010 21:22

czyli kwestia czujników odpada... jutro sprawdzę jeszcze to z ryglem drzwi, ale to i pewnie z kluczyka by go nie domykało...
ReVoR - Sob Wrz 11, 2010 18:12

moze akumulator na wyczerpaniu? :roll: teZ sie lubi alarm sam zalaczac :>
edzio123 - Nie Wrz 19, 2010 09:45

Niestety to nie kwestia zamków, domyka je do końca zarówno z kluczyka jak i z alarmu, czujnika w kabinie też nie mam a co do aku, to jest sprawny, w miarę nowy i sprawdzałem napięcia miernikiem :sad:

[ Dodano: Nie Wrz 19, 2010 09:45 ]
No i wczoraj zauważyłem, że to nie tylko z pilota, zamknąłem autko z kluczyka kilka razy, i po jakimś czasie również wył alaram :cry: najgorsze jest to, że w mojej okolicy nie mam się do kogo z tym zgłosić, tzn. nie ma żadnego porządnego zakładu który by mi to zrobił, bądź komputerowo odłączył alarm :cry: