Zobacz temat - Wykładzina bagażnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Wykładzina bagażnika

Yog-Sothoth - Pią Wrz 10, 2010 23:44
Temat postu: Wykładzina bagażnika
Może nie do końca tuning ale wrzucam tutaj :)

Jak w temacie próbuję znaleźć sklep gdzie można kupić tą wykładzinę która jest w bagażniku na metry, stara jest mocno pobrudzona a chcę też zmienić trochę system jej mocowania, stąd wolę kupić sam materiał i sobie przyciąć, przy okazji trochę zmodyfikować "otwieranie" wnęki na koło zapasowe.

Robert_ - Sob Wrz 11, 2010 00:58

Alledrogo

Tutaj masz to co udało mi sie na allegro znaleźć.
Ja ostatnio tez się zastanawiam nad zmianą tej dykty nad kołem zapasowym.
Mam w planach wstawienie tam coś w rodzaju sklejki wyciętej na wymiar całego bagażnika.
Wytnę w tym otwór o rozmiarze mniejszym niż aktualna dykta i zamontuję na zawiasach wycięty fragment, tak aby tylko koło można by wyjąć, a na lewarek, klucz i inne pierdoły zrobię schowek-też ze sklejki we wnęce po prawej stronie(przymierzałem nawet czy zmieści się ten odlew styropianowy-tak mieści się :mrgreen: ).

Oryginalna wykładzina jest dość gruba i wydaje mi się, że przy zmianie na cieńszą trzeba będzie dać jakieś maty wygłuszające na dno bagażnika bo może być głośniej lub poprostu tworzyć się echooo. :>
Pomiędzy cienką wykładzinę a sklejkę możnaby dać coś takiego:
Filc

Yog-Sothoth - Sob Wrz 11, 2010 11:45

Dzięki, ja szukałem pod 'wykładzina' to jedyne co to maty znalazłem :) Widzę że masz podobny pomysł co ja, u mnie cała ta wykładzina jest podnoszona z bagażnika gdy chcę się dostać do koła, dlatego chcę zrobić właśnie coś na zawiasach tylko nad kołem a resztę na stałe przymocować. Pod tą wykładzinę oczywiście jakąś dyktę trzeba zamocować, grubość materiału u mnie to jakieś 5mm więc chyba nie trzeba dodatkowo wygłuszać.
Harry - Nie Wrz 12, 2010 22:52

idz do sklepu komfort itp. i tam sprzedają wykładziny samochodowe na metry :wink:
Robert_ - Pon Wrz 13, 2010 22:55

Idąc za podpowiedzią Harry-ego, poszedłem do sklepu Komfort.
Mieli tylko jeden typ wykładziny typowo do samochodu w cenie niechałych 20zł za metr2.
wykładzina
Wykładzina ciemniejsza od mojej fabrycznej(w sumie to można powiedzieć że czarna), ale muszę przyznać ładna i całkiem niezłej jakości.
Do tego znalazłem u nich gąbkę/piankę 5mm grubości, która mogłaby posłużyć za wygłuszenie zamiast filcu.
gąbka
Testował to już ktoś?