Zobacz temat - Współpraca między firmami jaka umowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Współpraca między firmami jaka umowa

Vesper416 - Sob Wrz 11, 2010 20:45
Temat postu: Współpraca między firmami jaka umowa
Witam pracuję w budowlance jako podwykonawca u jednego z większych deweloperów w Poznaniu. W związku z tym że dostałem całą masę dodatkowych robót postanowiłem część prac sprzedać zlecić innej firmie która ma robić pode mną.
Pytanie być może dla kogoś głupie ale jak do tej pory opierałem się o swoich pracowników. Jaką umowę powinienem spisać z taką firmą abym był dobrze zabezpieczony oraz tak abym z tego tytułu nie ponosił dodatkowych kosztów?


Z góry dzięki za podpowiedzi!

zetes - Nie Wrz 12, 2010 10:01

coś na podobieństwo Twojej umowy z deweloperem, bo zkładam, że taka umowa jest .
Vesper416 - Nie Wrz 12, 2010 12:27

chodzi mi bardziej o umowe zlecenia bądź o dzieło.
zetes - Nie Wrz 12, 2010 17:35

Vesper416 napisał/a:
chodzi mi bardziej o umowe zlecenia bądź o dzieło.

nie ma to praktycznie większego znaczenia, obie formy są dobre. W każdym razie z podstawowych rzeczy musi w umowie być wyznaczony zakres /rodzaj / robót, zakreślony czas ich wykonania, rodzaj koniecznych materialów niezbędnych do ich wykonania oraz sposób rozstrzygnięcia powstałych ewentualnie nieporozumień w trakcie realizacji umowy.

Vesper416 - Nie Wrz 12, 2010 18:07

a jak w przypadku umowy zlecenie między firmami wygląda składka na ZUS? Wiadomo jak biore pracownika to musze zapłacić ZUS i US oraz ewentualnie jeśli chce skłądki chorobowe.
Paul - Nie Wrz 12, 2010 22:25

Vesper416 napisał/a:
umowy zlecenie między firmami
:hmm: a jest takie coś ?? Ja nie słyszałem, ale w końcu nie muszę wszystkiego wiedzieć ;p

IMO, jeżeli to firma, to spisujesz umowę na wzór Twojej z developerem, zleceniobiorca wystawia fakturę i NIC więcej Cię nie obchodzi.

W przypadku Um. Zlec. (gdyby się dało) byłby problem z gwarancją na roboty itp. :(