Zobacz temat - [R75] Zawieszenie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zawieszenie

lukasz5992 - Nie Wrz 12, 2010 19:02
Temat postu: [R75] Zawieszenie
Witam
Tym razem problem a raczej pytanie do kolegów.Podczas ostrego przyspieszania na 1 słabiej na 2 słychać takie jakby przeskakiwanie na zębacz od przedniego zawieszenia gdzieś, można to porównać do walniętego przegubu a dokładnie dźwięku jaki wydaje przy ostrym skręcie na parkingu.Co może być przyczyną takiego strzelania.

maryba - Nie Wrz 12, 2010 19:16

Mam cos podobnego (chodzi o takie "przeskoki" ) ale pojawiło mi sie to po wymianie sprzegła i więcej odczuwalne przy 1 niż na 2 - do tego nawet przy powolnym ruszaniu - dzisiaj Marian ma to sprawdzić moze będę wiedział wiecej
lukasz5992 - Nie Wrz 12, 2010 19:17

maryba napisał/a:
Mam cos podobnego ale pojawiło mi sie to po wymianie sprzegła - dzisiaj Marian ma to sprawdzić moze będę wiedział wiecej

Właśnie u mnie po odpowietrzeniu układu sprzęgła.dziwna sprawa

maryba - Wto Wrz 14, 2010 21:19

po radzie Mariana - pozrywałem killka razy przyczepnośc :) , troszke przytrałem tarczę sprzegla tak by sie dobrze ułozyła - i jest lepiej - choć jeszce czuć "podskoki przy ruszaniu"- ale ja miałem ten objaw po wymianie sprzegła
apples - Wto Wrz 14, 2010 22:14

maryba napisał/a:
miałem ten objaw po wymianie sprzegła
Ja też tak miałem przez pierwszy 1000km i czasami teraz też się zdarzy. Wydaje mi się że jest to "urok" tarczy ze sprężynkami w połączeniu z kołem dwumasowym (pisałem już kiedyś o tym).