Zobacz temat - [420di] (105km) olej w układzie chłodzenia i central
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [420di] (105km) olej w układzie chłodzenia i central

aleksander_ee - Nie Wrz 12, 2010 21:33
Temat postu: [420di] (105km) olej w układzie chłodzenia i central
Witam! Nie dawno nabyłem Rover 420 z 98 roku z ww. silnikiem. Auto kupiłem jako uszkodzone ponieważ w zbiorniku wyrównawczym znajdował się olej. Silnik normalnie odpala i chodzi też przyzwoicie natomiast nie jeździłem autem przez ta usterkę. Czy ktoś już miał podobny problem bądź się z tym spotkał bo szukałem na forum podobnego tematu ale znajdowałem tylko dotyczące 416. Drugie pytanie. Po zdjęciu osłony silnika pojawiła mi się jedna nietypowa śruba (coś jak gwiazdka). Jaki klucz jest potrzebny do jej odkręcenia?
Nie działa mi także centralny tylko w lewych drzwiach. Natomiast gdy opuszczam szpilkę ręcznie czy zamykam kluczem to również zamykają się pozostałe drzwi. Zdjąłem tapicerkę i próbowałem się dostać do siłownika jednak nie udało mi się to. Proszę o objaśnienie jak go zdemontować. Z góry za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Krzysi3k - Nie Wrz 12, 2010 22:02

aleksander_ee, masz pękniętą uszczelkę pod głowicą jak masz szczęście. Jak masz pecha to masz pękniętą głowicę... W tych silnikach to rzadkość.
A ten klucz to zapewnie torx :)

szoso - Pon Wrz 13, 2010 08:08

Krzysi3k, nie strasz kolegi :wink:
aleksander_ee, sprawdź chłodnicę oleju zanim zaczniesz grzebać w silniku bo może się okazać że to właśnie ona jest przyczyną oleju w płynie
na zdjęciu zaznaczyłem Ci gdzie jej szukać

Mix - Pon Wrz 13, 2010 16:32

aleksander_ee, zrób tak jak pisze szoso420. Miałem u siebie podobny problem, zrobiłem uszczelkę, a płyn nadal ucieka. Spuść płyn chłodzący, wyjmij chłodnicę oleju, odkręć termostat i kolanko z drugiej strony. Później zobacz czy tuleja z tworzywa nie jest uszkodzona, a kanaliki poprzerywane. Uprzedzam, że z odkręceniem termostatu i kolanka możesz mieć spory problem. Ja połamałem 2 bity i 2 klucze L. Ostatecznie dało radę na imadle, po paru dniach moczenia w Prosolu (WD-40, tylko lepsze)...