Zobacz temat - [R75] Poduszka ,webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Poduszka ,webasto

adamlaziska - Pon Wrz 13, 2010 10:31
Temat postu: [R75] Poduszka ,webasto
Mam dwa pytania 1.Nie umiałem zamknąć klapy silnika pare razy trzaskałem nią aż się zamkła odpalam rovera a tu poducha świeci .2Dotyczy webasta otwieram pilotem rovera słychać jak szumi webasto za chwile przestaje przyciskiem w samochodzie otwieram wszystkie drzwi znowu zaczyna szumiec po chwili przestaje zapalam światła to samo co jest grane?
Pieta - Pon Wrz 13, 2010 10:47

Pewnie tak walnąłeś klapą, że pod fotelem kostki się poruszyły i się zaświeciła kontrolka. Jak klapa się ciężko zamyka to wyreguluj gumowe odbojniki i rygle w klapie (te grzybki ze sprężynkami)
Odnośnie webasto, pamiętam że taki lub bardzo podobny problem był poruszany. Trzeba poszukać szukajką.

adamlaziska - Pon Wrz 13, 2010 11:09

Kostki pod siedzeniami dociskałem i nic
VMatas - Pon Wrz 13, 2010 12:21

Problem z webasto - pewnie padnięty sterownik: http://forum.roverki.eu/v...p=437726#437726
Co do poduszek to dziwne, że tak się stało od trzaśnięcia maską(napinacze nie wystrzeliły? :rotfl: ) Na serio, to kostki trzeba co najmniej kilka razy rozłączyć i połączyć znowu, ewentualnie użyć jakiegoś środku do czyszczenia kontaktów (nie WD 40!).

adamlaziska - Pon Wrz 13, 2010 18:16

ten rover mnie wykończy rozłączałem kostki pare razy i nic dalej świeci a co do webasto to mam pytanie czy moge wtyczke wyciągnąć i tak jeżdzić bo jak tą z dwoma kabelkami wyciągłem to przestało szumieć

[ Dodano: Pon Wrz 13, 2010 18:16 ]
mam jeszcze pytanie z tej rury co jest na webasto to mi wieje powietrzem tak ma być?

Pieta - Pon Wrz 13, 2010 18:33

Możesz tak jeździć. Resetowałeś pamięć Webasto? resetowanie webasto polega na odłączniu zasilania od niego na kilka minut.

Jeżeli chodzi o gumową rurę na Webasto to powinna ona zasysać powietrze, nie dmuchać.

adamlaziska - Pon Wrz 13, 2010 18:52

wyciągłem wtyczki na 10 min.aku też rozłączyłem a mi z tej rury nie zasysa tylko wieje to co mam webasto wymienić?
Pieta - Pon Wrz 13, 2010 19:00

Ja bym najpierw do serwisu Webasto pojechał i zasiegnął u nich opini. Podłączą komputer i sprawdzą co z nim nie tak. Dopiero kupował inne. W serwisach ciężarówek prawie zawsze mają odpowiedni sprzęt diagnostyczny do webasto.
adamlaziska - Pon Wrz 13, 2010 19:46

tak zrobie a może jak waliłem klapą to z przodu wtyczki się poluzowały jak tak to gdzie sie znajduja