Zobacz temat - [R25 2.0idt 2000] kontrolka srs
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0idt 2000] kontrolka srs

regins - Pią Wrz 17, 2010 18:07
Temat postu: [R25 2.0idt 2000] kontrolka srs
Witam, wiem że przy odpalaniu auta ( gdy dajemy na zapłon) powinna zapalić się kontrolka od abs, świec oraz od srs (oraz pare innych ale nie o nie chodzi) i po chwili zgasnąć, wszystko było by okej gdyby nie to że kontrolka od srs wogóle nie daje znaków życia przez co zastanawiam sie czy gdybym miał stłuczke to czy poduszki wogle by zadziałały. Podejrzewam że jakiś czujnik jest poprostu odpięty, tylko nie wiem gdzie szukać. Bezpiecznik już sprawdzałem i jest okej. Prosze o jakieś podpowiedzi :)
leszczu - Pią Wrz 17, 2010 18:14

A może po prostu żaróweczka na liczniku od lampki SRS się przepaliła.
piterek1812 - Pią Wrz 17, 2010 19:37

leszczu19901 napisał/a:
A może po prostu żaróweczka na liczniku od lampki SRS się przepaliła.


Nie wiem jak jest w 25 ale myśle że tak samo jak u mnie w 45. Tam nie ma żaróweczek od SRS Check itd. Są tam wlutowane diody i o wymianie ciężko nawet myśleć...

regins - Pią Wrz 17, 2010 20:48

yhm, czyli co dać sobie spokój na starcie czy może "coś" jeszcze da sie sprawdzić ?
Paul - Pon Wrz 20, 2010 10:29

regins napisał/a:
"coś" jeszcze da sie sprawdzić ?
Bezpieczik ??
Może 'ktoś' go wyjął :(

konradp - Wto Wrz 21, 2010 08:59

u mnie w r45 wszystkie kontrolki sa oswietlame wymiennymi zarowkam wiec mysle ,ze warto sprawdzic najpierw to :>
chrust - Czw Cze 02, 2011 21:28

Witam. odświeżę ten temat bo nie chce zakładać nowego. pali sie u mnie ta kontrolka srs i pytanie czy idzie ją jakoś wyłaczyć bez naprawiania tego np wyjąć bezpiecznik albo coś takiego ?
Fafnoscie - Czw Lip 07, 2011 13:23

chrust napisał/a:
Witam. odświeżę ten temat bo nie chce zakładać nowego. pali sie u mnie ta kontrolka srs i pytanie czy idzie ją jakoś wyłaczyć bez naprawiania tego np wyjąć bezpiecznik albo coś takiego ?


Bez naprawiana ? No to wyciągnij po prostu żarówkę, która ci podświetla tą kontrolkę :P Musisz wyciągnąć zegary i wyjąć żarówkę ;) Chyba że wyciągniesz bezpiecznik - ale nie jestem pewien czy kontrolka sie nie będzie paliła nadal...

mirwin - Czw Lip 07, 2011 14:39

chrust napisał/a:
Witam. odświeżę ten temat bo nie chce zakładać nowego. pali sie u mnie ta kontrolka srs i pytanie czy idzie ją jakoś wyłączyć bez naprawiania tego np wyjąć bezpiecznik albo coś takiego ?

Po prostu trzeba albo wymienić poduszkę albo zdiagnozować dlaczego sie pali i po kłopocie.

kepor - Czw Lip 07, 2011 23:11

Popatrz na kable pod siedzeniami i na taśmę w kierownicy