Zobacz temat - [rover 414 si 99r] objawy zle dzialajacego map
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 414 si 99r] objawy zle dzialajacego map

piogrys - Pon Wrz 20, 2010 20:03
Temat postu: [rover 414 si 99r] objawy zle dzialajacego map
jakie sa objawy zle dzialajacego czujnika podcisnienia w roverku seria 400 benzyna?
gorgoroth80 - Wto Wrz 21, 2010 07:25

pierwszy objaw to zły skład mieszanki - wyjdzie to na analizatorze spalin (u mnie były mocno przekroczone CO oraz HC)
spadek mocy, "kangurki" szczególnie na zimnym, często pojawia się szarpanie przy ruszaniu

Polecam analizator - on prawdę Ci powie :wink:

areek - Wto Wrz 21, 2010 21:02

gorgoroth80 napisał/a:
pierwszy objaw to zły skład mieszanki - wyjdzie to na analizatorze spalin (u mnie były mocno przekroczone CO oraz HC)
spadek mocy, "kangurki" szczególnie na zimnym, często pojawia się szarpanie przy ruszaniu

Polecam analizator - on prawdę Ci powie :wink:


hi
jak juz go zdiagnozowales to kupiles mapa i go przelutowales wewnatrz steronika na plytce czy zapodales zamiennik z innrgo auta , czy po zmianie spaliny pwrocily do normy ?

piogrys - Wto Wrz 21, 2010 21:03

mi kolega sprawdzal na kompie wyszlo czujnik podcisnienia na kolektorze ,ale potem jak z nim rozmawialem to powiedzial ze nie sprawdzal programu glebiej i to morze byc tez cos innego.moze tak byc?samochod porostu przerywa od czasu do czasu szczegolnie na piatym biegu.
gorgoroth80 - Sro Wrz 22, 2010 21:32

U mnie nie był uszkodzony sam czujnik, ale zatkany wężyk do niego lecący - całkowicie zatkany (stały odczyt 107kPa chyba) - po wymianie wężyka wszystko ok, a skład spalin powrócił do normy
Dodam, że komputer nie zarejestrował żadnego błędu - po prostu wykres z czujnika był linią prostą...

budyn26 - Pon Paź 04, 2010 20:20

Jaki powinien być prawidłowy odczyt ile kPa? powinien się zmieniać czy być w miarę stały ??
gorgoroth80 - Pon Paź 04, 2010 22:00

powinien się zmieniać w czasie jak dodajesz/puszczasz gaz - największe podciśnienie jest w czasie hamowania silnikiem