Zobacz temat - [R75] Sonda lambda
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sonda lambda

kaczas_mb - Wto Wrz 21, 2010 08:28
Temat postu: [R75] Sonda lambda
witam

zakupiłem sondę i chciałbym ją wymienić! Chodzi o to, że jeżeli wiem, która sonda ma "defekt" to wystarczy, że ją wymienię i gotowe czy są jeszcze potrzebne jakieś "komputerowe strojenia" po wymianie???

Markzo - Wto Wrz 21, 2010 08:31

wystarczy sama wymiana ;) dasz rade ;)
kaczas_mb - Wto Wrz 21, 2010 08:34

no dobra spróbuje :-)

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 08:34 ]
jeszcze jedno pytanko czy sondy w 2-litrówkach z manualem lub automatem są takie same??

Markzo - Wto Wrz 21, 2010 09:00

myślę, że tak, bo silnik jest ten sam, tylko skrzynia inna. Do sondy dobierzesz się od spodu, jak pampersa zdejmiesz, dość dobry dostęp jest ;)
owcze - Pon Sie 08, 2011 19:38

Podpinam się pod temat z takim pytaniem...

Czy wiecie ile jest sond lambda w 2.5v6 i czy moglibyście wskazać mi ich położenie? Na kompie wskazało mi błąd sondy lambda (P0151). Wydaje mi się, że muszę ją wymienić ale nawet nie mam pojęcia gdzie ona się znajduje ;)

Markzo - Pon Sie 08, 2011 20:25

po jednej na każdy kolektor wydechowy i może być jedna za katalizatorem, do każdej masz dostęp od spodu.
owcze - Wto Sie 09, 2011 05:42

Markzo napisał/a:
po jednej na każdy kolektor wydechowy


rozumiem, że 2 + 1? ;)
Dzięki Markzo, będę tego szukał pod spodem

Markzo - Wto Sie 09, 2011 10:13

albo 2 albo 2+1, pisalismy kiedys na forum, np w naszej 75 są tylko 2 sondy a w moim zs juz 3, u jednego kolegi tez byly tylko 2 ;)
falko29 - Sob Mar 23, 2013 22:05

Witam
Dorzucę się do teamatu :
Po sprawdzeniu auta programem do diagnostyki, wyszło m itakie coś :
P0135 Obwód Nagrzewania sondy lambda (blok cyl1, czujnik 1 )
P0155 Obwód Nagrzewania sondy lambda (blok cyl2, czujnik 1 ),

Doczytałem , że chodzi o "grzałkę sondy" i należy wymienić sondy ?
Mam auto rocznik 99, więc mam tylko 2 sondy? (bo podobno były montowane 3 dopiero od 2000 roku ? Bo nie umiałem znaleść sondy za katalizatorem.
Mało tego jedna sonda jest , a druga ma urwany przewód , a nie świeci mi się "check"
Tu widok od przodu auta : Pytanie, co to za miejsce obok sondy? Wpust do dodatkowej sondy???


No i widok w miejscu, gdzie oba kolektory schodzą się w jedną rurę :

Jaką sondę zastosować? Kupię od razu nowe 2 sztuki , tylko nie wiem gdzie jest wtyczka tylnej sondy, bo od dołu nic nie widziałem..
Proszę odpowiedzieć tutaj, niebardzo mam możliwości przeszukiwać całe forum w szukaniu odpowiedniej sondy....

[ Dodano: Wto Sty 22, 2013 18:59 ]
pomoże ktoś w wyżej opisanym problemie ??

[ Dodano: Sob Mar 23, 2013 22:05 ]
Może mi ktoś pomóc w temacie ?
Mam już odpowiednią sondę kupioną, chciałbym ją wymienić, tylko na Boga, nie wiem gdzie w ogóle szukać wtyczki do której podpiać tę tylną sondę lambda... Na zdjęciu widać, że kable z niej są odcięte/oderwane...

Przednią, pomierzyłem, żyje, jest sprawna