Zobacz temat - [R75] Czujnik położenia wału korbowego!!!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik położenia wału korbowego!!!

immortalneverdi - Wto Wrz 21, 2010 17:34
Temat postu: [R75] Czujnik położenia wału korbowego!!!
Witam wszystkich.
Posiadam Rover 75 2.0 cdt 2001 rok produkcji.
Od pewnego czasu pojawiła się dziwna dolegliwośc, a mianowicie sprawa przedstawia sie tak.
Wsiadam do mojego R75 i nie pali. Co dziwne po pewnym czasie zapalił. Te anomalie występują od ok 2 tygodni. Raz pali od miejsca raz nie pali i nie ma zasady czy ciepły czy zimny.
Odwiedziłem zanjomego elektronika po podpięciu pod komputer wyskoczył błąd czujnika położenia wału korbowego.
Pytanie do ludzi którzy mieli już taki problem jest następujące.
Gdzie mozna kupic ten czujnik jak najtaniej i w którym miejscu w samochodzie ten czujnik sie znajduje chodzi mi o dostanie sie do niego.
Za wszelkie informacje dziękuje.

SeniorA - Wto Wrz 21, 2010 18:42

http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0
apples - Wto Wrz 21, 2010 20:20

immortalneverdi napisał/a:
Gdzie mozna kupic ten czujnik jak najtaniej
Szukaj od freelandera http://forum.roverki.eu/v...p=470719#470719
immortalneverdi napisał/a:
w którym miejscu w samochodzie ten czujnik sie znajduje chodzi mi o dostanie sie do niego.
Pod rozrusznikiem.
immortalneverdi - Czw Paź 07, 2010 21:30

Pomocy gdzie można kupic ten czujnik?
Od ponad tygodnia szukam i nie mogę go znaleśc.
Na allegro nowy jest nie osiągalny. Firma z Gdańska nie odbiera telefonów.
Jeśli ktoś wie i ma adres jakiegoś sklepu który ma tą częśc będe wdzięczny.

Kot - Czw Paź 07, 2010 21:33

a dieslu cos takeigo w ogole wystepuje ??
apples - Czw Paź 07, 2010 21:40

immortalneverdi napisał/a:
Pomocy gdzie można kupic ten czujnik?
Od ponad tygodnia szukam i nie mogę go znaleśc.
Na allegro nowy jest nie osiągalny. Firma z Gdańska nie odbiera telefonów.
Jeśli ktoś wie i ma adres jakiegoś sklepu który ma tą częśc będe wdzięczny.
BMW FOTA Gdynia ul. Stryjska. http://www.bmw-service-fota.pl/ Zadzwoń i zapytaj. :wink:
Kot napisał/a:
a dieslu cos takeigo w ogole wystepuje
Jakby nie występowało to byśmy nie pisali. :wink:
immortalneverdi - Sob Lis 13, 2010 23:39

Witam ponownie:)
A więc wymieniłem czujnik położenia wału korbowego w mojej 75 wszystko ładnie pięknie było jedynie przez pierwszy dzień. Jak na wydatek rzędu 500 zł moja radośc zbyt długo nie trwała.
Tylko że obecnie po podpięciu się pod kąpa nie pokazuje tego błędu. Auto pali na zimnym bez zastrzeżeń. Na ciepłym czasem ma focha i nie chce zapalic. Kilka razy próbowałem cisnąc żeby go dobrze zagrzac gaszę i palę go i nie ma problemu co jakiś czas jednak jadąc nawet normalnie wsiadam nie pali. Raz ze zdenerwowania poprostu posiepałem za kabel od tego czujnika i ku mojemu zaskoczeniu auto zapaliło. A więc od czasu do czasu jak nie palił robiłem to samo wypinałem kostkę poruszałem za kabel i chodziło. Wiadomo każdy sposób jest dobry ale to nie jest wyjście. Każdy mechanik umywa ręce nie chce miec z roverem a raczej z silnikiem tego typu doczynienia i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Jeśli ktoś ma namiary na kogoś kto zajmuje sie tym silnikiem i problemami jakie dotykają właścicieli 75 2.0cdt to proszę o jakiś kontakt bo muszę to wkońcu naprawic. Było by miło jeśli ten mechanik byłby z województwa Podkarpackiego lub Małopolskiego.
Proszę o pomoc a za info z góry dzięki:)

Pablo20 - Pon Lis 22, 2010 20:55

witam. ja miałem problem z tym czujnikiem. okazało sie, ze to nie czujnik, ale kabel pradowy dochodzacy do niego sie przetart i autko mi gasło. zrobili mi to mechanicy z serwisu Skoda w mielcu.