Zobacz temat - [All] Car detailing...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [All] Car detailing...

edzio123 - Sro Wrz 22, 2010 19:13
Temat postu: [All] Car detailing...
Siemka,
Nie wiem czy w dobrym dziale piszę...
Jeżeli ktoś ma ochotę spróbować car detailingu, to mogę dać namiary na świeżo otwarty zakład u mnie w Świnoujściu. Robi to mój kolega, naprawde odwala kawał dobrej roboty.
Ostatnio widziałem jak zrobił Audi S8 z 2008 roku i starszą BMKę z bodajże 1996 z zajechanym lakierem to masakra.
Proces jest dość kosztowny i czasochłonny, usługa kosztuję ok. 2000zł i trwa średnio 4-5 dni, ale Panowie i Panie naprawdę warto.
Ja oczywiście swojego Roverka oddaję w jego ręcę, dzisiaj robił mi zacieki na masce, przy okazji robiąc całą i zrobił chrom na grilu, normalnie lusterko, byłem w szoku jak lakier może wyglądać po tym, po 3 etapach schodzi ok. 85% rys (nie wliczając tych "białych") :D
Zajmuje się również renowacją i odświeżaniem wnętrz, także skórzanych, przy całej zabawie także impregnacja i cośtam felg... :lol:
Polecam :wink:

imejdz - Sro Wrz 22, 2010 20:17

możesz zapodać zdjęcia jak to wygląda po renowacji?:)
edzio123 - Sro Wrz 22, 2010 20:34

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=3179

Tu jest ta S8, betki niestety ni ma narazie jeszcze w necie...

[ Dodano: Sro Wrz 22, 2010 20:34 ]
no i może za jakiś czas będzie mój roverek :D

memphisto - Sro Wrz 22, 2010 23:46

myślę, że jak ktoś ma drogie auto, a co najważniejsze bez rdzy, to taki zabieg jest jak najbardziej OK

ale jak miałbym wydać 2.000 PLN na takie coś w swoim, to wolałbym chyba za 2.500 -3000 polakierować całego i mieć zero rdzy :P

edzio123 - Czw Wrz 23, 2010 07:46

a ja nie, po pierwsze każde lakierowanie obniża jego wartość, po drugie przy tym też da radę usunąć ogniska rdzy... no chyba że chcesz kolor zmienić np. :mrgreen:
memphisto - Czw Wrz 23, 2010 12:03

z tym suwaniem rdzy to nie wiedziałem, i ogólnie dalej nie potrafię sobie wyobrazić, skoro mam "bąble" obok spryskiwaczy, i uszczerbiony lakier na nadkolu, do żywego to wątpię, że twój kolega kosmetykami to naprawi :mrgreen: napewno, w przypadku zdrowego lakieru, taki zabieg jest lepszy, ale w moim wypadku nie da zamierzonego efektu : )
edzio123 - Czw Wrz 23, 2010 12:30

Tzn. uszkodzenia do "żywego" napewno nie, ale bąble robi, widziałem to i nawet nie źle, z tego co wiem to robi zaprawkę z lakieru, usuwając najpierw rdzę, a potem przy działaniach to jakoś niweluje, nie wiem jak bo się nie znam :mrgreen:

[ Dodano: Czw Wrz 23, 2010 12:30 ]
Zresztą sam będę oddawał w jego ręce mojego R45 i też mam kilka bąbli, rdzę na krawędzi klapy i niby ma to ładnie zrobić, jak będę po to dam znaka jak to wygląda i postaram się dobre fotki Roverka zrobić po "zabiegu" :mrgreen:

ArekL - Sob Paź 23, 2010 21:01

Temat nie jest jeszcze tak stary, więc może nie zabijecie mnie jak odkopię ;)
Musze powiedzieć, że pooglądałem sobie fotki w necie i filmiki i zaniemówiłem. Zachorowałem na to :)
edzio123, oddałeś już swojego?

zuber84cool - Sob Paź 23, 2010 21:22

edzio123, pochwal się swoim efektem po takim zabiegu, IMHO bardzo ciekawy temat i godny poruszenia :wink: , może warto by wydzielić dział Car Detailing, Auto Detailing, tym bardziej że staje się on coraz bardziej popularny w Polsce a na innych forach taki dział to już standard.
edzio123 - Sob Paź 23, 2010 22:43

Owsze mój Roverek jest już po przemianie, dosłownie wczoraj go odebrałem, powiem Wam szczerze że jestem naprawdę zachwycony jak teraz wygląda moje zielone cacko :mrgreen: fotki powinny się ukazać w przyszłym tygodniu, bo to kolega robił przed i po fotki, więc jak zgra, da mi to od razu wrzucę :wink:
Perez - Nie Paź 24, 2010 16:02

Ja tez sie zastanawialem, ale u mnie na 2tys sie nie skonczy, poza tym chyba bede zmienial auto.
Oskar - Nie Paź 24, 2010 17:53

edzio123, A ten kolega robi pojedyncze fragmenty jak np maska? chcę zlikwidować bąbel. Możesz dać mi do niego jakiś namiar? Do Świnoujścia mam około 20 km. tak więc mógł bym pokazać mu o co mi chodzi.
faecd - Nie Paź 24, 2010 18:27

Ja to hmmm predzej bym caly pomalowal albo okleil:D
edzio123 - Wto Paź 26, 2010 11:02

Oskar,

601276136 Maciek
To numer do niego, sorka że tak długo ale byłem na wyjeździe :wink:

Oskar - Wto Paź 26, 2010 17:48

edzio123, Dzięki w piątek się do niego odezwę.
des - Wto Paź 26, 2010 21:41

Osobiście za 2.000 zł wolałbym na jakieś wakacje pojechać niż polerować autko. No chyba, że nie miałbym co z kasą robić to wtedy czemu nie.

A tak swoją drogą to czy przypadkiem takie odmładzanie lakieru nie odbywa się jego kosztem, tzn. spolerowanie części warstwy ochronnej? Kilka takich zabiegów i nie ma warstwy lakieru ochronnego. Mylę się?