Zobacz temat - Chce kupić Roverka 214. Proszę o ocenę.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Chce kupić Roverka 214. Proszę o ocenę.

przemko88 - Wto Wrz 28, 2010 23:30
Temat postu: Chce kupić Roverka 214. Proszę o ocenę.
Witam,

Chcę kupić to auto: http://otomoto.pl/rover-214-C15292707.html

Moje pytania dotyczą:

1.Czy ten silnik to konstrukcja hondy?
2.To jest wersja 214 Si?
3.Jak te silniki spisują się na gazie? (wlew gazu jest w tym samym miejscu co wlew paliwa- ustaliłem przez telefon)
4. Sprzedający powiedział, że w aucie trzeba wymienić: ręczny bo słabo trzyma oraz siemeringi (nie wiem jak się to pisze) na wale głównym. Koszt wg. Niego to 27 zł za część ale 300 zł kosztuje rozmontowanie skrzyni biegów. Czy te koszty są realne? tzn. rzeczywiste?
5. Ile średnio kosztują te auta? czy cena jest adekwatna?

Bardzo proszę o odpowiedź na te pytania. Oraz proszę o opinię czy warto kupić te auto. Podobają mi się od zawsze a chciałem kupić auto z LPG i akurat znalazłem tego :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

colin1983 - Sro Wrz 29, 2010 07:37

przemko88 napisał/a:
1.Czy ten silnik to konstrukcja hondy?
NIE
przemko88 napisał/a:
2.To jest wersja 214 Si?
Na kalpie widnieje napis 214i czyli 75KM
Cytat:

4. Sprzedający powiedział, że w aucie trzeba wymienić: ręczny bo słabo trzyma oraz siemeringi (nie wiem jak się to pisze) na wale głównym. Koszt wg. Niego to 27 zł za część ale 300 zł kosztuje rozmontowanie skrzyni biegów. Czy te koszty są realne? tzn. rzeczywiste?
Nie koniecznie
Cytat:
5. Ile średnio kosztują te auta? czy cena jest adekwatna?
za ten rok cena jest ok

Dla pewności czy to jest wersja 75KM czy 103KM poproś o zdjęcie silnika

PTE - Sro Wrz 29, 2010 10:32
Temat postu: Re: Chce kupić Roverka 214. Proszę o ocenę.
przemko88 napisał/a:
Witam,

4. Sprzedający powiedział, że w aucie trzeba wymienić: ręczny bo słabo trzyma oraz siemeringi (nie wiem jak się to pisze) na wale głównym. Koszt wg. Niego to 27 zł za część ale 300 zł kosztuje rozmontowanie skrzyni biegów. Czy te koszty są realne? tzn. rzeczywiste?


Co to znaczy "wymienić ręczny"? Linki? Szczęki? Może wystarczy naciągnąć linki? Jeżeli do wymiany uszczelniacza wału trzeba wyciągnąć skrzynię biegów, to chodzi o ten, który się znajduje z tyłu. On kosztuje około 70-80zł, nie 27 - za tyle można kupić przedni, od strony rozrządu. Koszt robocizny to ok. 300-500zł, zależnie od warsztatu.

leszczu - Sro Wrz 29, 2010 11:35

Moim zdaniem jest to wersja 16V, bo ma tapicerkę welurową, bo 8-zawórówki wychodziły z pół welurem :grin: .
Ogólnie roverek nie jest w najlepszym stanie, ale co tu się spodziewać za taką kasę i rok :grin:

made07 - Pią Paź 01, 2010 01:51

mi tez sie że jest to 103 kM. Po za tym tak napisał w aukcji, raczej wątpie żeby kłamał...

szczerze mowiac to wolałbym droższą igłe

colin1983 - Pią Paź 01, 2010 07:26

made07 napisał/a:
mi tez sie że jest to 103 kM. Po za tym tak napisał w aukcji, raczej wątpie żeby kłamał...

szczerze mowiac to wolałbym droższą igłe
to skąd na klapie 214i czyżby zmieniana klapa, może znaczek nakleił nowy, a może S odpadło bo jeśli się nie myle to 214i oznacza 75konny silnik a 214Si 103konny a w aukcji można się pomylić :razz:
leszczu - Pią Paź 01, 2010 10:51

Najprawdopodobniej, albo klapa pochodzi od wersji 8- zaworowej, albo ktoś nie wiedząc, że są inne wersje nakleij taki znaczek :grin:
made07 - Pią Paź 01, 2010 16:17

bardziej bym sie przychyłim do wersji z wymienioną klapa lub znaczkiem:) 103 kM widać, słychać i czuć :D