Zobacz temat - Jaki telewizor wybrać ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Jaki telewizor wybrać ?

Paul - Pią Paź 01, 2010 09:40
Temat postu: Jaki telewizor wybrać ?
Hej,

Potrzebuję porady, jaki wybrać TV.
Powinien być 46-50", chyba LCD, FullHD, z wszystkimi koniecznymi bajerami, ale bez wodotrysków.
Oczywiście cena MA znaczenie ;p

Macie jakieś doświadczenia?

ADI-mistrzu - Pią Paź 01, 2010 10:33

Nie bierz z błyszczącą powierzchnią, koszmar podczas słonecznych dni, zamiast telewizora masz gadające lustro (kwestia jeszcze oczywiście ustawienia)
Polecał bym Philips lub Panasonic (ewentualnie Samsung, ale nie wszystkie). Odradzam LG :razz:
Może napisz do jakiej kwoty by Cię interesował :wink:

apples - Pią Paź 01, 2010 10:46

Paul napisał/a:
Powinien być 46-50"
Z jakiej odległości będziesz oglądać? Ja 40" oglądam z ok 5-6m i chyba większy byłby za duży. Wszystko zależy też od tego jak i gdzie chcemy go postawić.
Paul napisał/a:
Macie jakieś doświadczenia?
Ja mam Sony Bravia KDL-40W3000 http://www.sony.pl/produc...ies/kdl-40w3000 . Ma go ponad 2lata i jestem zadowolony. Bajerów ma trochę, ale szczerze mówiąc nic prawie z tego nie używam bo po co. Raz ustawiłem i działa. :smile: Dużą zaletą jest to że nie ma błyszczącej obudowy. Rzekłbym że to duży plus. Kurzu nie widać tak bardzo jak na błyszczącej obudowie i światło się nie odbija. Bieganie co 1h ze szmatką byłoby udręka. :smile: Co do odbioru programów telewizyjnych to mam kablówkę z Multimedia. Kanały cyfrowe (nie Full HD) z dekodera cyfrowego i kanały analogowe odbiera tak samo dobrze. Kanały nadawane w Full HD to już inna bajka. :wink:
Paul - Pią Paź 01, 2010 11:25

ADI-mistrzu napisał/a:
Może napisz do jakiej kwoty by Cię interesował
Jak najniższej, w granicach rozsądku ;p Nie mam pojęcia (na razie) ile to wyjdzie :(
apples napisał/a:
Z jakiej odległości będziesz oglądać?
Pi razy drzwi 7-8 m. Teraz mam 29" CRT ale na 3-4 m go oglądam.
W związku z przemeblowaniem, telewizor będzie oglądany 'po najdłuższej ścianie' pokoju i, na moje oko, 40" będzie maaaaało :(
Co do odbioru - obecnie Cyfra + HD.

apples - Pią Paź 01, 2010 11:51

Paul napisał/a:
Pi razy drzwi 7-8 m. Teraz mam 29" CRT ale na 3-4 m go oglądam.
W związku z przemeblowaniem, telewizor będzie oglądany 'po najdłuższej ścianie' pokoju i, na moje oko, 40" będzie maaaaało
Co do odbioru - obecnie Cyfra + HD.
Co do odległości to mamy podobnie. Pokój ma długi 7m. Z rozmiarem najlepiej sobie podejrzeć u kogoś kto ma podobną odległość. Chcesz to wpadnij do mnie. :wink: Osobiście większego niż 42" przy zmianie na nowy bym nie kupił. Zastanawiałem się na początku nad 46" ale jednak padło na 40 i nie żałuje. Gdyby był jednak większy za bardzo by się rzucał w pokoju w oczy, a tego chcieliśmy uniknąć.

Wybierając zwróć uwagę na obraz nadawany na kanałach nie Full HD. Obraz Full HD zawsze będzie piękny tylko nie zawsze jest dostępny. Ważne też jest zużycie prądu, bo niektóre LCD potrafią trochę pociągnąć. Z wodotrysków to fajnie jakby miał możliwość podłączania USB i oglądania bezpośrednio z Pena zdjęć i filmów. Poprzeglądaj sobie http://www.hdtv.com.pl/

kasjopea - Pią Paź 01, 2010 12:57

Nie wiem co się tak czepiacie tych błyszczących obudów. Ja mam samsunga le32a551 i wygląda pięknie :grin: . Tylko 32 cale, bo absolutnie nie chciałam większego. No i z bajerów ma wejście usb, co faktycznie jest fajne.
Tomas - Pią Paź 01, 2010 13:26
Temat postu: Re: Jaki telewizor wybrać ?
Paul napisał/a:
FullHD, z wszystkimi koniecznymi bajerami, ale bez wodotrysków.


Proponuje zadać sobie pytanie: czy mi to potrzebne??

Full HD w tej chwili wykorzystasz tyko jeśli będziesz miał odtwarzacz Blue Ray.

Wszytskie programy telewizyjne "full HD" mają rozdzielczość daleko odbiegająca od 1920*1080.

HD Ready to jest 1320*780(chyba) i w zupełności jest wystarczjąca do wszytkich porgramów telewizyjnych bo i tak chyba w Polsce żaden kanał nie emituje w tej rozdzielczości programów.

Kiedyś miałem okzaje podlączyć Blue Ray do telwizora HD ready 1320*780 i efekt był niesamowity, wiec Full HD nie jest potrzebny.

HD Ready jest dużo tańszy wiec może nad takim sie zastanów.
Full HD to bajer, ktróego nie wykorzystasz przez kilka dorbych lat.

Jeśli chodzi o markę to TYLKO Panasonic.

Tomi - Pią Paź 01, 2010 18:17
Temat postu: Re: Jaki telewizor wybrać ?
Tomas napisał/a:

HD Ready jest dużo tańszy wiec może nad takim sie zastanów.
Full HD to bajer, ktróego nie wykorzystasz przez kilka dorbych lat.

Jeśli chodzi o markę to TYLKO Panasonic.


Mam chyba ten sam model co kolega Apples i powiem szczerze, różnica pomiędzy HD Ready, a HD jest duża. Ponadto jak podłączysz odwarzacz Blue Ray, różnica jest powalająca.

Ponadto Full HD to nie tylko rozdzielczość o której pisze kolega Tomas, ponieważ nie każdy telewizor 1080 jest Full HD (różnica pomiędzy 1080i i 1080p :) ).

W kwestii bajerów, nie wypowiem się, gdyż ich nie używam. Polecam jedynie dekoder z twardym dyskiem. Jedyny bajer, którego używam notorycznie oglądając telewizję (choć w zasadzie tylko dzięki temu mogę ją oglądać :) ).

Swoją drogą chyba ważniejszym pytaniem dla Ciebie będzie, czy chcesz LCD czy plazmę?

Pływak - Pią Paź 01, 2010 19:21
Temat postu: Re: Jaki telewizor wybrać ?
Tomi napisał/a:

Ponadto Full HD to nie tylko rozdzielczość o której pisze kolega Tomas, ponieważ nie każdy telewizor 1080 jest Full HD (różnica pomiędzy 1080i i 1080p :) ).

Chyba większość aktualnie oferowanych telewizorów znanych producentów o oznaczeniu Full High-definition mają 1080p czyli bez przeplotu, 1080i to nic innego jak HD z przeplotem czyli 1920 x 540 na jedną klatkę takie trochę naciągane HD ;) któremu blisko do 720p, a nawet w niektórych aspektach 720p może okazać się lepsze... takie małe uzupełnienie postu Tomiego :D

Tomas napisał/a:

Wszytskie programy telewizyjne "full HD" mają rozdzielczość daleko odbiegająca od 1920*1080.


Rozdzielczość to może nie odbiega ale strumień danych już tak, operatorzy telewizji kroją bitrate jak mogą niby fullHD, a w porównaniu z dobrym filmem w HD jakość kiepska choć i tak o niebo lepsza od SD...

Ja bym raczej polecił lekturę http://www.hdtv.com.pl/ niż roverki.pl ;)

Tomi - Pią Paź 01, 2010 22:41
Temat postu: Re: Jaki telewizor wybrać ?
Tomas napisał/a:

Full HD w tej chwili wykorzystasz tyko jeśli będziesz miał odtwarzacz Blue Ray.


Wystarczy Playstation3 :)

hvil - Pią Paź 01, 2010 22:55

Jak dla mnie to Sony albo sharp, mam sony 50 cali bodajrze w full HD a niemając tv N, filmy jedynie na blu rej ale wymiatają:)

Ale bardzo duzo pochwał słyszałem o firmie sharp.

Marian_K - Pią Paź 08, 2010 10:22

Pływak napisał/a:
1080i to nic innego jak HD z przeplotem czyli 1920 x 540 na jedną klatkę takie trochę naciągane HD ;) któremu blisko do 720p, a nawet w niektórych aspektach 720p może okazać się lepsze
Trochę się zagalopowałeś z tym porównaniem do 720p...
Wszystkie znane mi europejskie systemy nadawania "wysyłają" obrazek 1080/25p lub 1080/50i więc ilość klatek w przypadku nadawania z przeplotem jest dwukrotnie wyższa niż przy progresywnym.... Wychodzi więc "teoretycznie" na tą samą jakość w przypadku nadawania 1080i oraz 1080p. Generalnie FullHD :ok:


Jeśli chodzi o wybór telewizora to dla mnie obowiązkowo musi mieć:

1. Full HD a więc rozdzielczość matrycy 1920x1080

2. Tuner DVB-T MPEG4 (naziemna telewizja cyfrowa w Polsce) bo zdarzają się jeszcze na rynku egzemplarze które obsługują MPEG2 co będzie w Polsce bezużyteczne

3. Czujnik oświetlenia - wieczorem przy zgaszonym świetle zmniejsza kontrast i jasność ekranu, dzięki czemu nie wali po oczach jak halogen (Philips i Panasonic posiadają w wielu modelach, w Samsungach nie spotkałem)

4. Matowy ekran, aby uniknąć odblasków


Miłe dodatki (nieobowiązkowe):

1. 100Hz i systemy "płynnego ruchu" - w jednych przypadkach to pomaga, w innych przeszkadza.... różne firmy mają różne algorytmy... Jak kupowałem telewizor 2 lata temu to uparłem się, że musi być 100Hz. Dziś wiem, że nie płakałbym, gdyby tego nie miał.

2. Automatyczne skalowanie obrazu analogowego (automatyczna "inteligentna" zmiana proporcji obrazu 3x4, 16x9). Przydatne podczas odbierania analogowego sygnału z anteny "dachowej". W Philips działa wyśmienicie, w Panasonic dobrze, w Sony i Samsung beznadziejnie - wręcz wcale nie działa.

3. Automatyczny poziom głośności - działa głównie dla źródeł analogowych. Przydatne przy zmianie kanałów, emisji reklam itp...

4. Możliwość odtwarzania filmów ze złącza USB

5. WiFi i DLNA (oglądanie zdjęć i filmów z kompa przez WiFi)

6. Podświetlenie LED-owe


Inne rzeczy, które musisz określić sam:
1. przekątna
2. ilość określonych we/wy - zależy co chcesz podłączać do TV
3. grubość TV (czy będzie stał czy wisiał na ścianie)


To tyle ode mnie... Pewnie o wielu rzeczach jeszcze zapomniałem....
Ja generalnie polecam Philips i Panasonic.

Pozdrawiam!

[ Dodano: Pią Paź 08, 2010 10:22 ]
Tomas napisał/a:
Wszytskie programy telewizyjne "full HD" mają rozdzielczość daleko odbiegająca od 1920*1080.
Mylisz się kolego. Jak nadają Full HD to na 100% wysyłają obrazek takiej rozdzielczości. Problemem jest tylko źródło obrazu.... Większość filmów/programów nagranych jest w formacie PAL (SD) i potem są... przeskalowane do HD. Teoretycznie na jakości nie zyskujemy, ale w praktyce metody kodowania sygnału PAL i sygnału HD są zupełnie inne i ten sam film oglądany na kanale SD i HD dużo lepiej wygląda na kanale HD, pomimo, że jest odtwarzany z tego samego źródła o niskiej rozdzielczości.
Najlepszym przykładem jest np. Polsat Cyfrowy HD i SD... różnica jakości jest bardzo duża.

Poza tym coraz więcej produkcji TV powstaje w rozdzielczości HD i wtedy obrazek jest przepiękny. Na potrzeby kanałów SD jest wtedy skalowany w dół, a więc odwrotnie niż w przypadku opisanym wyżej.

Pozdrawiam!

TomC - Pią Paź 08, 2010 22:39

Reasumując: na 7m nie bierz 40" bo się zmęczysz. Minimalnym minimum to 46" przy takiej odległości. Ja do 4m nie wezmę mniejszego niż 40"
Co do telewizorów:
http://www.panasonic.pl/h...l#anker_4768516 polecam bo wymiata na całego...
Jak większy i lepszy to polecam to:
http://www.panasonic.pl/h...0746/index.html

apples - Pią Paź 08, 2010 22:57

TomC napisał/a:
Reasumując: na 7m nie bierz 40" bo się zmęczysz.
Ciekawe czym? :hmm: Myślisz że codziennie ogląda z 7m?
TomC - Pią Paź 08, 2010 23:04

Mnóstwo ludzi na 3 - 4m biorą 40". Jak przestawił pokój o czym wspomniał
Paul napisał/a:
Pi razy drzwi 7-8 m.
to 40-42" się straci. Wiadomo... zawsze to spory telewizor jednak + - 7m to 40" jest trochę za mała.
Jak masz inne zdanie to miej... Nic na siłę... To tylko moja sugestia...

apples - Pią Paź 08, 2010 23:12

TomC napisał/a:
Jak masz inne zdanie to miej
Mam 40 i jak najbardziej jest OK. Chyba, że faktycznie chce mieć kino w pokoju, to co innego. Można tez większy by sąsiedzi widzieli z okna w drugim bloku. :razz:
W sklepie inaczej się ogląda, a jak postawisz w pokoju to tez inaczej. Tak jak napisałem - najlepiej zobaczyć u kogoś kto ma podobny pokój i telewizor.

TomC - Pią Paź 08, 2010 23:21

Ja 40" mam z 3m i jest ok. Z 7m to raczej słabawo to widzę. Zdania nie zmienię.
Zapraszam do lektury http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php.....

apples - Pią Paź 08, 2010 23:37

TomC napisał/a:
a 40" mam z 3m i jest ok. Z 7m to raczej słabawo to widzę. Zdania nie zmienię.
Zależy też od telewizora, a szczególnie od obrazu. Każdy robi jak uważa, bo faktycznie sam wie najlepiej do czego ma mu służyć. :wink:
TomC napisał/a:
Zapraszam do lektury http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php.....
http://forum.roverki.eu/v...p=550187#550187
apples napisał/a:
Poprzeglądaj sobie http://www.hdtv.com.pl/
:wink:
Pływak - Sob Paź 09, 2010 12:02

Marian_K napisał/a:
Trochę się zagalopowałeś z tym porównaniem do 720p...


Czyżby? Porównaj sobie rozdzielczość jednej klatki 1080i i 720p. Nie wiem jak teraz bo telewizje oglądam rzadko ale do niedawna kanały sportowe nadawały 720p bo obraz przy dynamicznych scenach był płynniejszy niż przy 1080i, który nadaje się do bardziej statycznych obrazów...

Marian_K - Pon Paź 11, 2010 10:21

Pływak napisał/a:
Czyżby? Porównaj sobie rozdzielczość jednej klatki 1080i i 720p.

Napisałem wyżej, że porównanie klatki, czyli pełnego obrazu dyskwalifikuje format 720p....

1 klatka 720p = 1280×720 pikseli = 921600 pikseli (wyświetlanych 50 razy na sekundę)
1 klatka 1080i (czyli dwa półobrazy) = 1920×540 pikseli x2 = 2073600 pikseli (wyświetlanych 25 razy na sekundę)

Ciężko jest porównać pełen obraz 720p z półobrazem 1080i, co wielu czyni, bo przecież nie oglądamy na TV półobrazu, a cały obraz...

Oczywiście ideałem będzie 1080p - czyli 50 klatek na sekundę bez przeplotu, ale jak na razie ceny samych kamer jak i urządzeń przetwarzających oraz Up-Link są na tyle kosmiczne, że możemy tylko pomarzyć....

720p jest o tyle "fajne", że wyświetla pełne obrazy 50 razy na sekundę, ale rozdzielczość już nie jest taka "fajna". Telewizor FullHD musi potem te piksele "przeskalować - rozciągnąć" i ... daleko mamy do ideału.
Kupowanie - w chwili obecnej - telewizora HD Ready (rozdzielczość najczęściej 1366 x 768) jest bez sensu bo zawsze ten telewizor będzie "przeskalowywał piksele" - albo "rozciągał" dla 720p, albo "ściskał" dla 1080i.

Jak kupimy telewizor FullHD to przynajmniej obrazek 1080i będzie wyświetlany bez zniekształceń pikseli.

Takie jest moje zdanie :)

Pozdrawiam!

Paul - Pon Paź 11, 2010 12:14

Dzięki wszystkim za cenne rady, bardzo się przydały przy podejmowaniu decyzji :D

An the winner iiiiiiiis .......... Samsung LE 52B620 - http://www.samsung.com/pl...type=prd_detail

apples napisał/a:
Myślisz że codziennie ogląda z 7m?
Niestety tak :( Co prawda, po pomiarze wyszło 6m, ale po organoleptycznym sprawdzeniu okazało się, że (jak dla nas) NIC mniejszego od 47" nie wchodzi w grę.

Na Szajsunga padło ze względu na cenę, serwis na miejscu i możliwość 'tuningu' ;)
LCD a nie plazma ze względu na zużycie energii i wydzielanie ciepło, a nie LED bo cena :boisie: zaporowa jeszcze (przy tej wielkości).

Został mi jeszcze facelifting instalacji TVSat (wymiana konwertera na 2x/4x i doprowadzenie 2-giego kabla do dekodera. Ale to już ze spokojem :]

Jeszcze raz dzięki wszystkim :piwo:
Jak się oswoję (mam go od sobotu 9.10.2010), to opiszę wrażenia :)

TomC - Pon Paź 11, 2010 20:23

Paul napisał/a:
LCD a nie plazma ze względu na zużycie energii

Ciężko mi się z tym zgodzić... :roll:

Gratuluję zakupu. Oby Wam służył i nie wymagał wzywania serwisu.

Paul napisał/a:
Na Szajsunga padło ze względu na cenę

Ile dałeś albo chociaż gdzie kupiłeś?

Paul - Pon Paź 11, 2010 23:58

TomC napisał/a:
Ile dałeś albo chociaż gdzie kupiłeś?
4 kPLNów, w Lesznie, nie pamiętam nazwy sieci w tej chwili, ale sprawdzę i napiszę :)
TomC - Wto Paź 12, 2010 00:30

To do dobra cena. W podobnym przedziale cenowym idzie znaleźć TX-P50G20E i to bym kupił :razz:
Marian_K - Wto Paź 12, 2010 09:21

TomC napisał/a:
Paul napisał/a:
LCD a nie plazma ze względu na zużycie energii

Ciężko mi się z tym zgodzić... :roll:
Dlaczego ciężko Ci się z tym zgodzić? Przecież to "oczywista oczywistość" :mrgreen: Tak już jest i ... "praw fizyki Pan nie zmienisz" :mrgreen:

Wskazany przez Ciebie model plazmy Panasonic 50" pobiera niemal dwukrotnie więcej prądu niż kupiony przez Paul 52" Samsung...

A poz tym czas na wskazywanie typów już chyba upłynął...

Jak mawia mój znajomy: "Jaki TV byś nie kupił to będziesz zadowolony, bo i tak będzie lepszy od poprzedniego" i ... taka jest prawda :wink:

Gratuluję zakupu Paul i niech sprawuje się dobrze i cieszy oko :mrgreen:

Pozdrawiam!

balrog - Wto Paź 12, 2010 15:45

Co do wielkości TV zgadzam sie ze do pokoju w jakim Paul chce podziwiac nowy telewizor to 46" przynajmniej, a jesli chodzi o konkretny TV to polecam Sharpa z podsietlaniem LED ale na calej matrycy. USB moze byc przydatne ale jesli ma sie DVD z wejsciem USB to TV juz tego nie potrzebuje.

OT:
Ja planuje w niedalekiej przyslosci kupic sobie owego Sharpa ale w rozmiarze 37-40" cali tyle ze moj pokoj ma wymiary 3x4, szacunkowa odleglosc od oczu do matrycy bedzie wynoscic 3,5-4m. U mnie bedzie on podlaczony do komputera wiec SD nie biore pod uwage. Podobnie jak ktorys kolega z poczatku rowniez chcialem 100Hz ale poczytalem troche i dowiedzialem sie ze 50Hz moze lepiej sie spisywac pod kompem.
END OT.

TomC - Wto Paź 12, 2010 18:48

Marian_K napisał/a:
Wskazany przez Ciebie model plazmy Panasonic 50" pobiera niemal dwukrotnie więcej prądu niż kupiony przez Paul 52" Samsung...

Czyli czytasz bez zrozumienia.....
Panasonic średnie - 174W
Samsung średnie - 170W
Fizyki Pan nie zmienisz............. :roll:

_papa_ - Wto Paź 12, 2010 19:02

TomC napisał/a:
W podobnym przedziale cenowym idzie znaleźć TX-P50G20E i to bym kupił :razz:
Popieram wszystkimi kończynami.
Kto choć raz oglądał sygnał sd na plazmie nigdy lcd by nie kupił.
z reszta nie ma co porównywać obu technologi, plasma najlepsza do obrazów dynamicznych, lcd - statycznych. :razz:

Brt - Wto Paź 12, 2010 21:43

Przy okazji pomierzę prądy obu rodzajów TV i dam Wam znać o wynikach ;) .... Powiem Wam tylko, że obraz plazmy "daje radę" .... mam porównanie sharpa LCD i plazmy Panasonica (42") .... niebo a ziemia na korzyść Panasonica .... LCD Panasonica tez mogę polecić :ok: .... ponadto z doświadczeń serwisantów z kablówki, w której pracuję, to najlepiej wypadają Samsungi i Panasoniki .... na reszcie widać już różnicę w obrazie. :ok:
Marian_K - Pią Paź 15, 2010 13:18

TomC napisał/a:
Czyli czytasz bez zrozumienia.....
Panasonic średnie - 174W
Samsung średnie - 170W
Fizyki Pan nie zmienisz............. :roll:


Czytam ze zrozumieniem, ale... dwie oficjalne strony Panasonic Polska pokazują różne/niepełne informacje...
patrzyłem tu:
http://www.technics.com.pl/oferta.php?prod=4770 i podana jest tylko moc znamionowa 325W.
Teraz sprawdziłem tu: http://www.panasonic.pl/h...8902/index.html i rzeczywiście podają średni pobór mocy 175W.

Próbuję teraz doszukać się metody pomiarowej Samsunga, bo Panasonic podaje normę IEC 62087 Ed.2., a Samsung milczy w tej kwestii... Znalazłem tylko info o mocy znamionowej Samsunga - 250W.

Niezależnie jednak od metody pomiarowej widać, że różnica w poborze prądu będzie raczej niewielka, więc ten argument odpada.

Nie zmienia to jednak faktu, że telewizor już kupiony i dalsze dyskusje mijają się z celem :smile:

Pozdrawiam!

_papa_ - Pią Paź 15, 2010 13:26

Marian_K napisał/a:
a Samsung milczy w tej kwestii...

Milczy, żeby się nie wydało, że pobiera więcej prądu od takiej 42" plazmy panasonica :twisted:

R2D2 - Pon Paź 18, 2010 22:31

od wielu lat tylko sharp :) solidna marka i swietne tv :) naprawde polecam :)
Speedy - Pią Paź 22, 2010 11:33

Witam ja właśnie chcę kupić telewizor i chciałem założyć temat ale widzę że jest to skorzystam z porad. Z tego co się dowiedziałem tutaj to lepiej chyba LCD ( zaznaczę że chce 42" :mrgreen: ) i będę miał kompa podłączonego pod TV . Który TV będzie lepiej chodził pod kompem ? czy nie ma to jakiegoś znaczenia :mrgreen: to by mnie najbardziej interesowało. Pozdrawiam i dzięki za radę :)
sobrus - Pią Paź 22, 2010 11:37

Do komputera czy konsoli zdecydowanie lepiej LCD.
Nie jestem w temacie od 2 lat, ale gdy kupowałem swój to tylko dwa modele wyróżniały się jakością obrazu.
Sharp Aquos oraz LG z nowej wtedy serii Scarlet.
Aquos był dużo droższy, w dodatku LG miał rewelacyjny dzwięk (cała przednia obudowa robi za głośnik + ukryte subwofferki) więc stałem się szczęśliwym posiadaczem 32LG3000.

Troche potrafi przysmużyć z X360, ale nic co by przeszkadzało w grze. Przy telewizji (n-ka) nie smuży praktycznie wcale.
Obraz piękny. Po dwóch latach mógłbym go polecić z czystym sumieniem, gdyby nie to że juz nie jest produkowany ;)

Pobór mocy średnio 80W (mierzyłem sam).

Speedy - Pią Paź 22, 2010 17:33

sobrus, mam coś takiego na oku co Ty na to http://allegro.pl/tv-lg-4...1280893197.html albo coś takiego http://allegro.pl/hit-sam...1270511306.html
sobrus - Pią Paź 22, 2010 19:21

Tak jak napisałem od dwóch lat nie jestem w temacie. Ale jeżeli tamta wiedza jest aktualna to brałbym LG.

Samsungi są tańsze i maja niezłe parametry, ale potem okazuje sie że obudowa szybko sie rysuje, dzwięk jest gorszy a obraz wcale nie jest taki rewelacyjny.

Mój LG po dwóch latach wyglada jak nowy i dalej jestem z niego niezmiernie zadowolony. Codziennie włączony po pare godzin. Do tego super wygląda, ładnie gra (zupełnie jakby miał jakieś duże głośniki, a nic nie widać) i jakość jest bardzo dobra.

Ale dopóki nie zobaczysz na żywo to cieżko coś powiedzieć. Dwa lata to przepaść czasowa, od tego czasu wszystko mogło się pozmieniać i może Samsung obecnie wymiata :)

Pamietaj też że matryce robi tylko kilka firm na świecie (chyba ze trzy-cztery), LG-Philips to jedna z nich.

borsi - Sro Lis 03, 2010 11:17

Zgłupiałem.
Nie wiem w co wierzyć.
Ja chce TV 27-42 cali. Nie większy.
Zalezało by mi by było widać pod "prawie" każdym kontem widzenia.
LCDczy plazma. Plazma czy LCD. LED nie wchodzi w grę cena.
Koszt ok. 2500 zł max 2600.
Widzę że polecacie Panasonics.
Co wybrać . Nie potrzebuje bajerów . Wejście USB może być.
Jakie podstawowe standardy muszą być.
Mama jeszcze wspominała o tym żeby się obracał na tym stojaku. Ale czy to jest możliwe nie wiem. Nie moja branza. Pomóżcie.
Złużycie prądu w dzisiejszych czasach ma znaczenie !

sknerko - Sro Lis 03, 2010 13:08

borsi napisał/a:
Złużycie prądu w dzisiejszych czasach ma znaczenie !

only plasma

TomC - Sro Lis 03, 2010 13:44

borsi napisał/a:
Ja chce TV 27-42 cali. Nie większy.

To trochę duży rozrzut..

sylwiawitka - Czw Lis 04, 2010 12:12
Temat postu: telewizor 3D
Najlepiej kup sobie telewizor 3D.
Już takie isnieją - ogląda się je przez okulary 3D .
A jeśli nie to polecam zwykłą plazmę LG - kosztuje koło 2000 zł i jakość jest zadowalająca.

borsi - Czw Lis 04, 2010 16:22

pomyłek 37-42 :D
http://allegro.pl/samsung...1303178914.html
a coś takiego.
czyli na plaźmie jest lepszy widok i mniejszy pobór prądu czy tylko lepsze widzenie ?

_papa_ - Czw Lis 04, 2010 16:54

Ja powiem tak:
Pracuje w branży która zajmuje się montażem tv różnego rodzaju i wiem jedno jeśli będziesz oglądał tylko tv w rozdzielczości sd to zostań przy kineskopowym, bądź zmień na plazmę, bo po podłączeniu lcd do zwykłej kablówki, bądź zwykłej tv sat możesz się nieźle rozczarować jakością obrazu. Jeśli cię jeszcze nie przekonałem to wystarczy się wybrać do dowolnego sklepu z tv (najlepiej jakieś CH auchan bądź real) i stanąć przed tą ścianą, daje sobie rękę uciąć że poznasz który to plazma a który lcd. Obraz na plazmie będzie wyraźniejszy i ostrzejszy niż na lcd. I nie słuchaj w opinie ludzi którzy powtarzają bezwiednie mądrości typu plazma się wypala, plazma dużo prądu ciągnie. plazma ble itp. To są słowa ludzi podatnych na wszelkiego typu reklamy. Kupili lcd i teraz złość ich ściska, że nie mają plazmy. :mrgreen:
Polecam przeczytać opinie na różnych stronach typu hdtv.pl albo tych pierwszych lepszych znalezionych na google:
http://news.webwweb.pl/2,...kty,i,mity.html
http://plazma-lcd-fakty.pl/

Co do modeli to polecam: PANASONIC TX-P42S20 dobry, niedrogi, full hd tv. I poważnie mówię daj sobie spokój z lcd. To jest ślepa gałąź rozwoju tv.

borsi - Czw Lis 04, 2010 17:21

kurcze a czym sie różnią te telewizory panasonica w nazwie s a x.
np. to co mi podałeś
http://allegro.pl/panason...1289818630.html

a tym.
http://allegro.pl/tv-plaz...1292489282.html

TomC - Czw Lis 04, 2010 18:23

Nie widzisz różnicy???
X20 ma 1024x768 a S20 1920x1080. Jest różnica??
Kup 42G20 i to tyle...

Brt - Czw Lis 04, 2010 23:10

TomC napisał/a:
Kup 42G20 i to tyle...

popieram :ok: :)

borsi - Pią Lis 05, 2010 09:41

za duzy :(
http://allegro.pl/panason...1296467880.html \chyba wybór padł na ten model.
No chyba ze jest lepszy model 37 cali ?

sobrus - Pią Lis 05, 2010 09:50

Nie przesadzajcie z tym LCD.

Owszem przy odbiorze z tlewizji analogowej czy kablówki obraz może jest do kitu, ale wystarczy cyfrowy dekoder SD i jest już dużo lepiej.
Za to do konsoli czy komputera LCD wymiata.

Mam do mojego LG podłączonego X360 i komputer (oba przez HDMI) i obraz jest cudny (matryca SIPS).

Żeby nie było, że porównuje z jakimś szmelcem na TN - moim podstawowym monitorem jest bardzo dobry Benq FP93GP+ na matrycy MVA (taki budżetowy monitor dla grafików).

Jeżeli puścimy natywną rozdzielczność (lub wyższą) na LCD nie ma sie do czego przyczepić.

Poza tym o ile można było sie kiedyś kłócić o pobór mocy i trwałość plazma vs LCD to w dobie telewizorów LCD LED chyba jest w tej kwestii wszystko jasne. Mój LCDek ma już dwa lata, podejrzewam że teraz może być tylko lepiej :)

Przed LCD miałem bardzo dobry telewizor kineskopowy (thomson trinitron black line cośtam). Uważałem, że "żaden LCD takiej jakości nie da", a wizyty w MM tylko mnie w tym uświadamiały ( na lcdkach odszumianie na max i kaszana zamiast obrazu).
Po podłączeniu np. Dreamcasta czy nki do tego CRT odbiór był rzeczywiście bardzo dobry. Obraz ostry itd.

Cóż po zakupie tego LGka musiałem bardzo szybko zrewidować swoje poglądy. CRT to szajs ;)

Warunek: źródło nie może być zaszumione. Poza tym wiadomo że jak ktoś chce puścić VHS (~200linii a połowa z tego to szum) na telewizorze 42'' to cudów nie będzie. Na CRT 21'' musi wyglądać lepiej. A na 14'' bedzie jeszcze lepiej.

_papa_ - Pią Lis 05, 2010 15:12

sobrus napisał/a:
Jeżeli puścimy natywną rozdzielczność (lub wyższą) na LCD nie ma sie do czego przyczepić.

No własnie jesli....
Natomiast zdecydowana większość użytkowników tv nie ma lub nie zamierza korzystać z urzadzeń hd a wtedy lcd przy plazmie wyglada słabo. I nie ma się co oszukiwać bo takie sa obecnie realia.

borsi - Pią Lis 05, 2010 23:23

http://allegro.pl/panason...1296467880.html
czyli to bedzie najlepsza opcja dla 37 calowego tv?

TomC - Pią Lis 05, 2010 23:26

dla 37" Panasonica - tak.
Speedy - Sob Lis 06, 2010 00:54

No to się pochwalę wybór padł na plazme :mrgreen: kupiłem coś takiego http://www.samsung.com/pl...tail&returnurl= :mrgreen:
keczu - Sob Lis 06, 2010 09:56

Speedy napisał/a:
No to się pochwalę wybór padł na plazme kupiłem coś takiego http://www.samsung.com/pl...tail&returnurl=

I bedziesz zadowolony . Kupilem dokladnie taki rodzicom pare m-cy temu. Od tamtej pory moj LCD (jakosc obrazu) wyglada jakby z innej epoki. Jedyne czego im nie mowie zeby ich nie stresowac to powodu dla czego za prad wiecej placa. :razz: . Jest tam jakis tryb "ECO" , ale to nie ma sensu. Nastepny moj TV bedzie plazma nie LCD. Pozdr.

TomC - Nie Lis 07, 2010 18:56

borsi napisał/a:
czyli to bedzie najlepsza opcja dla 37 calowego tv?

Borsi z tego wszystkiego strzeliłem błęda...
Model S20 jest gorszy od X20 więc moja wcześniejsza odpowiedź jest błędna.
Jak nie możesz kupić większego to 37X20 będzie lepszym wyborem.