Zobacz temat - [416 Si 1.6 1996] wielka nie wiadoma z układem chłodzenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416 Si 1.6 1996] wielka nie wiadoma z układem chłodzenia

omnnia - Pią Paź 08, 2010 18:51
Temat postu: [416 Si 1.6 1996] wielka nie wiadoma z układem chłodzenia
Witam jestem tu nowa ale od dłuższego czasu czytam forum posiadam już prawie 3 lata Roverka zawsze mi pomagały udzielone tu wskazówki, ale mam dziwny problem i nie znalazłam na niego odpowiedzi.
Dotyczy on układu chłodzenia nie mam ciepłego powietrza, termostat został wymieniony, węższe przeczyszczone, silnik sie nie grzał i nie grzeje wiatrak zgodnie z temperaturą sie włącza . Nie mam również ubytku w płynie chłodniczym, ale gdy odepnę wąż od zaworku który leci do nagrzewnicy nie leci płyn a jak odkręcę korek od zbiornika wtedy bez problemy. A co do drugiego węża który leci do nagrzewnicy to gdy go odepnę od silnika to z silnika leci płyn.
Doradzie mi w poniedziałek mam zamiar zaprowadzić do mechanika ale z tego co na wstępie mi powiedział to wnioskuje to sam nie ma pojęcia.

PHJOWI - Pią Paź 08, 2010 19:19

pewnie kamień zabrudził nagrzewnice ....?
darek_wp - Sob Paź 09, 2010 21:43

Jeśli zawór nagrzewnicy jest sprawny (a może być uszkodzony i nie otwierać się) to pozostaje tylko zatkana nagrzewnica.