Zobacz temat - [R620] Radio - problem z radiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R620] Radio - problem z radiem

kamt1 - Wto Paź 12, 2010 19:04
Temat postu: [R620] Radio - problem z radiem
Witam!
Jestem tutaj nowy i jeszcze nie zdazylem wszystkiego ogarnac, wiec z gory prosze o wyrozumialosc:)
Otoz moj problem, tak jak zaznaczylem w temacie zwiazany jest z radiem.
Od tygodnia mam rovera 620 sdi z 95 roku i zachcialo mi sie wymienic radio i glosniki.
Glosniki odlaczylem, wymienilem i ich do tej pory nie podlaczylem.
ale nie w tym rzecz, bo chodzi o radio.
starre Radio nie chcialo tak latwo opuscic swojego starego miejsca, ale w koncu uleglo. Odlaczylem je i tak jezdzilem bez radia przez 2 dni.
w koncu dostalem swoje radio- jvc, nie najnowsze, mozna powiedziec zwyczajne. Kostki pasowaly, ale.. zaraz po podlaczeniu nie bylo zadnej reakcji!
W ogole sie nie wlaczalo. Odlaczalem i podlaczalem kilkakrotnie, bez zmian.
Odlaczylem i poszedlem z nim do innego auta- dzialalo bez zarzutu. po powrocie znowu nic.
Co ciekawe - podlaczylem na chiwle to stare radio- przez chwile dzialalo. odlaczylem, podlaczylem i juz nie dzialalo (probe powtarzalem pare razy).
sprawdzalem bezpieczniki. wymienilem ten znajdujacy sie pod maska- zapasowy od radia, ale bez rezultatow.
pojawil sie jeszcze jeden problem- gdy wysiadam z auta i dotkne metalowej czesci drzwi, to piesci mnie prad.. prosze o jakies wskazowki, co moze byc nie tak?
Tak jak zaznaczylem, jestem laikiem w tych sprawach..
z gory przepraszam za chaos panujacy w temacie, bede sie staral pisac lepiej, kiedy juz sie wkrece:)

JJJJ - Sro Paź 13, 2010 21:22

Mi to wygląda że gdzieś na kablach masz przebicie popatrz czy któryś z kabli w wiązce nie ma przetartej izolacji albo czy wszystkie kable w kostce dobrze są osadzone. Jeśli auto Cię kopie dosyć często to polecam zmienić odzież unikaj polarów dresów itp.
kamt1 - Sro Paź 13, 2010 21:33

nie no chodze ubrany normalnie- nie nosze dresow, ani polarow- w koncu rover 600 to nie bmw 5;] muszę popatrzec na ta kostke.. slaby ze mnie elektryk, ale odwine stare izolacje, zaizoluje na nowo. a co z bezpiecznikami? moze wymienilem niewlasciwe? i jeszcze mam pytanie- radio wzialem z kostka. czy mozliwe jest, ze ta kostka po prostu nie pasuje? ze trzeba ja na nowo, jakos inaczej podlaczyc?
Alexi - Czw Paź 14, 2010 00:13

A wyplucie CD działa ??
kamt1 - Pon Paź 18, 2010 13:40

wlasnie nie, nic nie dziala.. dowiedzialem sie od znajamego ze mam zmasowac na kostce kabel zolty z czerwonym... ale moja kostka miala juz fabryczne takie gumowe zlaczki do takiego podlaczenia. to nie bylo podlaczone, wiec podlaczylem, ale.. znowu brak reakcji. moze samemu rozciac te kable, zaizolowac? a moze kupic nowa kostke? czy szukac w kablach samochodu?

[ Dodano: Pon Paź 18, 2010 13:40 ]
problem rozwiązany- trzeba było przelozyc czerwony kabel w inne miejsce na kostce:)