Zobacz temat - [MG ZT-T] Wyciek płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT-T] Wyciek płynu chłodniczego

pajda - Pon Paź 18, 2010 10:36
Temat postu: [MG ZT-T] Wyciek płynu chłodniczego
Witam, od bardzo długiego czasu borykam się z następującym problemem. Z chłodnicy ucieka mi płyn, to tak w skrócie. Aczkolwiek problem jest bardziej zatrważający bo już kilku mechaników oglądało auto i nikt nie znalazł przyczyny. Ostatnio byłem u mechanika, podnieśli auto na wysokość 2 metrów, jeden z mechaników jakąś specjalną pompką tłoczył powietrze do zbiorniczka od borygo by wytworzyć ciśnienie, a drugi obserwował auto i z dołu i z góry.Niestety nie znaleźli wycieku. Chciałbym zaznaczyć, ze auto posiada instalację LPG i z tego co sprawdziłem 'trójniki' są plastykowe, więc zamierzam je zmienić na metalowe. Chociaż w ich okolicach nie ma śladu wycieku. Poza tym mógłby to być termostat i nieszczelne rurki(kolanka) ? Proszę o podanie listy rzeczy, które trzeba sprawdzić. Chciałbym raz na zawsze zakończyć tę sprawę. I chyba najważniejsze wyciek jest dość znikomy tzn ok 200-300 ml na ok 500km

z góry dziękuje za pomoc
pajda

llygas - Pon Paź 18, 2010 10:54

Co znaczy ze ucieka? Masz wyciek i mokro pod samochodem czy poprostu znika płyn.
Jak znika to moze uszczelka pod jedna z głowic?

pajda - Pon Paź 18, 2010 11:12

Znika, nie ma śladu po płynie. W sumie słuszna uwaga, bo głowice były robione niecały rok temu i jakoś od tego czasu płyn znika.
apples - Pon Paź 18, 2010 11:13

http://forum.roverki.eu/v...p=529731#529731 i http://forum.roverki.eu/v...p=126272#126272
peroomen - Pon Paź 18, 2010 12:31

Witam ! masz na 100% to samo co ja miałem jakis 1 miesiac temu tez sie meczyłem z tym problemem:) sciagnij kolektor i pod spodem masz termostat mi zniego sie saczyło a nie było wogule widac bo odrazu odparowywało:) a tak pozatym zazdroszcze autka choruje na nie ;) pozdro
siersciuch01 - Pon Paź 18, 2010 17:41

Miałem podobny problem ale u mnie wyciek był przy zbiorniku wyrownawczym, od dołu, przepatrzyłęm wszystkie węże oprócz tego...