Zobacz temat - [R25 2.0 DTI 2000r.]POMOCY-Czy konieczna regeneracja pompy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 2.0 DTI 2000r.]POMOCY-Czy konieczna regeneracja pompy?

rafalk44 - Pon Paź 18, 2010 13:00
Temat postu: [R25 2.0 DTI 2000r.]POMOCY-Czy konieczna regeneracja pompy?
Witam.Mam problem z moim Roverkiem.Zaczeło sie jakieś 7 miesiecy po kupnie...samochodzik chodził pieknie aż pewnego dnia wychodze po pracy a samochod nie odpala.Mechanik wykrył wade- okazało sie że pad sterownik pompy wtryskowej.Polecił mi zregenerowanie sterownika co uczyniłem i kosztowało mnie to 300 zł.Założyłem zregenerowany sterownik i git,wszystko hula.Lecz po 3 miesiacach samochod znowu zaczął wariować...gasł podczas jazdy,miał zrywy mocy, wyszło ze nadal to sterownik.Jako ze dostałem roczną gwarancje pojechałem do gościa od regeneracji i zrobił go jeszcze raz...No i teraz z nowu po miesiacu samochod padł przerywa dopływ paliwa, czarny dym itp....Znajomy mechanik poradził mi ze niema sensu juz regenerowac tego sterownika i najlepiej zregenerować pompe paliwa,i ze ma to pomoc....Co robić?Co myślicie?Czy miał ktoś podobny problem? P.S.-Regeneracja pompy to koszt 2000-2500 zł, a dla studenta to nieosiagalny wydatek jak narazie;)...Pozdrawiam
bociannielot - Pon Paź 18, 2010 13:37

Jakby doszło do regeneracji to: chipcar.pl - robiłem jest ok, cena najniższa jaką znalazłem, faktura, gwarancja - pompę można wysłać, naprawią odeślą :ok: .
Jugol - Pon Paź 18, 2010 13:47

...podzielam zdanie bociannielot'a. Chipcar- konkretnie, dobrze i skóry nie zedrą. Korzystałem również z jego usług, wspaniały kontakt, p.Darek ogarnia temat- POLECAM !!
bociannielot - Pon Paź 18, 2010 14:01

No Jugol, ja z Twoich postów namiar na nich miałem, jakbyśmy się kiedys spodkali to :piwko: .
rafalk44 - Pon Paź 18, 2010 15:26

Czyli mam rozumieć ze trzeba juz regenerowć pompe...Dzieki śliczne za namiary! na pewno skorzystam i popytam...nie wiem czy to taki pech z tym modelem czy co...ale juz 2 mechanikow mi mowiło że w w modelach od 1999 do 2001 z silnikiem dti sa problemy z pompa(rovery,ople,saaby,hondy,fordy itp.)...nic bede cos działał...Dzieki jeszcze raz
Jugol - Pon Paź 18, 2010 16:13

rafalk44, skoro ewidentnie padła pompa, lub pada mechanicznie, proponuję Ci jeszcze jedno wyjście. Jak masz kogoś znajomego i deczko w temacie w Anglowni, niech poszuka tam jakiegoś rozbitka, którego można odpalić na szrocie- z min. przebiegiem, koleś tak załatwił sobie pompę i zamknął się w 500 pln z wysyłką do Polandii.
bociannielot - Pon Paź 18, 2010 17:10

No tylko niech ta pompa będzie z rocznika minimum 2002, a dla pewności nawet 2003 ;-) .
Nilbul - Pon Paź 18, 2010 18:51

Ja mam :rotfl: ale z rocznika 98 SDI, a to chyba raczej nie to :/
Jugol - Wto Paź 19, 2010 00:23

bociannielot napisał/a:
No tylko niech ta pompa będzie z rocznika minimum 2002, a dla pewności nawet 2003 .


...dokładnie- poprawiony tranzystorek przez Bosch'a już w sterowniku będziesz miał :ok: