Zobacz temat - [r600] jak zdemontować drewniane listewki?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r600] jak zdemontować drewniane listewki?

kamt1 - Pon Paź 18, 2010 18:30
Temat postu: [r600] jak zdemontować drewniane listewki?
Witam!
tak jak w temacie, jak mam zdemontować drewniane listewki z drzwi i konsoli środkowej, aby ich nie połamać? bo moje są juz wyblaknięte i trochę popękane.. chcę je odświeżyć- wyszlifować, nałożyć żywicy, wyrównać, wyszlifować i pomalować na nowo (na czarno coś a'la piano black). Proszę o jakieś podpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam

zuber84cool - Pon Paź 18, 2010 18:55

Nie jestem pewien co do konsoli, ale jeśli chodzi listwy na drzwiach, to będziesz musiał zdemontować boczki żeby je zdjąć.
seyfer - Pon Paź 18, 2010 18:55

a to nie jest zwykła okleina ? :shock:
zuber84cool - Pon Paź 18, 2010 19:05

O ile pamiętam to te listwy są na takich jakby zatrzaskach itp., więc chyba bez zdjęcia boczków się nie obędzie, jak ma się połamać te listwy to lepiej zdjąć cały boczek.
Mayson - Pon Paź 18, 2010 20:06

seyfer napisał/a:
a to nie jest zwykła okleina ?

To jakiś plastik - na pewno nie drewno.

Perez - Nie Paź 24, 2010 15:58

To nie jest plastyk, sam sprawdzalem. Drewnem tez to ciezko nazwac, bo to taka jakby sklejka. Od spodu jest metal. Zeby zdjac z drzwi to musisz zdjac boczki, bo sa one na zatrzaskach, jezeli tez masz w desce to wystarczy podwarzyc srubokretem owinietym tasma.
EquinoX - Sro Lis 03, 2010 22:50

Wszystkie 5 sztuk można ściągnąć ostrożnie podważając, wcześniej odkręcając klamki :)
Sam ostatnio ściągałem no i też malowałem na czarno ;p




Pozdrawiam

Mayson - Sro Lis 03, 2010 23:09

EquinoX napisał/a:
malowałem na czarno

Hmm... bardzo ciekawie to wygląda :ok:

zuber84cool - Sro Lis 03, 2010 23:39

EquinoX napisał/a:
Sam ostatnio ściągałem no i też malowałem na czarno
no i gitara, nawet całkiem dobrze to wygląda, czy to jakiś czarny mat?
EquinoX - Czw Lis 04, 2010 00:04

Dokładnie autorenolack czarny matowy, malowałem maskę dlatego listwy też prysnąłem na próbę :)
Myślałem że mnie za to zjecie bo jak tak czytam forum to raczej się wszystkim drewno podoba :D

pozdrawiam

Mayson - Czw Lis 04, 2010 00:10

EquinoX napisał/a:
Myślałem że mnie za to zjecie bo jak tak czytam forum to raczej się wszystkim drewno podoba

Bo oryginalne "drewno" wygląda dobrze, ale IMHO przy jasnym wnętrzu. Jak patrzę u Ciebie - do czarnych boczków i szarych plastików, listwy czarny mat świetnie pasuje. Jeśli pomysł jest dobry, to można kombinować ;) Ciekawy jestem jak wygląda 600-ka z maską w czarnym macie - wrzucisz foty? :]

EquinoX - Czw Lis 04, 2010 00:19

No mi po jakimś czasie też to drewno nie przeszkadzało na początku strasznie mnie gryzło w oczy :)

Maska jest czarna bo w chwili zakupu była czerwona.






Poza tym uzupełniłem przed chwilą swój garaż :)

Pozdrawiam

faecd - Czw Lis 04, 2010 00:21

EquinoX, jeszcze nie przerejstrowales auta? czy po prostu jezdzisz na szczecinskich blachach w swoim miescie?
EquinoX - Czw Lis 04, 2010 00:27

Nie przerejestrowałem ;p może w tym miesiącu się to uda jak się zmieszczę w wydatkach :)
Markzo - Czw Lis 04, 2010 18:25

czy to nie jest ten R600 po swapie na 2.2VTEC?
EquinoX - Czw Lis 04, 2010 20:24

Tak ten :)
filo - Czw Lis 04, 2010 22:56

EquinoX, a to sam przekładałeś czy takiego nabyłeś?
Jak ogólnie poszła taka modyfikacja?
I jak to jeździ teraz?

Mayson - Czw Lis 04, 2010 23:47

ZTCP on był na Allegro wystawiony po tym modzie i sam się nim interesowałem :] Dobrze się spisuje?
kamt1 - Pią Lis 05, 2010 10:29

EquinoX, kolego fajnie wyszły Ci te listewki:) zrobię cos podobnego i wstawie zdjęcia, gdy już będzie skończone. z tym, że ja mam większy problem, bo moje listewki są popękane- muszę je najpierw doprowadzić do porządku.
Mazak - Pią Lis 05, 2010 18:37

całkiem spoko ale Ja raczej pokusił bym się o folię termokurczliwą aluminium lub coś w tym stylu ale mam jasny środek więc zostaje przy drewnie ,ogólnie wygląda to :ok:
EquinoX - Pią Lis 05, 2010 18:39

Tak jest kupiłem już po przekładce :)
Jeździ się super ;)
wcześniej miałem 90 konne autko więc dla mnie teraz jest szok :P
Spalanie 10-12 przy spokojnej jeździe :)

Kamt1 jak są bardzo zajechane to może czymś je okleisz na czarno i już :)

kamt1 - Sob Lis 06, 2010 10:09

tez myslalem o takiej folii, ale najpierw sprobuje tym sprayem- poszukam czarnego polysku, trysne to pozniej bezbarwnym - tak na wszelki wypadek, zeby nie zostawiac sladow od paluchow:P
fakt Mazak, do bezowego wnetrza nie bardzo pasuje udziwnianie typu aluminium:)
ja podejrzewam, ze nie zmienialbym u siebie tych listewek, ale sa juz tak zniszczone, ze cos trzeba z nimi zrobic:)

[ Dodano: Sob Lis 06, 2010 10:09 ]
EquinoX, wiesz na okleinie byloby widac pekniecia... sciagne je sobie na spokojnie i przejade jakas zywica, pozniej szpachla i ladnie wyszlifuje:) wtedy pomaluje i powinno byc OK. Najgorzej wyglada listewka od mojej strony - kierowcy... jest popekana, ktos tam cos kombinowal, kleil butaprenem... tam bedize najwiecej roboty, ale mysle ze sobie poradze. pozostale listewki maja tylko delikatne pekniecia, to szybko sie z nimi uporam. najgorzej to sie za to wszystko zabrac... zaczne sobie od najgorszej listewki, jak polamie, to przynajmniej nie bedzie mi jej szkoda:D listewki mam podwazac najpierw od dolu? jak najlepiej? cienki srubokret, szeroki?

EquinoX - Sob Lis 06, 2010 12:27

Ja podważałem od dołu zaczynając od strony gdzie nie ma klamki ;p
kamt1 - Nie Lis 07, 2010 14:03

EquinoX, widzialem, ze malowales tez grill. Jak go wyciagnales? :)
Perez - Nie Lis 07, 2010 16:03

A mi sie marzy drewno w macie jak w niektorych 45
EquinoX - Nie Lis 07, 2010 18:51

Kamt1 grill ściągałem przy malowaniu maski, od spodu masz śruby :)
A jaka malowałem sam grill to po prostu okleiłem taśmą te chromowane elementy i pomalowałem :)

jabco - Wto Gru 28, 2010 22:50

Te drewno też mi nie pasuje chciałęm już to kiedyś zmienić ale nie miałem weny by to zdemontować :razz: Chyba się w końcu podejmę bo wygląda to super!