Zobacz temat - [R75] Uchwyt na napoje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Uchwyt na napoje

przemolka1 - Sro Paź 20, 2010 19:17
Temat postu: [R75] Uchwyt na napoje
Czy w r75 uchwyt na napoje jest tylko od strony pasażera bo w moim otwiera sie tylko ten od pasażera a w MG widziałem że otwieraja się oba :idea:
robo - Sro Paź 20, 2010 19:24

U mnie też otwierają się dwa. Drugi dołożyłem z anglika ;-) . Fabrycznie jest tak jak mówisz, zawsze od strony pasażera.
hvil - Sro Paź 20, 2010 19:32

no wlasnie mialem mowic to sobie z anglika przelozyc mozna, ja jak robie przekladki to tunel sie daje europejski, ale dokladam zawsze uchwyt na kubek z kierowcy strony z anglika:), swoja droga wy wogole korzystacie z tych uchwytow?? Ja jeszcze ani razu.
Boncky - Sro Paź 20, 2010 19:36

ja korzystam regularnie, szejk z makdonalda :D
przemolka1 - Sro Paź 20, 2010 19:44

mam rozumieć że wystarczy zakupić sam uchwyt z anglika i go zamontować w miejsce zaślepki czy coś jeszcze trzeba dokupić :?:
robo - Sro Paź 20, 2010 20:01

Wystarczy sam uchwyt dokupić. Nic więcej nie potrzeba.
maryba - Sro Paź 20, 2010 20:17

robo napisał/a:
Wystarczy sam uchwyt dokupić. Nic więcej nie potrzeba.


trzeba jeszce zabrać nogi ;) i zrobić miejsce ... też o tym myślałem ale przy wzroscie 192 ... nie ma opcji by zmieścił sie tam kubek :)

robo - Sro Paź 20, 2010 20:39

maryba, trochę przesadzasz. Sam mam 188cm i korzystam z uchwytu po mojej stronie nawet jak nie ma pasażera. Uchwyt nie przeszkadza nigdy i w niczym. No ale może mam inaczej krzywe nogi jak Ty ;-)
maryba - Sro Paź 20, 2010 21:04

robo napisał/a:
maryba, trochę przesadzasz. Sam mam 188cm i korzystam z uchwytu po mojej stronie nawet jak nie ma pasażera. Uchwyt nie przeszkadza nigdy i w niczym. No ale może mam inaczej krzywe nogi jak Ty ;-)
:P

krzywe nie krzywe ..ale długie .. jak nie wezmę kierownicy na max w góre a fotela na max w dół to dotykam kolanami kierownicy .. a w przypadku szybkiego kręcenia kierownicą nie jest bezpieczne

niestety fotel na max do tyłu i córce gniotę stopy :( - w scorpio mogłem bez przesuwania fotela siadac do przodu i tyłu..

hvil - Sro Paź 20, 2010 21:12

panowie to nie takie latwe, wyciaganie tego ustrojstwa, naczy inaczej, zdejmujesz drewienko i mozesz na hama wyjac czarne cos co jest zamiast uchwytu ale demontarz uchwytu trza delikatnie bo z tylu sa zatrzaski i moga peknac, ja wiem ze mam lewe recy ale mi sie to zlamalo w 2 wozach wyjmując.:-)
hvil - Sro Cze 01, 2011 13:56

Chyba że masz przekładkę. O czym nie wiesz. :P Przekladacz takiej rzeczy nie zamienił. :P
Alex_Tom - Sob Lip 21, 2012 00:30

Mowa o przednim uchwycie. Mam pytanie do tylnych kubków a dla takiej głupoty nie będę zakładać tematu.
Czy z tylnej kanapy da się wyjąć to wysuwające się razem z obudową czy jest ona wklejona w gąbkę?
A samo to wysuwające się da radę wyciągnąć czy to jest całość?

Balas87 - Sob Gru 14, 2013 16:50

Witajcie postanowiłem kontynuować ten watek gdyż mam podobny problem.

Czy ktoś wie w jaki sposób zdemontować uchwyt na napoje w tylnej kanapie ?? nie chce się wysunąć podejrzewam że albo ktoś go wcisnął za głęboko albo coś tam się zablokowało..... dzięki za pomoc

Alex_Tom - Sob Gru 14, 2013 19:07

Za głęboko wsunąć to raczej nie bo ścianka przednia na której jest narysowany kubek ze słomką to ogranicza. Raczej się zablokowało.
Ja wyjąłbym kanapę, odwrócił ją i pudełko od kubków jest na wierzchu postukaj, pomachaj może coś pójdzie.
Jak nie to z kanapy wyjmij całą skrzynkę od kubków i próbuj próbuj próbuj.

Balas87 - Sob Gru 14, 2013 19:44

dużo roboty przy wyjmowaniu kanapy jest ? zauważyłem że przód się podnosi bez problemu coś ją z tyłu trzyma
Alex_Tom - Nie Gru 15, 2013 13:57

Balas87, mało roboty jest. To jest proste. A jak nie to poczytaj na forum jak się wyjmuje. Z przodu siedziska są zatrzaski po lewej i po prawej ale mówisz, że przód wyszedł. A z tyłu żadnych niespodzianek nie ma. Może Ci trzymają zamki do pasów. Albo też wyjmij oparcie bo oparcie leży na siedzisku i napiera z góry.
dexter77 - Wto Maj 27, 2014 09:32

Witam, w swoim r75 od strony pasażera mam "dziwny" uchwyt fabryczny na telefon, co pasażerowi bardzo przeszkadza podczas jazdy (obija kolana :) ). Poszperałem na allegro i widzę, że są uchwyty na kubki ale z anglika. Czy będzie problem aby włożyć w to miejsce tego typu uchwyt? http://allegro.pl/uchwyt-...4262092022.html

Jak wygląda sprawa demontażu/montażu? Z góry dziękuję za odpowiedzi : )

AfricaTwin - Wto Maj 27, 2014 09:45

Wydaje mi się, że uchwyty nie są zamienne. Nie uda Ci się wsadzić uchwytu lewego na prawą stronę. Musisz znaleźć niestety uchwyt dla pasażera dla ruchu prawostronnego.

Samo wyjęcie jest banalnie proste. Wystarczy cienki płaski śrubokręt lub gwoździk. Wkładamy go pod uchwyt i w narożniku koło zapalniczki jest zatrzask. Naciskamy go i wysuwamy uchwyt.

dexter77 - Wto Maj 27, 2014 09:54

no w sumie nie, musiałby być do góry nogami jeśli od strony pasażera :) To już chyba najlepiej zwykła zaślepka niż to "coś" do telefonu :)
rafalmis1 - Wto Maj 27, 2014 14:21

dexter77, uchwyt z prawej strony nie założysz na lewą i na odwrót też nic nie pomoże, po prostu konstrukcja na to nie pozwala.
komarek - Sro Maj 28, 2014 14:14

dexter77, ja chętnie ten uchwyt na telefon od Ciebie zakupię !! !
dexter77 - Czw Maj 29, 2014 10:53

spoko, jak znajdę uchwyt na kubek to Ci sprzedam : ) a że niby będziesz z niego korzystać? Nawet nie wiem jakbym miał tam zamocować telefon, wystający plastik i tyle ; )
komarek - Czw Maj 29, 2014 11:12

dexter77, już nie potrzebuję :) jest do mnie w drodze od rafalmis1
dexter77 - Czw Maj 29, 2014 12:58

to chociaż będę wdzięczny za info jak tam zamocować najlepiej telefon, może zacznę używać :wink:
komarek - Czw Maj 29, 2014 13:30

trzeba trochę się pobawić i spokojnie się uda, ja tam zamontuję gruchę od CB radia - idealnie pasuje :)
dexter77 - Czw Wrz 18, 2014 08:42

Słuchajcie, a czy te wszystkie uchwyty wraz z zaślepkami mają ten sam odcień "drewna"? Czy były jakieś różnice? Nie chciałbym się zdziwić przy montażu :D
AdaskoC - Czw Wrz 18, 2014 20:56

Bardzo podobne, praktycznie jeden.
dexter77 - Pon Wrz 29, 2014 10:51

a jak zdemontować najłatwiej ten wystający element "na telefon" przy zapalniczce?
AdaskoC - Pon Wrz 29, 2014 22:41

Mocno pociągnąć do siebie :)
dexter77 - Czw Paź 02, 2014 10:31

na przyszłość, w lewym dolnym rogu (jeśli od strony pasażera) zaślepki wystarczy lekko podważyć śrubokrętem i cały panel wychodzi : ) 2 minuty i po zabawie :)