Zobacz temat - [R420] Wyciek spod maski
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Wyciek spod maski

Maxu - Czw Paź 21, 2010 20:11
Temat postu: [R420] Wyciek spod maski
Witam, zauważyłem w garażu duże plamy czarne coś kapie z pod silnika, jest to olej ale taki rozcieńczony z wodą, nie taki gęsty. Filtr oleju jest suchy i dokręcony. Kapie gdzieś spod osłony silnika. I zauważyłem, że płyn do chłodnicy mi gdzieś wcina bo cały czas dolewam i mam mało. Wczoraj dolałem a dzisiaj już połowy nie ma. Co może być przyczyną. Proszę o pomoc??!!
tronsek - Czw Paź 21, 2010 20:17

Na początek zlokalizuj wyciek. Zdejmij osłonę silnika i zobacz gdzie jest mokro.
Maxu - Czw Paź 21, 2010 20:21

Jak sciagam osłone silnika to jest sucho. Silnik suchy tylko gdzies tam niżej chyba bo zasyfiona jest ale ta osłona silnika co jest pod samochodem i tam gdzieś kapie...
tronsek - Czw Paź 21, 2010 20:25

Zapewne okolice chłodnicy. Albo niesczelność na wężu (dziurka lub na opasce), albo chłodnica jest dziurawa. Musisz w takim razie obadać auto od spodu. Najlepiej w suchy dzień. Powinno być widać.
Maxu - Czw Paź 21, 2010 20:33

A może to być wina uszczelki i miesza mi olej z płynem do chłodnicy???
chomik1948 - Czw Paź 21, 2010 20:38

ja bym sprawdził uszczelke pod głowicą skoro płyn ucieka........ale najpierw przedowy i chłodnice oczywiście.... ale co do oleju to może poprostu miska olejowa.... uszczelka, może jest jakiś przeciek..
szoso - Czw Paź 21, 2010 21:06

Maxu napisał/a:
i miesza mi olej z płynem do chłodnicy???

a to już kolego musisz sam sprawdzić bo nikt jasnowidzem nie jest, wystarczy zobaczyć czy nie ma oleju w zbiorniczku wyrównawczym płynu i płynu w oleju na miarce
olej lubi cieknąć przewodami olejowymi idącymi do chłodnicy oleju, też norma w tych silnikach

Maxu - Pią Lis 05, 2010 20:20

Dalej ucieka, nie wiem czy z węża czy z chłodnicy??? Słyszałem ze jest taki środek co można wlać i coś tam zatyka czy regeneruje? Prawda to jest?
Jugol - Pią Lis 05, 2010 20:31

Maxu, Ty se chopie daj spokój z takimi wynalazkami, lepiej na spokojnie zlokalizować przyczynę, i ją naprawić, a nie likwidować skutki :załamka:
Maxu - Pon Lis 29, 2010 17:05

Witam,
Chłodnice kupiłem nową, wymieniono mi, uszczelnili przewody itp. zalali płynem i było ok, już tak nie cieknie jak wczesniej ale dalej małe plamki takie płynu chyba z olejem są widoczne. Problem w tym, że dzisiaj nie działało mi ogrzewanie - dmucha ale zimne powietrze (a tu zima :( ) Temperature pokazuje wszystko ok, (bo wczesniej chyba czujnik był uszkodzony, coś tam wymienili) ale nie grzeje, co to może byc???