Zobacz temat - [R400 SDI] Wężyk zaworu EGR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 SDI] Wężyk zaworu EGR

mcjg - Sob Paź 23, 2010 09:51
Temat postu: [R400 SDI] Wężyk zaworu EGR
Przedwczoraj pokusiłem się o założenie chłodnicy EGR do mojego klekota. Z problemani ale sie udało. Nareszcie mam gorąco w aucie, po rozgrzaniu silnika nagrzewnica grzeje jak wściekła. Nie zauważyłem na razie aby dużo szybciej się nagrzewał, ale nie miałem jeszcze okazji żeby to sprawdzić. Moje pytanie dotyczy natomiast wężyka wpinanego w zawór EGR z jednej strony a w solenoid z drugiej. Co on dokładnie robi/daje? Pokruszyła mi się jego końcówka i nie wiem czy na gwałt szukać nowego czy odpuścić.
Mix - Sob Paź 23, 2010 16:32

Wężyk daje podciśnienie i steruje pracą zaworu EGR. Też mam ukruszone to kolanko, ale się zbytnio nie przejmuję :wink: ZTCP bez wężyka zawór jest cały czas zamknięty.
http://www.youtube.com/watch?v=sQCvihDxj9A

xtek - Sob Paź 23, 2010 22:39
Temat postu: Re: [R400 SDI] Wężyk zaworu EGR
mcjg napisał/a:
Przedwczoraj pokusiłem się o założenie chłodnicy EGR do mojego klekota. Z problemani ale sie udało. Nareszcie mam gorąco w aucie, po rozgrzaniu silnika nagrzewnica grzeje jak wściekła. Nie zauważyłem na razie aby dużo szybciej się nagrzewał, ale nie miałem jeszcze okazji żeby to sprawdzić. Moje pytanie dotyczy natomiast wężyka wpinanego w zawór EGR z jednej strony a w solenoid z drugiej. Co on dokładnie robi/daje? Pokruszyła mi się jego końcówka i nie wiem czy na gwałt szukać nowego czy odpuścić.


Hmm, jesli EGR bedziesz mial ciagle zamkniety (np. jesli masz odpiety wezyk), to ta chlodnica nie bedzie spelniala zadnej funkcji. Do tego trzeba sprawny EGR ;)

mcjg - Nie Paź 24, 2010 11:40

O tym wiem, ale po jeździe testowej mogę powiedzieć, że tak ciepłe powietrze jeszcze mi z kratek nie leciało.