Zobacz temat - [R75] Świece żarowe - fajka świecy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Świece żarowe - fajka świecy

adamlaziska - Sob Paź 23, 2010 15:32
Temat postu: [R75] Świece żarowe - fajka świecy
Witam dzisiaj wymieniałem świece w swoim roverku założyłem NGK i zauważyłem że jedna kopułka co się zakłada na świece ma urwane ząbki które zaskakują na świecy i się boje czy ona pod wpływem wstrząsów nie zsunie się z świecy i mam pytanie czy można samą kopułke wymienić nie wiem czy fachowo to się tak nazywa
ArekL - Sob Paź 23, 2010 16:39

Jeśli dobrze zrozumiałem o czym mówisz, to to się popularnie nazywa fajka :) Zawsze są sprzedawane w kompletach, a nie na sztuki :) Więc chyba czeka Cię wymiana wszystkich kabli przy okazji.
apples - Sob Paź 23, 2010 16:53

adamlaziska napisał/a:
Witam dzisiaj wymieniałem świece w swoim roverku założyłem NGK i zauważyłem że jedna kopułka co się zakłada na świece ma urwane ząbki które zaskakują na świecy i się boje czy ona pod wpływem wstrząsów nie zsunie się z świecy i mam pytanie czy można samą kopułke wymienić nie wiem czy fachowo to się tak nazywa
Pewnie można tylko musisz coś dopasować. Niektóre fajki są z gwintem na kabel, więc utniesz starą i wkręcisz nową. Najlepiej weź świecę z sobą i pasuj.
adamlaziska - Sob Paź 23, 2010 17:31

Ale auto normalnie zapala .Może tak jeżdzić
apples - Sob Paź 23, 2010 17:40

adamlaziska, bo będzie. To nie benzyna. :wink: Świece żarowe podgrzewają tylko komorę spalania by ułatwić rozruch silnika w zimne dni.
adamlaziska - Sob Paź 23, 2010 19:11

To mam rozumieć że w zimie mogę mieć kłopoty z zapalaniem?
apples - Sob Paź 23, 2010 20:15

adamlaziska napisał/a:
o mam rozumieć że w zimie mogę mieć kłopoty z zapalaniem?
Delikatne. Na 1 świecy powinien odpalić przy -10°C :wink: