Zobacz temat - Zmiana Monitora komputerowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Zmiana Monitora komputerowego

Raptile - Sob Paź 23, 2010 20:03
Temat postu: Zmiana Monitora komputerowego
Witam nastał ten moment by sie pozbyć pudła :) Myśle o jakims LCD kasa jaka jestem w stanie wydac ok 500 zl . I co byście doradzili ? Nie robie w grafice ogolnie gram i ogladam filmy :)
Pływak - Sob Paź 23, 2010 20:05

Tu było trochę napisane odnośnie monitorów http://forum.roverki.eu/v...ghlight=monitor i chyba nic się nie zmieniło najtańsze przeważnie różnią się obudową...
Raptile - Sob Paź 23, 2010 20:54

prawie 8 miesiecy to kupa czasu ;p
Pływak - Sob Paź 23, 2010 21:23

Mogły nawet minąć 3 lata :P Nadal w klasie low-end króluje matryca TN i większość monitorów w tym przedziale ma parametry zbliżone do siebie. Tak więc czy weźmiesz Samsunga, LG, Iiyame czy innego BenQ jakiś kolosalnych różnic nie będzie...
Raptile - Sob Paź 23, 2010 22:37

ktos jeszccze mogl by sie wypowiedziec ?
bastek - Nie Paź 24, 2010 00:20

Jak duży to ma być monitor? Musi być nówka czy może być używany?
Raptile - Nie Paź 24, 2010 00:42

wolal bym nowke taki mysle 22 max
zuber84cool - Nie Paź 24, 2010 07:04

Ja od ok 2 lat siedzę na Acer V223W 22' , nie jest to jakiś najnowszy i wyróżniający się monitor, zdaję sobie z tego sprawę i podaję jako przykład, ale do filmów i gier jest wystarczający, sprawdza się idealnie i nie ma z nim żadnych problemów.
ADI-mistrzu - Nie Paź 24, 2010 08:51

Ja siedzę na monitorze Philips 190S z 2005r. 19' i niema najmniejszych problemów z nim, żaden piksel nie zdechła, nic się nie psuje, chodzi idealnie :wink:

Bo kupić sprzęt jakiś to nie problem, tylko później po np. 2latach może on trafić w moje ręce do naprawy bo producent z klopa wzięty...

Zastanów się czy 22' Ci potrzebne, ja mam 19' i w sumie 20' dla mnie to max by był, większy był by za duży nie ogarniał bym go.

Marki Samsung i Nec mają praktycznie to samo w środku (lubią padać skalery), Philips jest trochę inaczej zbudowany i czasem trafiają mu się co najwyżej zimne luty.
LG bym odradzał, ich produkty są chyba tak produkowane, aby rozpadały się krótko po gwarancji i nie dało się ich naprawić...

Nie bierz błyszczącej powierzchni, to jest zło :wink:

Pawkaz - Nie Paź 24, 2010 11:36

Ja mam LG L192WS.Leci juz prawie drugi rok i nic sie nie dzieje ;)
dobryziom - Nie Paź 24, 2010 12:18

Pływak napisał/a:
Mogły nawet minąć 3 lata :P Nadal w klasie low-end króluje matryca TN i większość monitorów w tym przedziale ma parametry zbliżone do siebie. Tak więc czy weźmiesz Samsunga, LG, Iiyame czy innego BenQ jakiś kolosalnych różnic nie będzie...


sama prawda będą się różnić głowie cena i gwarancją...

leszczu - Nie Paź 24, 2010 13:00

Pawkaz napisał/a:
Ja mam LG L192WS.Leci juz prawie drugi rok i nic sie nie dzieje ;)

Również mam ten sam monitorek, tylko u mnie już chodzi 2 latka (jak nie więcej ) bez żadnych problemów (odpukać). :wink:

PTE - Pon Paź 25, 2010 15:33

Ja mam w domu od 5 lat NEC AccuSync LCD 52VM (15 cali) i wciąż jest jak nowy. Tylko że średnio pracuje jakieś 2 godz. dziennie.
ADI-mistrzu - Pon Paź 25, 2010 21:28

No mój monitor pracuje średnio 10h dziennie więc jest mocniej eksploatowany :wink: