Zobacz temat - [R75] Kontrolka klocków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka klocków

grota10 - Sob Paź 30, 2010 18:17
Temat postu: [R75] Kontrolka klocków
zapalila mi sie kontrolka zuzycia klockow. Swiecila sie pol dnia po czym zgasla.Teraz tylko przy uruchomieniu na chwile aswieci i zgasnie. Czy to normalne czy to klocki a moze gdzie indziej szukac.Nie dawno pisalem o konczacym sie regulatorze napiecia,auto postalo dwa dni w spokoju i juz nic nie miga samo sie naprawilo. Zprzodu nie mam w klockach czujnikow
gogo - Sob Paź 30, 2010 18:50

Podłączam się pod temat. Ja dzisiaj wymieniałem klocki z przodu i z tyłu i miałem poprzecierane czujniki zużycia, też mi się świeciła kontrolka. Czujniki polutowałem bo nie miałem nowych a kontrolka dalej się świeci. Czasami gaśnie ale nie na długo. Też nie wiem o co chodzi?
apples - Sob Paź 30, 2010 19:45

grota10 napisał/a:
Swiecila sie pol dnia po czym zgasla.
gogo napisał/a:
zasami gaśnie ale nie na długo. Też nie wiem o co chodzi?
Gdzieś robi się przerwa w obwodzie. Sprawdźcie czy wtyczki są OK. Najlepszym sposobem na zużyte czujniki jest ich odcięcie i skręcenie kabli. Możecie też kupić czujniki od BMW i podmienić sam czujnik. Ucina się kabel z czujnikiem BMW w odległości ok. 10cm od czujnika i dolutowuje do kabli Rovera. :wink:
grota10 - Sob Paź 30, 2010 20:28

ja w przodzie nie mam czujnikow cyli z tylu tez sa cujniki
apples - Sob Paź 30, 2010 20:36

grota10 napisał/a:
ja w przodzie nie mam czujnikow cyli z tylu tez sa cujniki
Nie masz, bo ktoś wywalił.
Sprawdź zakończenie kabla bo może dlatego zapala się i gaśnie kontrolka. Jest gdzieś przerwa w obwodzie.
Szukaj czarnej wtyczki na nadkolu w komorze silnika. Obok wtyczki od ABS (niebieska).
W R75 są 2 czujniki zużycia klocków. Jeden z przodu z prawej strony, drugi z tyłu z prawej strony. :wink:

grota10 - Sob Paź 30, 2010 20:45

znowu masz pomogl. wszystko sobie sprawdze
dziki1971 - Sob Paź 30, 2010 21:05

Witam odnosnie czujnika umnie skreciłem konce kabli i tez swieciło okazało sie ze przerwane przewody były wyżej odciołem przy ndkolu skreciłem i jest OK pzdr
Dziadek - Sob Paź 30, 2010 22:44

Komputer tez odetnij. Po co wozić zbędny balast? :evil:
KILLERMGZT190 - Pon Lis 01, 2010 02:04

Mam krótkie pytanko.Czy podczas wymiany klocków hamulcowych trzeba wymieniać czujnik zużycia w momencie gdy kontrolka jeszcze się nie pali.
Przepraszam że tutaj piszę ale nie chciałem zakładać nowego tematu

szamanpl - Pon Lis 01, 2010 07:00

nie musisz,chyba że końcówka jest pokruszona, ale jest zalecana wymiana przy każdej wymianie klocków,koszt TRW - tylny ok.30 zł.,przedni ok.40 zł. :ok:
KILLERMGZT190 - Pon Lis 01, 2010 10:19

szamanpl, Dzięki bardzo za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam.