Zobacz temat - [R75] Brak mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak mocy

marcin24 - Sro Lis 03, 2010 20:17
Temat postu: [R75] Brak mocy
Witam zauważyłem ostatnio że mój roverek nie daje pełnej mocy zaczyna ciągnąc dopiero po uzyskaniu dwa i pół tysiąca obrotów a po niżej jest jak muł dławi się i nie chce nic jechać.Prosze o pomoc co to może być może jakiś czujnik bo przepływomierza to niema z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
kasjopea - Sro Lis 03, 2010 21:02

Może ten temat okaże się pomocny: http://forum.roverki.eu/v...p=522096#522096
apples - Sro Lis 03, 2010 21:15

http://forum.roverki.eu/v...p=472032#472032 :wink:
marcin24 - Sro Lis 03, 2010 21:20

tak to czytałem i mój problem nie ma takich objaw ktoś mi mówił kiedyś ze może to być map-sesor ale nie wiem co to jest i gdzie i co z tym zrobić i czy to ma jakiś wpływ na brak mocy jak wciśnie się gaz to on robi uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu zamiast ciągnąć do przodu
apples - Sro Lis 03, 2010 21:27

http://forum.roverki.eu/v...p=532507#532507

[ Dodano: Sro Lis 03, 2010 21:27 ]
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001628

marcin24 - Sro Lis 03, 2010 21:29

ten map-sensor to nr. 9 ?? ?? I czy to ma jakiś wpływ na moc
apples - Sro Lis 03, 2010 21:31

marcin24 napisał/a:
ten map-sensor to nr. 9
Wynika że tak.
marcin24 napisał/a:
I czy to ma jakiś wpływ na moc
Poczekaj na odpowiedz kogoś od benzyny. Jak nikt nie odpisze to będziemy myśleć i szukać. :wink:
marcin24 - Sro Lis 03, 2010 21:33

ok
jesse - Sro Lis 03, 2010 21:50

zaczął bym od świec póżniej sprawdził przewody zapłonowe a następnie cewki
marcin24 - Sro Lis 03, 2010 21:53

zapomniałem napisać ze 160 km/h to max więcej nie pójdzie
Boncky - Sro Lis 03, 2010 23:00

Podaj mi
1 przebieg jaki niby masz,
2 co było wymieniane w ostatnich miesiącach ?
3 usterka od zawsze czy wyszła ostatnio ?
4 czy ma problemu na biegu jałowym na postoju ?
5 czy są kangurki przy dodawaniu gwałtownie gazu ?
6 czy silnik pracuje coś głośniej ?
7 płyn chłodniczy czysty ? - czy nie ubywa i nie ma śladów oleju w zbiorniku i odwrotnie w silniku płynu

Odpowiedz to rozwiążemy problem. 160 to bardzo Ci muli, ja miałem 220 z gps-em i licznikiem i to jeszcze nie był end...

marcin24 - Czw Lis 04, 2010 13:45

1przebieg 120 tyś. mil
2 wymieniony rozrząd
3 jak kupiłem to tak było
4 na jałowym biegu jest ok tylko rano przy dwóch pierwszych przygazowaniach dławi sie pózniej jest ok
5 jak dodam gas to do dwóch tysiecu jest uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu a puzniej ciągnie
6 silnik pracuje ładnie i wmiare cicho
7 płyn jest ok i nie ubywa i w silniku płynu też nie ma
8 i żre dużo bezyny jakieś 11/12 litrów na 100km w trasie

Boncky - Czw Lis 04, 2010 16:19

sprawdzić czy rozrząd na znakach masz ustawiony, przeskok o jeden ząbek wystarczy byś miał dziurę na przyspieszeniu właśnie do 2k obrotów, świece również do sprawdzenia, następnie sonda lambda. Daj znać czy to jest ok, Rozrząd do mechanika, świece sprawdź sam czy idzie iskra i czy nie są zalane albo zawalone czymś, sonde trzeba przemierzyć, opis znajdziesz na forum szukajka "lambda"

czujnik ciśnienia ( map sensor) odpada, miał byś problemy również na luzie

marcin24 - Czw Lis 04, 2010 16:53

przed wymianą rozrządu było tak samo sprawdze swiece i przewody i dam znać a co ze on tak duzo pali
Boncky - Czw Lis 04, 2010 21:23

świece sprawdź i sondę Lambda, możesz mieć ją walniętą i podaje zbyt wysoki sygnał na Kompa a ten ustawia ci za "bogatą mieszankę" czyli więcej paliwa i masz spalanie jak u smoka. Objawy z obrotami również wtedy występują
marcin24 - Wto Lis 09, 2010 23:01

witam wymieniłem swiece zakupiłem bosch super plus dałem 31F na polskie jakieś 145zł i niema poprawy teraz sobie od czasu do czasu delikatnie strzeli a jak mocy niema tak niema pomocy!!!!!!!!!!!!!!!
Boncky - Sro Lis 10, 2010 08:01

marcin24 napisał/a:
witam wymieniłem swiece zakupiłem bosch super plus dałem 31F na polskie jakieś 145zł i niema poprawy teraz sobie od czasu do czasu delikatnie strzeli a jak mocy niema tak niema pomocy!!!!!!!!!!!!!!!


ponawiam, sprawdz:
sonda lambda
Kable WN - zobacz w nocy czy się nie błyska
zmierz kompresje silnika

oprawca_1978 - Sro Lis 10, 2010 08:26

Zrób diagnostykę osprzętu i czujników silnika.
Sprawdź ciśnienie sprężania na cylidnrach.
Sprawdź zgranie rozrządu w silniku.
Sprawdź szczelność i drożniość kolektora ssącego i wydechowego.
Sprawdź ciśnienie paliwa na magistrali i wymień filtr paliwa.
To tak na początek.

jupik - Sro Lis 10, 2010 19:33

A ja bym zdecydowanie radził sprawdzić rozrżąd czy znaki są na właściwych miejscach,jeżeli był zmieniany to może mechanik zostawił tak jak było?czyli nie na znakach :bezradny:
Boncky - Sro Lis 10, 2010 22:30

jupik napisał/a:
A ja bym zdecydowanie radził sprawdzić rozrżąd czy znaki są na właściwych miejscach,jeżeli był zmieniany to może mechanik zostawił tak jak było?czyli nie na znakach :bezradny:



pisałem w pierwszym poście o tym ;] ale się zarzeka że jest ok :P

marcin24 - Sro Lis 10, 2010 23:40

witam tak jak już pisałem przed wymianą rozrządu było tak samo jeszcze mam pytanie tam gdzie jest wpinana kostka okrągła od sądy laubdy jest jakaś kostka prostokątna która nie jest podpięta i niewiem od czego to jest????????? ale rozrząd dam sprawdzić. I jeszcze jedno rano jak odpalam jak przy gazuje to sie zadławi tak ze dwa razy i pózniej jest ok a tego nie btło jak kupiłem dopiero po miesiącu wyszło a mam roverka już 5 miesięcy i jestem bardzo zadowolony gdyby nie ta moc
Boncky - Czw Lis 11, 2010 09:09

możemy wymieniać w koło... zdjęcie wtyczki zrób bo nie wiem o co ci chodzi, nic tam luzem nie powinno być, cyknij fotkę albo wytłumacz dokładnie, dla mnie objawy rozrządu, przestawiona faza, ja miałem identyko.
marcin24 - Czw Lis 11, 2010 18:29

jest wszystko już jasne byłem u mechanika i podłączył mi roverka pod kompa i wyszło że mam uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu jutro jadę wymienić koszt naprawy 120 funtów masakra mam nadzieje że będzie już ok
Boncky - Pią Lis 12, 2010 09:17

życzę Ci żeby tak było, trochę to dziwne bo ten czujnik gdy jest uszkodzony przede wszystkim ma problemy z odpalaniem auta u Ciebie ich brak, dodatkowo problemy z obrotami występują w całym zakresie że tak powiem, nie tylko do ok 2tys obrotów. Sprawdź ten rozrząd, bo właśnie gdy jest przestawiony to czujnik ma źle ustawione wałki no i masz zły sygnał na kompa. Wtedy właśnie masz problem do 2k bo ci się faza przestawia. Za sprawdzenie rozrządu nasz 10funtów. Polecam. PS: strasznie drogi czujnik... wymiana 4 minuty u nas do 300 zł czujnik.
jupik - Pią Lis 12, 2010 21:01

Boncky napisał/a:
życzę Ci żeby tak było, trochę to dziwne bo ten czujnik gdy jest uszkodzony przede wszystkim ma problemy z odpalaniem auta u Ciebie ich brak, dodatkowo problemy z obrotami występują w całym zakresie że tak powiem, nie tylko do ok 2tys obrotów.Sprawdź ten rozrząd, bo właśnie gdy jest przestawiony to czujnik ma źle ustawione wałki no i masz zły sygnał na kompa. Wtedy właśnie masz problem do 2k bo ci się faza przestawia
:brawa:
kasjopea - Pią Lis 12, 2010 21:12

jupik, co Twój post wnosi do tego tematu?
marcin24 - Pią Lis 12, 2010 22:36

a wiecie co moze być z t o skrzynią napisałem ja w ostatnim temacie rozłancza skrzynie mysle ze to tylko sterownik skrzyni
Boncky - Pią Lis 12, 2010 23:21

marcin24 napisał/a:
a wiecie co moze być z t o skrzynią napisałem ja w ostatnim temacie rozłancza skrzynie mysle ze to tylko sterownik skrzyni



z miłą chęcią Ci pomogę ale przepraszam, nie znam tego dialektu, używaj polskich znaków i zachowaj jakąś minimalną formę zdania, korzystaj z cytatów i przywołań bo nie mam zielonego pojęcia O CO KAMAN...

marcin24 - Sob Lis 13, 2010 00:24

rozłancza skrzynie miałem 1,2,3,4 bieg a jak przerzucał na 5 wchodził na wysokie obroty tak jak by tego biegu nie było ale jak po puszcze gaz to włączy na 5 a jak dodam gazu rozłączy i tak samo jest pod górke teraz mam tylko 1,2 bieg i nawet nie mam wstecznego jak mi przerwie bieg pokazuje mi się na pulpicie coś takiego EP tylko to E jest odwrócone wtedy się zatrzymuje gasze silnik i jadę dalej ale tylko na 1,2 biegu o innych biegach mogę zapomnieć a na wstecznym przerywa i szarpie co to jest kolega napisał ze się kończy skrzynia mam nadzieje ze to tylko sterownik skrzyni a zaczeło mi tak robić po podłączeniu samochodu do kompa pomocy1!!!!!!!!!!!!!! :beczy:
Boncky - Sob Lis 13, 2010 00:36

marcin24 napisał/a:
rozłancza skrzynie miałem 1,2,3,4 bieg a jak przerzucał na 5 wchodziłna wysokie obroty tak jak by tego biegu nie było a teraz mam tylko 1,2 bieg i nawet nie mam wstecznego jak mi przerwie bieg pokazuje mi sie na pulpicie coś takiego EP tylko to E jest odwrócone wtedy sie zatrzymóje gasze silnik i jade dalej ale tylko na 1,2 biegu a na wstwcznym przerywa i szrpie co to jest kolega napisał ze sie kończy skrzynia mam nadzieje ze to tylko sterownik skrzyni a zaczeło mi tak robić po podłączeniu samochodu do kompa pomocy :beczy:


to podłącz jeszcze raz pod kompa i sprawdź błędy, jak będzie coś ze sterownikiem to pokarze, jak nie to może po prostu zbieg okoliczności i pada skrzynia, odłącz aku na parę minut(pewnie nic nie da ale spróbuj)

marcin24 - Sob Lis 13, 2010 00:45

tak myslałem żeby odłaczyć aku ale napisze tak w czwartek byłem u mechanika przed pojechaniem do niego było ok po podłączeniu kompa zaczoł wariować w piątek jadonc z dundee do aberdeen jakies 120 km zaczoł dziwnie włanczac 5 i zpuszczac no miejsze biegi po postoju 3 godzinnym mam tylko 1,2 biegi jak to bedzie skrzynia to roverek pójdzie na złom
Boncky - Sob Lis 13, 2010 09:06

marcin24 napisał/a:
tak myslałem żeby odłaczyć aku ale napisze tak w czwartek byłem u mechanika przed pojechaniem do niego było ok po podłączeniu kompa zaczoł wariować w piątek jadonc z dundee do aberdeen jakies 120 km zaczoł dziwnie włanczac 5 i zpuszczac no miejsze biegi po postoju 3 godzinnym mam tylko 1,2 biegi jak to bedzie skrzynia to roverek pójdzie na złom


to daj znać, jak coś kupię na części ;]

marcin24 - Sob Lis 13, 2010 19:52

tak tylko ja mieszkam w szkocji

[ Dodano: Sob Lis 13, 2010 19:52 ]
oddam za darmo mojego roverka uszkodzona skrzynia silnik ok