Zobacz temat - [R 200 97r 1,4] Zaraz po odpaleniu gaśnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 97r 1,4] Zaraz po odpaleniu gaśnie

Dawidoff - Wto Lis 09, 2010 12:20
Temat postu: [R 200 97r 1,4] Zaraz po odpaleniu gaśnie
Witam

Mam następujący problem.

Od jakiegoś czasu auto nie miało mocy , po przegrzaniu zaraz gasło , szarpało przy niskich obrotach. Wymieniłem świece i przez tydzień było wszystko ok. Niedawno po przejechaniu paru km roverek dusił sie po czym zgasł i już nie odpalił :/ Wymieniłem kable WN oraz cewke i nic to samo :/ Rover odpala ale po jakiśch 5 s zaczyna sie dusić i gaśnie :( Dodam ze autko stało 2 dni nie ruszane i co dziwne rozładował sie całkowicie akumulator. Prosze o pomoc

gorgoroth80 - Wto Lis 09, 2010 16:29

Sprawdź kopułkę, ale obstawiam czujnik położenia wału - jest dużo postów na ten temat...
Dawidoff - Wto Lis 09, 2010 16:45

Jeszcze dodam że po przekręceniu kluczyka na II wydobywa sie taki krótki nieczysty odgłos jakby z bagażnika. Kiedy palił normalnie odgłos ten był inny. Z początku myślałem że poprostu nalałem jakiegoś słabego paliwa i filtr sie zapchał więc go też wymieniłem :/
jaro92 - Wto Lis 09, 2010 16:47

pompka paliwa się prosi o wymianę prawdopodobnie
leszczu - Wto Lis 09, 2010 17:14

Dawidoff napisał/a:
Jeszcze dodam że po przekręceniu kluczyka na II wydobywa sie taki krótki nieczysty odgłos jakby z bagażnika. Kiedy palił normalnie odgłos ten był inny. Z początku myślałem że poprostu nalałem jakiegoś słabego paliwa i filtr sie zapchał więc go też wymieniłem :/

Z tego co piszesz to kończy żywot twoja pompka paliwa. :grin:

kasjopea - Wto Lis 09, 2010 17:25

leszczu19901, zobacz, co napisał jaro92, przed Tobą, po co to powtarzać?
leszczu - Wto Lis 09, 2010 17:35

kasjopea napisał/a:
po co to powtarzać?

Oj przepraszam. Nie zauważyłem tego postu. :grin:

Dawidoff - Czw Lis 11, 2010 14:31

Niestety to nie pompka paliwa :/ już nie wiem co mam robić :( Wymieniona cewka , kable WN , świece , sprawdzona kopułka.

A powiedzcie mi co to za odgłos sie wydobywa jak przekręcam kluczyk na II ?? jak palił normalnie to ten odgłos był czysty a teraz jest to takie jakby krotkie buczenie

PHJOWI - Czw Lis 11, 2010 14:34

pewnie poszedł czujnik ciśnienia w komputerze , najpierw proszę sprawdzić przewody podciśnieniowe idące od kolektora do komputera.
Dawidoff - Czw Lis 11, 2010 14:41

a w ktorym miejscu jest czujnik i te przewody ??
PHJOWI - Czw Lis 11, 2010 14:43

czujnik jest wbudowany na stałe w komputerze silnika, z komputera wychodzi rurka plastikowa , proszę podążać tym tropem :)
Dawidoff - Czw Lis 11, 2010 15:01

plastikowe rurki idące do kolektora są 3. i nie umie znalezc komputera :/
a moze wiesz co tol za odglos sie wydobywa jak sie przekręce kluczyk na II ??

No cóż wygląda na to że będe go musiał oddać w ręce jakiegoś fachowca :/

PHJOWI - Czw Lis 11, 2010 15:03

zassanie pompy paliwa , normalna czynność każdego rovera, komputer masz przy baterii :o
Dawidoff - Czw Lis 11, 2010 15:07

zassanie pompy paliwa ok , ale wcześniej jak już pisałem ten dzwięk był inny. Teraz jest jakiś dziwny i nierówny
PHJOWI - Czw Lis 11, 2010 15:09

a jak wygląda przekaznik od pompki paliwa ?, przekażnik znajduje się w sekcji kilku przekażników tuż obok baterii
gorgoroth80 - Pią Lis 12, 2010 11:31

Dawidoff napisał/a:
plastikowe rurki idące do kolektora są 3. i nie umie znalezc komputera :/


"Komputer " czyli sterownik silnika jest obok akumulatora - srebrna skrzynka - do niej leci wężyk