Zobacz temat - [R420] Potrzebne informacje odnośnie przegubu wewnętrznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Potrzebne informacje odnośnie przegubu wewnętrznego

shotgun - Pią Lis 12, 2010 11:58
Temat postu: [R420] Potrzebne informacje odnośnie przegubu wewnętrznego
Na moim roverkiem (420SDi ABS 98r 105KM) znowu ciemne chmury wiszą.

Z mojej i mechanika diagnozy wynika, że posypał się przegub wewnętrzny od strony kierowcy.

Objawy:

- jak podczas jazdy gwałtwonie dodaję gazu lub odpuszczam to słyszę dziwne pukanie, którego podczas normalnej jazdy nie mam

- podczas ruszania czasem potrafi nieźle zatrzęść budą (najbardziej po lewej stronie komory silnika)

Byłem w paru sklepach i nikt nie ma, Tomi też takowych gratów nie posiada.


Wolałbym kupić taki nowy (ale nie z serwisu za kupę kasy).
Znalazłem parę sklepów w necie np.

http://allegro.pl/przegub...1313928065.html

Aby dobrze dobrać taki przegub potrzebują informacji tj:
-liczba frezów od strony skrzyni biegów
-liczba frezów od strony półosi
-średnica uszczelniacza skrzyni biegów

Jeśli ktoś takie info ma, ze starego już wymienionego przegubu lub innego pewnego źródła to proszę o pomoc.

yushi - Wto Lis 23, 2010 19:47

Przy przegubie wewnętrznym powinien pojawić się jeszcze jeden objaw zdaje się- przy jeździe z prędkością 90- 120 km/h powinno się pojawić charakterystyczne drganie z przodu.
walkerwalia - Sro Gru 22, 2010 16:04

na www.ebay.uk sa przeguby po 14 funtów nowe z caly zestawem.to sie nazywa CV JOINT .wpisz w wyszukiwanie w ebay ROVER 400 diesel + transmission i ci wyjdzie.zaplacisz PAY PALem i masz za 4 dni w domu
pgrad - Wto Gru 28, 2010 12:39

W tym modelu przy dodawaniu gazu silnik przechyla się o kilka centymetrów. Spróbuj dodać gazu na luzie. W moim starym R też tak było, po pewnym czasie się okazało, że to wężyk od chłodnicy do zbiornika wyrównawczego wydawał właśnie taki odgłos.