Zobacz temat - [R75] Brak ogrzewania na postoju??
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak ogrzewania na postoju??

matrix215 - Wto Lis 16, 2010 18:08
Temat postu: [R75] Brak ogrzewania na postoju??
Witam,
Mam następujący problem z ogrzewaniem, a mianowicie:
Nie działa na postoju (gdy auto nie jest w ruchu) np. w mieście na światłach.
Jak ruszę i jadę z prędkością ok. 60-80 km to zaczyna z powrotem lecieć ciepłe powietrze.

Podkreślę że silnik jest w pełni rozgrzany i temperatura ustawiona na 28C.
Nie ma żadnego znaczenia jakie jest ustawienie (ECO / Auto).
Spotkał się ktoś z takim problemem??

VMatas - Wto Lis 16, 2010 18:34

A dmuchawę słychać? :mrgreen:
matrix215 - Wto Lis 16, 2010 18:42

Dmuchawa chodzi cały czas. Jak stoje to leci zimne powietrze, jak jadę to ciepłe.
VMatas - Wto Lis 16, 2010 20:54

Jedyne co mogę wymyślić że to ci zależy od obrotów pompy płynu chłodzącego. Więc sprawdź, czy masz wystarczający poziom płynu, czy nie masz korka powietrza gdzies w systemie, a może jeszcze nagrzewnica być przytkana. Więcej pomysłów jakoś nie przychodzi do głowy.
Dziadek - Wto Lis 16, 2010 21:34

Ja bym jeszcze sprawdził korek od zbiornika wyrównawczego.Wcześniej nie myślałem jak dużo od niego zależy.Kolega miał problemy z obiegiem płynu i po założeniu mojego korka wszystko wróciło do normy.Kupił więc nowy korek,a mało nie skończyło się zbędną naprawą pompy i termostatu. Każdy korek jest cechowany temperaturą i po osiągnięciu odpowiedniej temperatury utrzymuje stałe ciśnienie w układzie.
Kiedy sprawdzisz wszystko,jak sugeruje VMatas, pożycz od kogoś korek.

matrix215 - Czw Lis 18, 2010 07:41

Już jest wszystko OK. Rzeczywiście problem był z korkiem od zbiornika wyrównawczego.
I małe sprostowanie:
Poniżej 2000obr. nie leciało ciepłe powietrze, bez względu na to czy auto stało czy nie.
Dzięki za pomoc :grin: