Zobacz temat - [R25] Wysoka temperatura silnika i brak ciepłego nawiew
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Wysoka temperatura silnika i brak ciepłego nawiew

Jarson88 - Czw Lis 25, 2010 19:46
Temat postu: [R25] Wysoka temperatura silnika i brak ciepłego nawiew
Witam,
Mam problem ze swoim roverkiem, polegający na tym, że wskaźnik temperatury pokazuje mi prawie maksimum i to po kilku minutach jazdy, a z nawiewu po ustawieniu na ciepłe powietrze w celu odprowadzenia trochę ciepła, leci tylko zimne. Jak sprawdzałem stan płynu w zbiorniku to się nie zmienił - jest na maksimum. Jak myślicie co jest przyczyną i jak to naprawić.

hertz25 - Czw Lis 25, 2010 19:59

moze trzeba odpowietrzyc układ :wink:
Jarson88 - Czw Lis 25, 2010 20:19

Około miesiąca temu był wymieniany płyn w chłodnicy i wtedy też był układ odpowietrzany. Wydaje mi się, że było to dobrze zrobione, bo z kumplem, który dobrze zna się na autach i na podstawie http://www.roverki.pl/technika/467.html
leszczu - Pią Lis 26, 2010 10:28

Dla mnie też wydaje się że układ jest jeszcze zapowietrzony. W tych silnikach nie jest tak łatwo go odpowietrzyć więc lepiej raz zrób tą czynność.
Jarson88 - Sob Lis 27, 2010 11:44

Mieliście rację, co do tego zapowietrzenia... Jeszcze raz zmieniłem płyn chłodniczy i odpowietrzyłem i wróciło prawie wszystko do normy. Prawie tzn. że podczas spuszczania płynu zobaczyłem, że dostał się tam olej. Coś mi się wydaję, że czeka mnie HGF? :/
leszczu - Sob Lis 27, 2010 14:37

Jarson88 napisał/a:
Coś mi się wydaję, że czeka mnie HGF? :/

No chyba raczej tak. :/