Zobacz temat - [MG ZT] Problem po wymianie klocków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Problem po wymianie klocków

art034 - Sob Lis 27, 2010 16:31
Temat postu: [MG ZT] Problem po wymianie klocków
Witam dziś wymieniłem sobie klocki hamulcowe z przodu i po wymianie spada mi pedał hamulca, zachowuje się tak jakby zapowietrzył się uklad hamulcowy.
Mam pytanie czy trzeba odpowietrzać układ po wymianie klocków zaznaczam ze przed wymianą hamulce były sprawne z góry dziękuję za porady

Pieta - Sob Lis 27, 2010 18:53

Jeżeli nic nie było grzebanę przy przewodach i cylinderkach, nie trzeba odpowietrzać.
SeniorA - Sob Lis 27, 2010 20:01

art034 napisał/a:
czy trzeba odpowietrzać układ po wymianie klocków
podczas cofania tłoka, powinno się minimalnie odkręcić odpowietrznik z nałożonym przewodem zanurzonym w płynie hamulcowym w butelce, by płyn się cofnął do butelki bez oporów.Przed końcem cofania tłoka ,zakręcić odpowietrznik.Nie odkręcenie odpowietrznika podczas cofania tłoka,może doprowadzić do uszkodzenia uszczelnień.Tak czy tak, musisz odpowietrzyć.
art034 - Nie Lis 28, 2010 10:17

Dzięki za podpowiedź wymienialem klocki w poprzednich moich autach i nigdy taki problem nie wystąpił dlatego byłem bardzo zdziwiony że tak się stało.
Spróbuję odpowietrzyć jeszcze dziś
Pozdrawiam

Dziadek - Nie Lis 28, 2010 22:11

Po wymianie nigdy nie musiałem odpowietrzać,ale należy pamiętać po złożeniu wszystkiego o podpompowaniu pedału,żeby tłoczek wrócił na swoje miejsce- mógł być zbyt głęboko wciśnięty.Kilka kopnięć i powinno być OK.