Zobacz temat - [R400] klimatyzacja
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] klimatyzacja

aga_arturM - Pon Lis 29, 2010 17:16
Temat postu: [R400] klimatyzacja
Witam mam pytanie czy mogę używać klimatyzacji w zimę podczas mrozu i czy jak ustawię pokrętło od temperatury na gorące podczas działania klimy to nic się nie stanie?
Chris83 - Pon Lis 29, 2010 21:08

W ten sposób szybciej usuwa się parę z szyb :ok:
gregor13 - Wto Lis 30, 2010 08:38

Chris83 napisał/a:
W ten sposób szybciej usuwa się parę z szyb :ok:


Hmmm, a według instrukcji obsługi klima w temperaturach bliskich zeru nie działa :roll:

Chris83 - Wto Lis 30, 2010 13:22

gregor13,
Cytat:
Hmmm, a według instrukcji obsługi klima w temperaturach bliskich zeru nie działa :roll:

Muszę to dziś sprawdzić :!: .
Jeśli czujnik znajduje się w komorze silnika to po ogrzaniu klima powinna ruszyć.

ruskie - Pią Mar 04, 2011 00:21

to jak to sie ma cieply nawiew i wlaczona klima ... ?? czy latem jak macie w aucie wlaczona klime i robi sie za zimno to wylaczacie klime przyciskiem na chwile czy popostu przekrecacie delikatnie na cieply nawiew razem z wlaczona klima >>??
tronsek - Pią Mar 04, 2011 06:32

ruskie napisał/a:
czy latem jak macie w aucie wlaczona klime i robi sie za zimno to wylaczacie klime przyciskiem na chwile czy popostu przekrecacie delikatnie na cieply nawiew razem z wlaczona klima >>??
Przekręcam na ciepły nawiew na tyle, aby uzyskać żądaną temperaturę we wnętrzu auta. Bez sensu jest włącznie i wyłączanie klimy.
falar - Pią Mar 04, 2011 20:26

tronsek napisał/a:
Bez sensu jest włącznie i wyłączanie klimy.

Jest jak najbardziej z sensem jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę paliwa :razz:

Tomek1212 - Pią Mar 04, 2011 20:43

Po to właśnie wymyślono klimatyzację automatyczną, aby nie trzeba było ciągle coś regulować.
ruskie - Pią Mar 04, 2011 23:51

właśnie automatyczna klima świetna sprawa ... ale dzięki za odpowiedź :) bo to moje pierwsze autko z klima i zastanawiałem się właśnie czy nic sie nie stanie jak nawiew bedzie cieply i klima
pozdrowionka