Zobacz temat - [R416 Si] Co To za Przewód ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416 Si] Co To za Przewód ?

Dr.Stein - Pon Lis 29, 2010 23:11
Temat postu: [R416 Si] Co To za Przewód ?
Mam Pytank.
Zlokalizowałem wyciek płynu chłodniczego z pewnego wężyka, ale nie wiem jaka jest jego rola. Nie owijając w bawełnę, Co to jest?
Rover 416 Si, przewód ten zlokalizowany jest na lewo, tuż okok miski olejowej, ma może z 2 cm grubości, razem z nim biegnie jakiś kabelek, całość oklejona jest taśmą izolacyjną i nie wiem czy poprzedni włąściciel przy tym nie grzebał i nie wiem do czego to jest. Pewnie zachaczyłem o coś kiedyś jadąc, nie wiem progi zwalniające albo kamień nie mam pojęcia.... Chciałbym się zapytać do czego on jest i czy drogi jest zabieg jego naprawy? Denerwuje mnie ciągłe dolewanie płynu chłodniczego bo 1 dnia jest mała plama a drugiego spokój i trzeciego jakby jakiś bzdomny nalał pod murem po tanim winie.
Proszę o poradę
Pozdrawiam

kasjopea - Pon Lis 29, 2010 23:16

Może warto byłoby zamieścić zdjęcie owego przewodu.
des - Wto Lis 30, 2010 19:06

Przy misce olejowej na pewno nie idzie żaden wężyk z płynem chłodniczym. To Ci mogę zagwarantować.
Jak masz wycieki na zewnątrz to może przyjrzyj się termostatowi lub też uszczelce kolektora ssącego. Bo bardzo możliwe, że jeśli tam wycieka to płyn spływa po czymś na ten wężyk i tylko Ci się tak wydaje, że to z tego wężyka :wink: