Zobacz temat - [R620] Jak wymienić płyn chłodniczy?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Jak wymienić płyn chłodniczy?

CHOROMANSKI - Sro Gru 01, 2010 13:45
Temat postu: [R620] Jak wymienić płyn chłodniczy?
witam mam pytanie jak wymienić płyn chłodniczy w rover 620di?? i ile go potrzeba?? z góry dziękuje za pomoc!
thef - Sro Gru 01, 2010 14:51

Przekręcasz pokrętło nagrzewnicy tak by była otwarta, odkręcasz korek zbiorniczka wyrównawczego i odpinasz dolny waż chłodnicy. Czekasz aż płyn spłynie cały do pojemnika, mocujesz wąż do chłodnicy i napełniasz układ płynem przez wlew zbiorniczka. Kiedy płyn przestanie samoczynnie schodzić w dół, odpalasz silnik i sukcesywnie dolewasz, aż przestanie całkiem opadać (trzeba zagrzać silnik tak, żeby złapał temperaturę roboczą i otwarł się termostat). Można również uciskać w międzyczasie węże układu chłodzenia, żeby układ szybciej się odpowietrzył. Pojemność suchego układu to 7 litrów, jednak ciężko jest spuścić cały płyn (zawsze część zostanie w układzie) i powinno przy takiej wymianie wystarczyć jakieś 5 litrów.
maciej1 - Czw Gru 02, 2010 07:39

Witam
Ja dodam do tego co pisze thef, że podczas wymiany płynu przy sojej HA odkręciłem jeszcze dodatkowo węże tuż obok turbiny styłu za silnikiem idą do takiego jakby roździelacza. Tam sporo płynu też wyciekło.
Mam pytanie: co sądzicie o przysłanianiu chłodnicy. Pomaga to coś? Jest cieplej?

szoso - Czw Gru 02, 2010 07:56

maciej1 napisał/a:
Mam pytanie: co sądzicie o przysłanianiu chłodnicy. Pomaga to coś? Jest cieplej?

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=61391
przeczytaj ten temat to będziesz wiedział, bo nie ma sensu tu zaczynać kolejnej dyskusji