Zobacz temat - [R45] Włącza się wentylator chłodnicy po podłączeniu aku....
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Włącza się wentylator chłodnicy po podłączeniu aku....

Lysy90 - Sro Gru 01, 2010 16:38
Temat postu: [R45] Włącza się wentylator chłodnicy po podłączeniu aku....
Witam wszystkich! :smile:
Od razu na wstępie mówię że szukałem odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłem nic co by mnie satysfakcjonowało. Były bardzo podobne tematy ale brakowało w nich kilku szczegółów.
Chodzi o to, że po wyjęciu akumulatora i ponownym podłączeniu włącza się wentylator chłodnicy. Nie ważne czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Wentylator wyłączy się gdy przekręcę kluczyk w stacyjce i wszystko jest ok.
Ok czyli silnik ma prawidłową temperaturę gdy się rozgrzeje wentylator się włącza po schłodzeniu cieczy wyłącza się podkreslam wszystko jest w normie po prostu ciekawi mnie to że włącza się po podłączeniu aku jak mam to rozumieć? jest to jakaś "sekwencje startowa" czy jak? Czy może to początkowe objawy jakiejś awarii/usterki? W jednym temacie kiedyś znalazłem że ktoś miał podobną sytuacje i była to wina przebicia na kablach wentylatora ale wtedy nie wszystko działało jak powinno a u mnie jest wszystko ok.
Jak jest w waszych roverkach?

keczu - Czw Gru 02, 2010 20:03

Masz klimatyzacje?
Lysy90 - Czw Gru 02, 2010 20:34

Nie nie mam klimy.
snake0908 - Pią Gru 03, 2010 09:40

Lysy90 napisał/a:
Chodzi o to, że po wyjęciu akumulatora i ponownym podłączeniu włącza się wentylator chłodnicy. Nie ważne czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Wentylator wyłączy się gdy przekręcę kluczyk w stacyjce i wszystko jest ok.


W moim Roverku jest dokładnie tak samo jak u ciebie, może te typy tak maja :) .
I tez nie mam klimy.

pozdr

Lysy90 - Pią Gru 03, 2010 11:35

No to trochę się już wyjaśniło wielkie dzięki za odpowiedzi :)
snake0908 - Pią Gru 03, 2010 11:37

Lysy90 napisał/a:
No to trochę się już wyjaśniło wielkie dzięki za odpowiedzi :)


Czy tak ma być na pewno tego nie wiem, może jeszcze się ktoś odezwie co ma R45 bez klimy.


pozdr

Lysy90 - Pią Gru 03, 2010 11:40

Ja mam wrażenie że tak chyba powinno być.
Dwa roverki to samo się dzieje (mój i Twój) wszystko działa prawidłowo nie gotuje się normalnie się rozgrzewa itd.
No może jeszcze niech ktoś się wypowie im więcej odpowiedzi tym lepiej :wink:
Pozdro!

keczu - Pią Gru 03, 2010 15:56

Ja tak nie mam i aku. juz tez wymienialem. Nie sadze ze jest to jakas usterka skoro wentylator dziala pozniej prawidlowo . Czasem sie tak robi w roznych autkach po np. kompletnym rozladowaniu zostaje cos w pamieci kompa. Zwykle wystarczy podpiac auto i wykasowac bledy lub czasem pomaga ponowne odlaczenie akumulatora. Np. w Lagunach II czasem kompletnie zapomina ze ma wentylator chlodnicy, wystarczy podpiac kompa i zasterowac wentylatory i jest oki. Jakby co to do sprawdzenia czujnik i przekaznik wentylatora. :bezradny: Pozdr.
snake0908 - Sob Gru 04, 2010 09:54

Cytat:
Jakby co to do sprawdzenia czujnik i przekaznik wentylatora. :bezradny: Pozdr.


U mnie czujnik cieczy chłodzącej wymieniałem i nic to nie dało, przekaźnik nie sprawdzony.

Lysy90 - Sob Gru 04, 2010 10:07

Dobrze by było jakby jeszcze ktoś coś napisał na ten temat. Ktoś kto ma R45 bez klimy lub ktoś kto miał styczność z tym jakże zacnym autkiem :mrgreen:

[ Dodano: Sob Gru 04, 2010 10:07 ]
Ja co prawda czujnika nie wymieniałem ani też przekaźnika nie sprawdzałem...
Ale któregoś razu robiłem zawór nagrzewnicy bo z niego ciekło i musiałem spuścić płyn chłodniczy. Jak skończyłem robotę zalałem płynem i odpaliłem żeby sprawdzić czy zaworek jest szczelny. Wszystko było ok poszedłem na chwile po coś do domu a autko zostawiłem odpalone jak wyszedłem załączył się wiatrak schłodził nieco płyn i się wyłączył. Więc wszystko jest chyba ok ?? ? Gdy się wiatrak załączył temperatura z tego co pamiętam nie była bardzo wysoka (wskazówka nie podchodziła pod czerwone pole) mniej więcej na połowie jak włączył się wiatrak. O ile dobrze pamiętam.