Zobacz temat - [R420] Zwarcie ?!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Zwarcie ?!

mirwin - Pią Gru 03, 2010 08:19
Temat postu: [R420] Zwarcie ?!
Wkurzyłem się!
2 dni temu, żona próbowała odpalić auto. Za pierwszym razem nie dał rady, to spróbowała jeszcze kilka razy. Efekt był taki, że przy tym ostatnim razie po przekręceniu kluczyka w pozycję OFF, rozrusznik nie przestał działać i cały czas kręcił powoli aż wszystko zgasło. Wyjąłem aku i naładowałem go. Podczas podłączania okazało sie że jest chyba jakieś przebicie bo z klemy iskrzy i pykają rożne przekaźniki. :beczy:
Co robić? Gdzie szukać przebicia?
Tydzień temu naprawiali go w Starych Babicach (wiązka od pompy). Czy mogli coś zepsuć? W końcu przez kilka dni jeździł bez problemów.

szoso - Pią Gru 03, 2010 08:23

odłącz rozrusznik i podłącz wtedy aku
mirwin - Pią Gru 03, 2010 08:37

A mogło coś w rozruszniku zwierać? Jeśli to rozrusznik, to by mi kamień z serca spadł.
szoso - Pią Gru 03, 2010 08:39

mirwin napisał/a:
A mogło coś w rozruszniku zwierać?

mogło, zrób jak napisałem to będzie wiadomo

mirwin - Sob Gru 04, 2010 15:45

Zrobie tak jak mówisz, ale to może wieczorem lub jutro bo teraz jestem w pracy.

[ Dodano: Pią Gru 03, 2010 20:53 ]
No i odłączyłem kable od rozrusznika i po podłączeniu akumulatora, cykają przekaźniki i coś brzęczy z okolicy skrzynki z bezpiecznikami tej w rogu pod maską. Nie wiem czy poczekać aż przestanie czy może sie coś spalić. Rano spróbuje miernikiem sprawdzić czy jest jakieś zwarcie.

[ Dodano: Sob Gru 04, 2010 15:45 ]
No i dało się zrobić. Po prostu oderwał sie kabel od "-" akumulatora do karoserii. Na razie dosztukowałem ale muszę kupić nowy i wymienić.

mi_sza1 - Wto Gru 07, 2010 18:25

mirwin napisał/a:
rozrusznik nie przestał działać i cały czas kręcił powoli aż wszystko zgasło.

Po tak długiej pracy rozrusznika chyba bedzie on do wymiany, remontu. On nie jest przystosowany do pracy ciągłej, nie ma żadnego chłodzenia uzwojenia sie "nadwyrężyły" i bedzie kręcił byc może ale mocy pewnie mu ubędzie.

mirwin - Sro Gru 08, 2010 12:13

Kreci super bez żadnych złych objawów. Jak będzie z nim coś nie tak to pójdzie do remontu lub do wymiany. W niedziele było -16 i od pierwszego zakrecenia zapalił, wiec chyba jest dobrze.