Zobacz temat - [r620] wymiana napinacza paska od pompy wodnej itd
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620] wymiana napinacza paska od pompy wodnej itd

Bartekcmg - Pią Gru 03, 2010 17:22
Temat postu: [r620] wymiana napinacza paska od pompy wodnej itd
Witam!

Ostatnio podczas podrozy na dworzec pkp zniszczyl się pasek klinowy wielorowkowy... powodem tego jest popsuta szpulka/napinacz po ktorej sie obraca. Wszystko było by pięknie gdy by nie problemy z kupieniem nowej części, otóż "potrzebny jest element z "bolcem" w miejscu takim jak na zdjeciu". Wszystkie częsci które zamawiane są w różnych sklepach w mieście różnią się od tej która się popsuła, sprawa ciągnie sie już tydzien... Na koniec dodam że ze strony sprzedawców zamawiających część pojawily sie teorie dotyczącego tego iż mam silnik z angielskiego samochodu i wszystko jest odwrotnie (lewa z prawą zamieniona)... (pozostawie to bez komentarza - chcialem zilustrowac profesjonalizm "wielkich znawców".)

Wracając do głównego wątku chcialem się poradzic co należy zrobic w tej sytuacji tj. gdzie można dostać interesującą mnie część? Poniżej zdjęcia.

Pasek jest potrzebny do działania: wspomagania, pompy wodnej, chyba klimatyzacji. Obok niego znajduje się krótszy pasek napędzający alternator.

Pozdrawiam i przepraszam za mój "laicki" sposób opisania problemu...

Zdjęcia w linkach ponieważ opcja dodawania załącznikow zastrajkowala.




Tomi - Pią Gru 03, 2010 18:01

Witaj,

Ten który mają wszyscy to PQG100230. Ty zaś potrzebujesz napinacz, który był stosowany w wersjach do 97 roku, czyli PQG100150. Jeśli nic się nie zmieniło (a tak mi się wydaje), to dostępny jest tylko w oryginale MG ROVER.

Bartekcmg - Pią Gru 03, 2010 19:47

Dzieki wielkie za odpowiedź. Troche pochopnie postapilem zakladajac temat bo po przeszukaniu forum też doszedłem ze potrzebuje napinacz PQG100150. :)

Dzieki i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow!