Zobacz temat - [R25] problem z paliwem/wymiana filtra
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] problem z paliwem/wymiana filtra

najnowszy85 - Pią Gru 03, 2010 19:52
Temat postu: [R25] problem z paliwem/wymiana filtra
Witam! Mam pytanie i zarazem problem . Zamarzła mi ropa , tzn. wytrąciła się parafina i wszystko poszło do filtra . Wymieniłem filtr , zalałem ropą i odpaliłem . Wszystko było by o.k. , gdyby nie fakt że zauważyłem że wciągnęło gruszkę . Na wyłączonym silniku odkręciłem śrubę na filtrze i gruszka powróciła do odp. stanu , później autko pochodziło ok. 1 godz. Zrobiłem jakieś 25 km i w drodze powrotnej zaczęło dusić się znów ale delikatnie . Po podniesieniu maski zauważyłem znów wciągniętą gruszkę . Co z tym zrobić ? Czekam na propozycje ....
Jugol - Pią Gru 03, 2010 22:28

...raczej nic z tym nie zrobisz ;/ , złapało Ci gdzies paliwo na odcinku : zbiornik- gruszka. Jak odtaje to wsio wróci do normy. Zimą lej dodatek do diesla, a jak sporo poniżej zera, to 3-4 litry benzin na zbiornik.
Ornatus - Nie Gru 05, 2010 22:03
Temat postu: Re: [R25] problem z paliwem/wymiana filtra
najnowszy85 napisał/a:
odkręciłem śrubę na filtrze i gruszka powróciła do odp. stanu .


Nie powinno tak być przy sprawnej gruszce. Tam są 2 zaworki działające w przeciwnych kierunkach. Wymień gruszkę na nową, albo zastąp ją przewodem paliwowym.

rafcio_1985 - Czw Sty 20, 2011 20:31

Miałem taką samą przypadłość puściły mrozy a ja dalej mam problem z gruszką. Sprawdzałem gruszka jest sprawna ja myślę że problem leży w baku tylko czy dostanie sie do smoka nie zdejmując baku?