Zobacz temat - [R400] Dziwny problem po stłuczce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Dziwny problem po stłuczce

ascaris - Pią Gru 10, 2010 11:27
Temat postu: [R400] Dziwny problem po stłuczce
witam!

Wczoraj miałem niewesołą przygodę, w związku z którą auto czeka wymiana przedniego zderzaka i lamp. Części się znajdzie i jakoś się to do kupy złoży. Ale pojawiła się dziwna rzecz mianowicie przy zamykaniu auta z pilota nie migają kierunkowskazy. Wcześniej zamykając były trzy mrugnięcia kierunków, a teraz nic nie miga. Auto zamyka się normalnie. Natomiast przy otwieraniu jest po staremu czyli jedno mrugnięcie kierunkami. Co mogło się stać?

charlee - Pią Gru 10, 2010 12:23

Sprawdź czujnik zamknięcia maski, ja miałem ten sam problem we frelku i okazało się że padł mi czujnk zamknięcia tylnych drzwi - ale objawy były takie same.
bizon - Pią Gru 10, 2010 12:39

Zgadza sie nie ma trzech migniec gdy ktoras z krancowek sygnalizuje niedomkniecie ktorys z drzwi (nie wiem czy w 400tce tez jest krancowka przy masce).
Ale ostatnio tez odkrylem ze nie miga 3 razy gdy przymarznie ktorys rygiel i nie "opadnie". Zalacza sie wtedy tylko alarm zewnetrzny na klamki.

ascaris - Pią Gru 10, 2010 14:41

To mam rozwiązanie. Maske mam też uszkodzoną, jest odgięta do góry i powyginany mechanizm zamykania na przodzie.
Mix - Pią Gru 10, 2010 16:00

ascaris, rozumiem, że maska - mimo uszkodzeń - otwiera się? Jeśli tak, to spróbuj podczas zamykania auta z pilota, wcisnąć krańcówkę pokrywy silnika. Jak mrygnie 3 razy to wszystko jasne. Jeśli nie, to sprawdź pozostałe w drzwiach i w kufrze. Ostatecznie jest możliwe (i najbardziej prawdopodobne), że podczas stłuczki uszkodziła się wiązka krańcówki maski.
ascaris - Pią Gru 10, 2010 16:27

Maska jest wystarczająco pogięta by mieć pewność, że to ona jest winna :D
bizon - Pią Gru 10, 2010 17:43

Albo odepnij krancowke. Gdy krancowki nie ma to tak jak by bylo zamkniete
greg-si - Pią Gru 10, 2010 20:33

Jak odepnie się kostkę od zamka maski to wtedy nie mryga kierunek przy zamykaniu samochodu. Jak się połączy te dwa kabelki które są w kostce wszystko chodzi jak trzeba.