Zobacz temat - [MG ZR] Brak Mocy Powyżej 3tyś obrotów w MG ZR.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] Brak Mocy Powyżej 3tyś obrotów w MG ZR.

Wojtek759 - Nie Gru 12, 2010 13:16
Temat postu: [MG ZR] Brak Mocy Powyżej 3tyś obrotów w MG ZR.
Witam.

Od pewnego czasu moje MG zwariowało, problem tkwi w tym ze powyżej 3 tyś obrotów traci moc krztusi się i nie jedzie szybciej. po pewnym czasie zapaliła się kontrolka od silnika. Więc podłączyłem się pod kompa i zrobiłem diagnozę. wyskoczył kod błędu P0170 Fuel Trim. Korekcja dawki paliwa dla bloku cylindrów nr.1 - Nieprawidłowo przeprowadzona korekcja.
To zbyt wiele mi nie mówi. Pytanie jest czy ktoś już miał podobny problem i czy ktoś wie od czego zacząć , czy to wtrysk na pierwszym cylindrze czy być może tylko jakiś czujnik....

Bumelant - Nie Gru 12, 2010 14:58

Czujnik to raczej walilby swoim bledem - to zalezy tez jakim sprzetem testowales - bez full T4 omnitronica duzo rzeczy poprostu nie widac dobrze. Moze to byc wina pompy paliwa - chyba temu bym sie przyjrzal najpierw. Moze juz ma syndromy agonalne lub cos jest pozapychane.
Wojtek759 - Nie Gru 12, 2010 15:51

Zerknę i do pompy ale dziwi mnie fakt ze do 3 tys obr/min wkręca się normalnie


Testowane EuroScane-m 2009 interfejs ELm327 Program Scan toll /digi moto / OBD2 scan master /

Fargo80 - Wto Gru 14, 2010 20:59

wiesz co moj tato ma astre mial taki problem jak ty i okazalo sie ze to jakis klinik w wale czy w walku rozrzadu czy cos takiego nie wiem jak to jest w R ale w astrze tak to bylo
Wojtek759 - Sro Gru 22, 2010 20:31

no do tego to na razie nie zajrzę. -10 a ja nie mam w tej chwili garażu i ciągle do pracy śmigam więc nie mam jak tego zobaczyć ale dzięki za info :>
Fargo80 - Czw Gru 23, 2010 20:53

kasacja bledow moze starcczy :???:
Wojtek759 - Pią Gru 24, 2010 14:57

Kasowałem błędy dwa razy samochód dalej bez zmian i kontrolka ponownie wyskoczyła......
PHJOWI - Pią Gru 24, 2010 17:37

koniecznie ciśnienie do zmierzenia , bo morze to takze byc cewka lub wtryskiwacz