Zobacz temat - [R75] Wycieraczka szyb pasażera nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wycieraczka szyb pasażera nie działa

zyphar - Sro Gru 15, 2010 10:48
Temat postu: [R75] Wycieraczka szyb pasażera nie działa
czesiek


mam taki problem jak w temacie. Trzpień na którym jest osadzona wycieraczka kręci się (odkręcając równocześnie śrubę która trzyma na nim wycieraczkę) a wycieraczka stoi nieruchomo w położeniu spoczynku. Ewidentnie jest to problem z mocowaniem dlatego mam też serię pytań:

Wycieraczkę odkręciłem - okazuje się że jest ona bardzo luźna tzn ma otwór mocujący znacznie większy niż średnica trzpienia - nie wiem czy tak ma być czy po prostu ramię jest do bani ?

Śruba mocująca ma karbowany kołnierz który jest wytarty - czy zmiana śruby coś poradzi ?

czy ktoś ma schemat jak wygląda wycieraczka i elementy trzpienia - bo mam na nim ruchomą blaszkę czy po prostu jest to element ramienia który odpadł ?

pozdrawiam

flapjck1 - Sro Gru 15, 2010 10:52

zasadniczo ramiona sa mocowane na "wcisk" co oznacza ze powierzchnia przylegania ma ksztalt stozka - ramie dociskane jest do trzpienia nakretka , sprawdz jak to wyglada, jak luz nadmierny to ramie do wymiany, nakretka raczej ok, brak radelkowania nie powinien przeszkadzac
robo - Sro Gru 15, 2010 11:34
Temat postu: Re: [r75] wycieraczka pasażera - nie działa
zyphar napisał/a:

(...)
czy ktoś ma schemat jak wygląda wycieraczka i elementy trzpienia - bo mam na nim ruchomą blaszkę czy po prostu jest to element ramienia który odpadł ?
pozdrawiam


Mi wygląda na to, że nie masz wszystkich elementów układanki. Między trzpień a otwór w ramieniu wycieraczki wchodzi jeszcze stożkowa tuleja. Z Twojego opisu wynika, że jej nie masz ?

zyphar - Sro Gru 15, 2010 12:04

dzięki chłopaki

właśnie tego potrzebowałem


ps. gdzie można ściągnąć takie ładne obrazki (rozumiem że to rave) - żadne ze źródeł jakie są na forum mi nie działa

kasjopea - Sro Gru 15, 2010 12:29

zyphar, tutaj masz linki do instrukcji i rave http://forum.roverki.eu/v...p=501893#501893
zyphar - Pią Gru 17, 2010 08:31

dzięki pięknościowo

temat do zamknięcia

love