Zobacz temat - [R75] Problem ze skrzynią biegow automat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem ze skrzynią biegow automat

nowicjusz - Sro Gru 15, 2010 14:54
Temat postu: [R75] Problem ze skrzynią biegow automat
witam i pozdrawiam wszystkich to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumialośc zostałem posiadaczem pięknej 75 jest to mój pierwszy automat wiec wasza lektura była mi pomocna i z wieloma usterkami poradziłem sobie opierając się na oferowanej przez was pomocy aż w końcu pojawił się problem skrzyni przeczytałem wszystkie posty w tej dziedzinie i nie znalazłem podobnego przypadku wiec proszę o pomoc a mianowicie zaczęło się całkiem nie dawno jeżdżąc na pozycji D na wyświetlaczu pojawiało się N dioda przy dzwigni zmiany biegów nie paliła się po przejechaniu paru set kilometrów na wyswietlaczu zapaliło się 4 i tak zostało położenie dzwigni w pozycji D zmiana biegów do 4 na nastepny dzień rano dzwignia w pozycji D na wyświetlaczu N dioda nie świeci biegi zmieniają sie płynnie bez szarpnięc po postoju i dalszej jezdzie ponownie to samo i zapala się kontrolka check engine na chwile i gasnie jestem za granicą zaden mechanik niema pojecia co sie dzieje jak słyszą ROVER 75 to ich miny są dziwne a jak dodam ze automat to juz całkiem szok nawet programów nie posiadają czy moja skrzynia przeszła na emeryturę czy można ja jeszcze reanimowac no i co jej noże byc ?
robo - Sro Gru 15, 2010 15:15

W pierwszej kolejności sprawdź czy nie poluźniła się linka wybieraka. Skoro skrzynia pracuje poprawnie i zgodnie ze wskazaniami wyświetlacza a jedynie wybierak wskazuje inny tryb pracy to jest szansa, że to tylko luz na połączeniu. W takiej sytuacji wystarczy ustawić poprawnie wybierak i skrzynię i dokręcić.
nowicjusz - Sro Gru 15, 2010 15:26

problem tkwi w tym że na wyswietlaczu jest cały czas N mimo iż dzwignia jest w pozycji D ale wpełzne pod niego i sprawdzę i ta ewentualnośc jak narazie dziekuje za wskazówki
SeniorA - Pią Gru 17, 2010 23:12

to co sam możesz sam zrobić , to jeszcze poprawić/sprawdzić wtyczki od instalacji el. skrzyni (na skrzyni i na lewym nadkolu przy bezpiecznikach).
PD - Nie Gru 26, 2010 23:25

mialem podobnie tylko czesciej znikaly mi w ogole literki na wyswietlaczu a przy biegach bylo ok a skrzynia chodzlia ok dzialo sie tak najczesciej jak bylo wilgotno natomiast na kompie wyskakiwal blad polaczenia lini CAN wiec moze to podobny przypadek i chodzi o polaczenie...
nowicjusz - Sob Sty 01, 2011 19:22

dziś moja skrzynia chyba odmówiła całkiem posłuszeństwa na połozeniu dzwigni w pozycji D nie zmienia biegów gaz wcisniety do dechy bez reakcji predkosc 40 obroty 2 tys tragedia jak juz załapie i zmieni bieg pojawia sie kontrolka check engine
SeniorA - Nie Sty 02, 2011 09:39

nowicjusz napisał/a:
pojawia sie kontrolka check engine
ale to usterka silnika , a nie skrzyni. Wtedy ECM ogranicza moc i obroty silnika.