Zobacz temat - [R75] Kontrolka świec żarowych - "GLOW PLUG ON"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka świec żarowych - "GLOW PLUG ON"

ZiGi - Czw Gru 16, 2010 08:25
Temat postu: [R75] Kontrolka świec żarowych - "GLOW PLUG ON"
Wczoraj po tym jak zgasł mi samochód podczas ruszania w śniegu, bez zastanawiania się wyłączyłem zapłon a następnie przekręciłem kluczyk ponownie od razu odpalając silnik, no i po tym zabiegu przestał mi się włączać komunikat "GLOW PLUG ON".
Silnik odpala, ale zastanawiam się jak długo tak będzie, w sumie zima dopiero przed nami a auto stoi niestety pod chmurką i jak będą jeszcze większe mrozy to nie wiem czy nie będzie problemu z odpalaniem. Nie mam pojęcia czy świece żarowe się odpalają czy nie, silnik zapala w miarę żwawo jak na -8°C, ale tak jak pisałem nie wiem jak długo tak będzie.

Co z tym fantem można zrobić?

apples - Czw Gru 16, 2010 08:38

ZiGi napisał/a:
Co z tym fantem można zrobić?
Na początek zrób test wskaźników w poz. 2 komputera pokładowego aby wykluczyć uszkodzenie kontrolki. http://forum.roverki.eu/v...p?p=85346#85346
0L0 - Czw Gru 16, 2010 08:52

Silnik był ciepły czy zimny?
Jak długo pracował zanim zgasł?

ZiGi - Czw Gru 16, 2010 08:56

Silnik w sumie nie był rozgrzany. :neutral: Odpaliłem chwilę pochodził i gdy ruszałem w śniegu przy włączonym TC zgasł mi silnik, więc wyłączyłem zapłon i odpaliłem od razu ponownie bez odczekania aż GLOW PLUG ON zgaśnie, wyłączyłem TC i ruszyłem bez problemu w grząskim śniegu.

apples napisał/a:
Na początek zrób test wskaźników

Ja mam wyświetlacz zamiast kontrolek i zawsze wyświetlał się napis zaraz po przekręceniu kluczyka w pozycję II, a teraz nie wyświetla się, inne komunikaty działają, np. TC gdy wyłaczę, czujnik drzwi itp. a GLOW PLUG ON się nie wyświetla :/

0L0 - Czw Gru 16, 2010 19:39

Jak silnik trochę pracował to komora spalania mogła osiągnąć optymalną temperaturę, przy której nie było potrzeby grzania świec.

Sprawdź na dobrze schłodzonym silniku.

PD - Nie Gru 26, 2010 23:34

przy przekrecaniu kluczyka na pozycje II zawsze powinien choc na moment mignac ten komunikat
w moim przypadku nie pojawial sie ten komunikat jak mialem zepsyty przekaznik swiec zarowych w podszybiu czyli nie grzaly swiece co mnie jednak dziwilo bo auto musialo dluzej pokrecic ale odpalalo nawet tak do -20C bez swiec;]

ZiGi - Pon Gru 27, 2010 10:26

Hmm... nie wiem co się stało ale tak jak samo się zepsuło tak się samo naprawiło i teraz pojawia się komunikat.